Heroes 7
Heroes 6
Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum

Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM

Heroes Centrum banner

Jsou mrtví, ale nezemřou

 

V zemi jménem Pyrománie, nad řekou Korytňačkou čnělo vysoké, strmé, nepřístupné a tradiční skalisko. Samozřejmě černé. Na skalisku stála věž, jež lákala hrdiny různé nátury opravdu zdaleka, vypadala totiž velmi slibně – už vzhledově bylo jasné, že tam MUSÍ žít nějaký temný mág s lidumilnými myšlenkami, které se neostýchá okamžitě realizovat.

 

Ten mág tam opravdu bydlel, teoreticky ovládal širou krajinu pomocí bezohledné krutosti a despocie, ale skutečnost byla trochu jinde, už proto, že dotyčný na širou krajinu zvysoka kašlal a s tyranií neměl žádné praktické zkušenosti, ačkoliv byl pevně rozhodnut si ji někdy vyzkoušet.

 

Jeho problémem byli právě oni ziskuchtivý, případně - vzácnější - dobrochtivý hrdinové, kteří ho neustále otravovali a přes veškeré jeho snahy jejich počty zůstávaly stabilní.

 

Zkrátka řečeno, a» jich zabil kolik chtěl, příčinu jejich stálého přísunu ne a ne odstranit.

 

………

 

Svoje původní jméno si po všech těch letech nevybavoval, ale hrdinové, kteří byli natolik dobří, že stihli střelit alespoň nějaký patetický kec, ho oslovovali Šíloškleb Smajlus, a tak mu nezbylo, než přijmout tento pseudonym.

 

Zrovna teď si četl objemnou knihu o psychologii a mezilidských vztazích. Èetl dlouho, úporně, s pomocí výkladového slovníku, jelikož čas od času nechápal některá slova, někdy dokonce i věty a celé kapitoly. Když se to tak vezme, nepochopil ani nadpis.

 

„Co je to, kurva, „pozitivní myšlení,“ „sociopat“ a „nepřizpůsobivý jedinec?,“ zeptal se procítěně okultně zatuchlého vzduchu. „Já to být nemůžu, protože sem neustále lezou mračna těh magorů, přizpůsobuju se jim tím, že je všechny sejmu a vůbec mi to nevadí,“ zamyslel se Šíloškleb. Takže vlastně myslím pozitivně, ale možná to bylo míněno trochu jinak“ pokračoval v monologu.

 

Nakonec to vzdal a řekl si, že se raději někoho zeptá.

 

Vzpoměl si na svého kámoše ze svých dobrodružných let, kterého považoval za společensky velmi zdatného, jelikož dotyčný se živil vraždami na objednávku, jejiž domluva vyžaduje velké diplomatické nadání při jednání se zaměstnavatelem.

 

Evžen Drátoškr» ovšem nebyl k dostání, jelikož byl momentálně mrtvý, v čemž nemálo figurovala past na medvědy, množství alkoholu a muž převlečený za prostitutku, ale to necháme na jindy.

 

Smajlus si s nechutí uvědomil, že se bude muset vypravit mezi lidi a zajistit svou budoucnost.

 

Připravil tedy svůj vůz, nacpal ho pouze nejnutnějšími krámy, šlehl bejčákem zotročenou mnohonožku nadstandartních rozměrů a vydal se směrem ku městu Lysohlávkov – obchodnímu centru celé Pyrománie.

 

CO tam vlastně bude dělat neměl zatím rozmyšleno, ale čekalo ho osm dní cesty, tak si nedělal násilí.

 

…..

 

Cesta probíhala naprosto bez komplikací, což bylo velmi překvapivé, přihlédnemeli k velmi špatné pověsti této cesty, kde lapků projíždí pomalu více, než kupců. Po Šílošklebově průjezdu se ovšem tato trasa stala náhle velmi bezpečná,  pouze přítomnost přežraných havranů by mohla lecos napovědět nadprůměrně vnímavému člověku.

 

 

Kdysi dávno, v dobách Šílošklebova mládí, kdy zmiňovaný alespoň jednou do měsíce opouštel svoji laboratoř, se cíl jeho destinace –Lysohlávkov- jevil jako horký kandidát stát se jedním z nejvýznamnějších měst říše, ovšem v současnosti je toto místo zrovna majestátně vypáleno až po sklepy, jelikož králův bratr Cukotvář Angrešt, (zvaný dle barvy svého obličeje) přebývající donedávna ve vyhnanství za praktikování kanadských žertíků jako „Snídaně Až Do Postele,“ nebo „Armáda Živých Mrtvol Před Branami“) se s vypiplaným městem svého korunovaného bratra nemazlil. Cukotvářovo vyhnanství totiž bylo všechno, jen ne dobrovolné, cílem měl být spíše jeho náhlý skon, ale k soucitu zlatem vybičovaný odpovědný generál se uvolnil k symbolické pomoci osudem pronásledovanému Cukotvářovi.

 

To ovšem Šíloškleb nemohl tušit, tak k ruinám Lysohlávkova směřoval jako ke středobodu všeho dění, což byla svým způsobem dosud pravda.

 

Důvod, proč Cukotvář tak rychle ovládal panství tkvěl v poněkud neš»astné králově těžké imbecilitě – de fakto to znamenalo, že zemi vládli královi poradci, kteří možná byli i vcelku schopní, jenže museli trávit obrovské množství času vzájemným vražděním.

 

Krále prozatím odklidili do sklepení, kde se slabomyslný panovník pokoušel vynutit jakési přiznání ze zombie, jež ovšem nevypadala, že by trpěla nepřekonatelnými bolestmi, už proto, že spíše trpěla mučivým nedostatkem jakéhokoliv mozku, stejně jako král.

 

Šíloškleb tedy konečne dorazil k onomu masovému hrobu, naneštěstí zrovna v době, kdy se hořící brána rozhodla spadnout na jeho bestiální mnohonožku, která mu po tomto incidentu byla platná jako anatomicky tvarovaná obracečka na domácí keksy.

 

„No, a je to v prdeli….,“ prohlásil Šíloškleb vymakaně flegmatickým tónem.

 

Nakonec se naň však štěstěna svými zahnívajícími zuby přecijen usmála, poněvadž Cukotvář, dříve známý spíše jako prasák a chlípník, než jako profesionální šílenec, zachoval malou periferní červenou lucerničku a bar, aby měl kde trávit volný čas, užívat si a cvičit maniakální smích.

 

V blízkosti tohoto hnízda se bývalý majitel mnohonožky shodou náhod nalézal.

 

Drobnou komplikaci možná představovala tělesná stráž, leč Šíloškleb by nebyl tím čím byl, kdyby se nechal zastavit kdejakým náhodným poskokem.

 

První zjev, jež se tedy nově příchozímu objevil před očima byl nasmrt s»atý Cukotvář zvracející do krbu.

 

„Chňa Chňa Chňa!!!“ Prohlásil Cukotvář

 

„Jo, my dva si budeme rozumět, opáčil zamyšleně Šílokleb a praštil dotyčného pohrabáčem přes hlavu. Málokdy byl trpělivý na vyslechnutí jednoduché věty, natožpak opilecké žvásty

 

Na druhý den zrána se Angrešt probral, zažívajíc ošklivé, blíže nespecifikované chvilky. Ovšem jako psychopat z povolání se nad tím musel přenést a radši šel najít někoho koho by mohl zabít, aby zahnal chmury a udržel si imidž.

 

Vyhlédl z okna, jehož otevřením náhodou shodil najatého vraha na přítulnou dlažbu a hledal něco pištícího co by mohl upálit.

 

Nic kromě kuchařky* nenašel, tak tedy sešel do přízemí a první koho uviděl byl on sám v zrcadle, což mu na náladě rozhodně nepřidalo.

 

Šíloškleb mezitím zjiš»oval co se děje.

 

Stačilo se zeptat jedné z místních holčin, nikdy nečekal že to bude tak jednoduché, přelouskání knihy o mezilidských vztazích se vyplatilo, dříve by dotyčnou nejdříve natáhl na skřipec.

 

Zahořela v něm touha vyzkoušet si jaké to je být despotou.

 

Vzpomněl si na několik sugestivních knih, naplánoval několik vražd a odešel směrem k polnímu táboru bývalých obyvatel Lysohlávkova.

 

Šíloškleb nebyl diplomat od přírody, leč jeho nepěkné charakterové vlastnosti tento nedostatek kvalitně kompenzovaly – i bez popisu nechutných detajlů můžeme uvést ve všeobecné podvědomí, kdo nahradil královy poradce.

 

S jedním však nepočítal ani králův bratr, ani sociopat. Lysohlávkov byl v době svého rozkvětu hlavní vývozce lihovin, konkrétně Abshintu, kterýžto v současnosti jedna strana konzumovala na kuráž a druhá na nervy, což mělo za následek určitý pokles morálky spojený s těžkou depresí.

 

Tato událost je zapsána jako největší společná sebevražda v dějinách.

 

Na město začaly padat kroupy a vzápětí i meteorit, ale starousedlíky z okolních vesnic už máloco překvapilo. Je to prostě divná země, tahle Pyrománie.

 

Opuštěnou věž, nad jednou nejmenovanou řekou si vyhlédl za své obydlí velmi slibný člověk s nemístnou zálibou v mrtvých tělech. Je to starý klasik, říkají mu Hnisomil Kombajn.

 

A šlechty pro trůn tu je hromada, mnozí šlechtici mají i bratry……


*Příručky na vaření, nejsem přeci žádný sadista, nebo snad ano?

 

Autor: Spellweaver

 

  Komentáře
Jméno:

 

Text:

 

Ochrana proti spamu:
Napište číslici osm:
 

- 03.04.2011 | 20:54

Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum
Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM
Heroes Centrum banner

* Hlavní stránka
* Archiv novinek
* Admin
* FAQ
* Fórum
* Foto ze srazu (12/2006)
* Liga a turnaje - Heroes 5
* Liga a turnaje - Heroes 3
* Povídky
* Redakce
* RSS kanál

H5: Tribes of the East
Informace

* Alternativní upgrady
* Artefakty
* Artworky
* Budovy Tvrze
* Dovednosti - Skill Wheel
* Historie orků
* Hrdinové
* Kouzla
* Objekty na mapě
* Orkové
* Screenshoty
* Tisková zpráva
* Válečné pokřiky

Downloady

* GC 2007 trailer
* Manuál
* Patche
* Wallpapery

H5: Hammers of Fate
Informace

* Artefakty
* Artworky
* Budovy Pevnosti
* Hrdinové
* Charakteristika Pevnosti
* Jednotky - Pevnost
* Jednotky - Odpadlíci Azylu
* Jednotky - neutrální
* Objekty na mapě
* Q&A Fabrice Cambounet
* Q&A Old Boy z Nivalu
* Runy
* Screenshoty

Downloady

* Manuál
* Mapy
* Mody
* Patche
* Videa
* Wallpapery

Heroes V
Informace

* Artefakty
* Dovednosti
* Fan arty
* Hrady
* Hrdinové
* HW nároky
* Kouzla
* Neutrální jednotky
* Počty jednotek
* Screenshoty
* Speciální dovednosti
* Další články

Downloady

* DemoPreset Mode
* Hudba
* Manuál
* Mapy
* Mody
* Patche
* Videa
* WallpaperyJsou mrtví, ale nezemřouV zemi jménem Pyrománie, nad řekou Korytòačkou čnělo vysoké, strmé, nepřístupné a tradiční skalisko. Samozřejmě černé. Na skalisku stála věž, jež lákala hrdiny různé nátury opravdu zdaleka, vypadala totiž velmi slibně – už vzhledově bylo jasné, že tam MUSÍ žít nějaký temný mág s lidumilnými myšlenkami, které se neostýchá okamžitě realizovat.Ten mág tam opravdu bydlel, teoreticky ovládal širou krajinu pomocí bezohledné krutosti a despocie, ale skutečnost byla trochu jinde, už proto, že dotyčný na širou krajinu zvysoka kašlal a s tyranií neměl žádné praktické zkušenosti, ačkoliv byl pevně rozhodnut si ji někdy vyzkoušet.Jeho problémem byli právě oni ziskuchtivý, případně - vzácnější - dobrochtivý hrdinové, kteří ho neustále otravovali a přes veškeré jeho snahy jejich počty zůstávaly stabilní.Zkrátka řečeno, ať jich zabil kolik chtěl, příčinu jejich stálého přísunu ne a ne odstranit.………Svoje původní jméno si po všech těch letech nevybavoval, ale hrdinové, kteří byli natolik dobří, že stihli střelit alespoò nějaký patetický kec, ho oslovovali Šíloškleb Smajlus, a tak mu nezbylo, než přijmout tento pseudonym.Zrovna teï si četl objemnou knihu o psychologii a mezilidských vztazích. Četl dlouho, úporně, s pomocí výkladového slovníku, jelikož čas od času nechápal některá slova, někdy dokonce i věty a celé kapitoly. Když se to tak vezme, nepochopil ani nadpis.„Co je to, kurva, „pozitivní myšlení,“ „sociopat“ a „nepřizpůsobivý jedinec?,“ zeptal se procítěně okultně zatuchlého vzduchu. „Já to být nemůžu, protože sem neustále lezou mračna těh magorů, přizpůsobuju se jim tím, že je všechny sejmu a vůbec mi to nevadí,“ zamyslel se Šíloškleb. Takže vlastně myslím pozitivně, ale možná to bylo míněno trochu jinak“ pokračoval v monologu.Nakonec to vzdal a řekl si, že se raději někoho zeptá.Vzpoměl si na svého kámoše ze svých dobrodružných let, kterého považoval za společensky velmi zdatného, jelikož dotyčný se živil vraždami na objednávku, jejiž domluva vyžaduje velké diplomatické nadání při jednání se zaměstnavatelem.Evžen Drátoškrť ovšem nebyl k dostání, jelikož byl momentálně mrtvý, v čemž nemálo figurovala past na medvědy, množství alkoholu a muž převlečený za prostitutku, ale to necháme na jindy.Smajlus si s nechutí uvědomil, že se bude muset vypravit mezi lidi a zajistit svou budoucnost.Připravil tedy svůj vůz, nacpal ho pouze nejnutnějšími krámy, šlehl bejčákem zotročenou mnohonožku nadstandartních rozměrů a vydal se směrem ku městu Lysohlávkov – obchodnímu centru celé Pyrománie.CO tam vlastně bude dělat neměl zatím rozmyšleno, ale čekalo ho osm dní cesty, tak si nedělal násilí.…..Cesta probíhala naprosto bez komplikací, což bylo velmi překvapivé, přihlédnemeli k velmi špatné pověsti této cesty, kde lapků projíždí pomalu více, než kupců. Po Šílošklebově průjezdu se ovšem tato trasa stala náhle velmi bezpečná, pouze přítomnost přežraných havranů by mohla lecos napovědět nadprůměrně vnímavému člověku.…Kdysi dávno, v dobách Šílošklebova mládí, kdy zmiòovaný alespoò jednou do měsíce opouštel svoji laboratoř, se cíl jeho destinace –Lysohlávkov- jevil jako horký kandidát stát se jedním z nejvýznamnějších měst říše, ovšem v současnosti je toto místo zrovna majestátně vypáleno až po sklepy, jelikož králův bratr Cukotvář Angrešt, (zvaný dle barvy svého obličeje) přebývající donedávna ve vyhnanství za praktikování kanadských žertíků jako „Snídaně Až Do Postele,“ nebo „Armáda ®ivých Mrtvol Před Branami“) se s vypiplaným městem svého korunovaného bratra nemazlil. Cukotvářovo vyhnanství totiž bylo všechno, jen ne dobrovolné, cílem měl být spíše jeho náhlý skon, ale k soucitu zlatem vybičovaný odpovědný generál se uvolnil k symbolické pomoci osudem pronásledovanému Cukotvářovi.To ovšem Šíloškleb nemohl tušit, tak k ruinám Lysohlávkova směřoval jako ke středobodu všeho dění, což byla svým způsobem dosud pravda.Důvod, proč Cukotvář tak rychle ovládal panství tkvěl v poněkud nešťastné králově těžké imbecilitě – de fakto to znamenalo, že zemi vládli královi poradci, kteří možná byli i vcelku schopní, jenže museli trávit obrovské množství času vzájemným vražděním.Krále prozatím odklidili do sklepení, kde se slabomyslný panovník pokoušel vynutit jakési přiznání ze zombie, jež ovšem nevypadala, že by trpěla nepřekonatelnými bolestmi, už proto, že spíše trpěla mučivým nedostatkem jakéhokoliv mozku, stejně jako král.Šíloškleb tedy konečne dorazil k onomu masovému hrobu, naneštěstí zrovna v době, kdy se hořící brána rozhodla spadnout na jeho bestiální mnohonožku, která mu po tomto incidentu byla platná jako anatomicky tvarovaná obracečka na domácí keksy.„No, a je to v prdeli….,“ prohlásil Šíloškleb vymakaně flegmatickým tónem.Nakonec se naò však štěstěna svými zahnívajícími zuby přecijen usmála, poněvadž Cukotvář, dříve známý spíše jako prasák a chlípník, než jako profesionální šílenec, zachoval malou periferní červenou lucerničku a bar, aby měl kde trávit volný čas, užívat si a cvičit maniakální smích.V blízkosti tohoto hnízda se bývalý majitel mnohonožky shodou náhod nalézal.Drobnou komplikaci možná představovala tělesná stráž, leč Šíloškleb by nebyl tím čím byl, kdyby se nechal zastavit kdejakým náhodným poskokem.První zjev, jež se tedy nově příchozímu objevil před očima byl nasmrt sťatý Cukotvář zvracející do krbu.„Chòa Chòa Chòa!!!“ Prohlásil Cukotvář„Jo, my dva si budeme rozumět, opáčil zamyšleně Šílokleb a praštil dotyčného pohrabáčem přes hlavu. Málokdy byl trpělivý na vyslechnutí jednoduché věty, natožpak opilecké žvástyNa druhý den zrána se Angrešt probral, zažívajíc ošklivé, blíže nespecifikované chvilky. Ovšem jako psychopat z povolání se nad tím musel přenést a radši šel najít někoho koho by mohl zabít, aby zahnal chmury a udržel si imidž.Vyhlédl z okna, jehož otevřením náhodou shodil najatého vraha na přítulnou dlažbu a hledal něco pištícího co by mohl upálit.Nic kromě kuchařky* nenašel, tak tedy sešel do přízemí a první koho uviděl byl on sám v zrcadle, což mu na náladě rozhodně nepřidalo.Šíloškleb mezitím zjišťoval co se děje.Stačilo se zeptat jedné z místních holčin, nikdy nečekal že to bude tak jednoduché, přelouskání knihy o mezilidských vztazích se vyplatilo, dříve by dotyčnou nejdříve natáhl na skřipec.Zahořela v něm touha vyzkoušet si jaké to je být despotou.Vzpomněl si na několik sugestivních knih, naplánoval několik vražd a odešel směrem k polnímu táboru bývalých obyvatel Lysohlávkova.Šíloškleb nebyl diplomat od přírody, leč jeho nepěkné charakterové vlastnosti tento nedostatek kvalitně kompenzovaly – i bez popisu nechutných detajlů můžeme uvést ve všeobecné podvědomí, kdo nahradil královy poradce.S jedním však nepočítal ani králův bratr, ani sociopat. Lysohlávkov byl v době svého rozkvětu hlavní vývozce lihovin, konkrétně Abshintu, kterýžto v současnosti jedna strana konzumovala na kuráž a druhá na nervy, což mělo za následek určitý pokles morálky spojený s těžkou depresí.Tato událost je zapsána jako největší společná sebevražda v dějinách.Na město začaly padat kroupy a vzápětí i meteorit, ale starousedlíky z okolních vesnic už máloco překvapilo. Je to prostě divná země, tahle Pyrománie.Opuštěnou věž, nad jednou nejmenovanou řekou si vyhlédl za své obydlí velmi slibný člověk s nemístnou zálibou v mrtvých tělech. Je to starý klasik, říkají mu Hnisomil Kombajn.A šlechty pro trůn tu je hromada, mnozí šlechtici mají i bratry……

*Příručky na vaření, nejsem přeci žádný sadista, nebo snad ano?Autor: Spellweaver


Komentáře
Jméno:


Text:Ochrana proti spamu. Napište číslici pět:
- 16.12.2010 | 16:16Heroes 5 Heroes 4 Heroes 3 Heroes 2 Heroes 1 Dark Messiah Fórum Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM Heroes Centrum banner * Hlavní stránka * Archiv novinek * Admin * FAQ * Fórum * Foto ze srazu (12/2006) * Liga a turnaje - Heroes 5 * Liga a turnaje - Heroes 3 * Povídky * Redakce * RSS kanál H5: Tribes of the East Informace * Alternativní upgrady * Artefakty * Artworky * Budovy Tvrze * Dovednosti - Skill Wheel * Historie orků * Hrdinové * Kouzla * Objekty na mapě * Orkové * Screenshoty * Tisková zpráva * Válečné pokřiky Downloady * GC 2007 trailer * Manuál * Patche * Wallpapery H5: Hammers of Fate Informace * Artefakty * Artworky * Budovy Pevnosti * Hrdinové * Charakteristika Pevnosti * Jednotky - Pevnost * Jednotky - Odpadlíci Azylu * Jednotky - neutrální * Objekty na mapě * Q&A Fabrice Cambounet * Q&A Old Boy z Nivalu * Runy * Screenshoty Downloady * Manuál * Mapy * Mody * Patche * Videa * Wallpapery Heroes V Informace * Artefakty * Dovednosti * Fan arty * Hrady * Hrdinové * HW nároky * Kouzla * Neutrální jednotky * Počty jednotek * Screenshoty * Speciální dovednosti * Další články Downloady * DemoPreset Mode * Hudba * Manuál * Mapy * Mody * Patche * Videa * Wallpapery Jsou mrtví, ale nezemřou V zemi jménem Pyrománie, nad řekou Korytòačkou čnělo vysoké, strmé, nepřístupné a tradiční skalisko. Samozřejmě černé. Na skalisku stála věž, jež lákala hrdiny různé nátury opravdu zdaleka, vypadala totiž velmi slibně &#8211; už vzhledově bylo jasné, že tam MUSÍ žít nějaký temný mág s lidumilnými myšlenkami, které se neostýchá okamžitě realizovat. Ten mág tam opravdu bydlel, teoreticky ovládal širou krajinu pomocí bezohledné krutosti a despocie, ale skutečnost byla trochu jinde, už proto, že dotyčný na širou krajinu zvysoka kašlal a s tyranií neměl žádné praktické zkušenosti, ačkoliv byl pevně rozhodnut si ji někdy vyzkoušet. Jeho problémem byli právě oni ziskuchtivý, případně - vzácnější - dobrochtivý hrdinové, kteří ho neustále otravovali a přes veškeré jeho snahy jejich počty zůstávaly stabilní. Zkrátka řečeno, ať jich zabil kolik chtěl, příčinu jejich stálého přísunu ne a ne odstranit. &#8230;&#8230;&#8230; Svoje původní jméno si po všech těch letech nevybavoval, ale hrdinové, kteří byli natolik dobří, že stihli střelit alespoò nějaký patetický kec, ho oslovovali Šíloškleb Smajlus, a tak mu nezbylo, než přijmout tento pseudonym. Zrovna teï si četl objemnou knihu o psychologii a mezilidských vztazích. Četl dlouho, úporně, s pomocí výkladového slovníku, jelikož čas od času nechápal některá slova, někdy dokonce i věty a celé kapitoly. Když se to tak vezme, nepochopil ani nadpis. &#8222;Co je to, kurva, &#8222;pozitivní myšlení,&#8220; &#8222;sociopat&#8220; a &#8222;nepřizpůsobivý jedinec?,&#8220; zeptal se procítěně okultně zatuchlého vzduchu. &#8222;Já to být nemůžu, protože sem neustále lezou mračna těh magorů, přizpůsobuju se jim tím, že je všechny sejmu a vůbec mi to nevadí,&#8220; zamyslel se Šíloškleb. Takže vlastně myslím pozitivně, ale možná to bylo míněno trochu jinak&#8220; pokračoval v monologu. Nakonec to vzdal a řekl si, že se raději někoho zeptá. Vzpoměl si na svého kámoše ze svých dobrodružných let, kterého považoval za společensky velmi zdatného, jelikož dotyčný se živil vraždami na objednávku, jejiž domluva vyžaduje velké diplomatické nadání při jednání se zaměstnavatelem. Evžen Drátoškrť ovšem nebyl k dostání, jelikož byl momentálně mrtvý, v čemž nemálo figurovala past na medvědy, množství alkoholu a muž převlečený za prostitutku, ale to necháme na jindy. Smajlus si s nechutí uvědomil, že se bude muset vypravit mezi lidi a zajistit svou budoucnost. Připravil tedy svůj vůz, nacpal ho pouze nejnutnějšími krámy, šlehl bejčákem zotročenou mnohonožku nadstandartních rozměrů a vydal se směrem ku městu Lysohlávkov &#8211; obchodnímu centru celé Pyrománie. CO tam vlastně bude dělat neměl zatím rozmyšleno, ale čekalo ho osm dní cesty, tak si nedělal násilí. &#8230;.. Cesta probíhala naprosto bez komplikací, což bylo velmi překvapivé, přihlédnemeli k velmi špatné pověsti této cesty, kde lapků projíždí pomalu více, než kupců. Po Šílošklebově průjezdu se ovšem tato trasa stala náhle velmi bezpečná, pouze přítomnost přežraných havranů by mohla lecos napovědět nadprůměrně vnímavému člověku. &#8230; Kdysi dávno, v dobách Šílošklebova mládí, kdy zmiòovaný alespoò jednou do měsíce opouštel svoji laboratoř, se cíl jeho destinace &#8211;Lysohlávkov- jevil jako horký kandidát stát se jedním z nejvýznamnějších měst říše, ovšem v současnosti je toto místo zrovna majestátně vypáleno až po sklepy, jelikož králův bratr Cukotvář Angrešt, (zvaný dle barvy svého obličeje) přebývající donedávna ve vyhnanství za praktikování kanadských žertíků jako &#8222;Snídaně Až Do Postele,&#8220; nebo &#8222;Armáda ®ivých Mrtvol Před Branami&#8220;) se s vypiplaným městem svého korunovaného bratra nemazlil. Cukotvářovo vyhnanství totiž bylo všechno, jen ne dobrovolné, cílem měl být spíše jeho náhlý skon, ale k soucitu zlatem vybičovaný odpovědný generál se uvolnil k symbolické pomoci osudem pronásledovanému Cukotvářovi. To ovšem Šíloškleb nemohl tušit, tak k ruinám Lysohlávkova směřoval jako ke středobodu všeho dění, což byla svým způsobem dosud pravda. Důvod, proč Cukotvář tak rychle ovládal panství tkvěl v poněkud nešťastné králově těžké imbecilitě &#8211; de fakto to znamenalo, že zemi vládli královi poradci, kteří možná byli i vcelku schopní, jenže museli trávit obrovské množství času vzájemným vražděním. Krále prozatím odklidili do sklepení, kde se slabomyslný panovník pokoušel vynutit jakési přiznání ze zombie, jež ovšem nevypadala, že by trpěla nepřekonatelnými bolestmi, už proto, že spíše trpěla mučivým nedostatkem jakéhokoliv mozku, stejně jako král. Šíloškleb tedy konečne dorazil k onomu masovému hrobu, naneštěstí zrovna v době, kdy se hořící brána rozhodla spadnout na jeho bestiální mnohonožku, která mu po tomto incidentu byla platná jako anatomicky tvarovaná obracečka na domácí keksy. &#8222;No, a je to v prdeli&#8230;.,&#8220; prohlásil Šíloškleb vymakaně flegmatickým tónem. Nakonec se naò však štěstěna svými zahnívajícími zuby přecijen usmála, poněvadž Cukotvář, dříve známý spíše jako prasák a chlípník, než jako profesionální šílenec, zachoval malou periferní červenou lucerničku a bar, aby měl kde trávit volný čas, užívat si a cvičit maniakální smích. V blízkosti tohoto hnízda se bývalý majitel mnohonožky shodou náhod nalézal. Drobnou komplikaci možná představovala tělesná stráž, leč Šíloškleb by nebyl tím čím byl, kdyby se nechal zastavit kdejakým náhodným poskokem. První zjev, jež se tedy nově příchozímu objevil před očima byl nasmrt sťatý Cukotvář zvracející do krbu. &#8222;Chòa Chòa Chòa!!!&#8220; Prohlásil Cukotvář &#8222;Jo, my dva si budeme rozumět, opáčil zamyšleně Šílokleb a praštil dotyčného pohrabáčem přes hlavu. Málokdy byl trpělivý na vyslechnutí jednoduché věty, natožpak opilecké žvásty Na druhý den zrána se Angrešt probral, zažívajíc ošklivé, blíže nespecifikované chvilky. Ovšem jako psychopat z povolání se nad tím musel přenést a radši šel najít někoho koho by mohl zabít, aby zahnal chmury a udržel si imidž. Vyhlédl z okna, jehož otevřením náhodou shodil najatého vraha na přítulnou dlažbu a hledal něco pištícího co by mohl upálit. Nic kromě kuchařky* nenašel, tak tedy sešel do přízemí a první koho uviděl byl on sám v zrcadle, což mu na náladě rozhodně nepřidalo. Šíloškleb mezitím zjišťoval co se děje. Stačilo se zeptat jedné z místních holčin, nikdy nečekal že to bude tak jednoduché, přelouskání knihy o mezilidských vztazích se vyplatilo, dříve by dotyčnou nejdříve natáhl na skřipec. Zahořela v něm touha vyzkoušet si jaké to je být despotou. Vzpomněl si na několik sugestivních knih, naplánoval několik vražd a odešel směrem k polnímu táboru bývalých obyvatel Lysohlávkova. Šíloškleb nebyl diplomat od přírody, leč jeho nepěkné charakterové vlastnosti tento nedostatek kvalitně kompenzovaly &#8211; i bez popisu nechutných detajlů můžeme uvést ve všeobecné podvědomí, kdo nahradil královy poradce. S jedním však nepočítal ani králův bratr, ani sociopat. Lysohlávkov byl v době svého rozkvětu hlavní vývozce lihovin, konkrétně Abshintu, kterýžto v současnosti jedna strana konzumovala na kuráž a druhá na nervy, což mělo za následek určitý pokles morálky spojený s těžkou depresí. Tato událost je zapsána jako největší společná sebevražda v dějinách. Na město začaly padat kroupy a vzápětí i meteorit, ale starousedlíky z okolních vesnic už máloco překvapilo. Je to prostě divná země, tahle Pyrománie. Opuštěnou věž, nad jednou nejmenovanou řekou si vyhlédl za své obydlí velmi slibný člověk s nemístnou zálibou v mrtvých tělech. Je to starý klasik, říkají mu Hnisomil Kombajn. A šlechty pro trůn tu je hromada, mnozí šlechtici mají i bratry&#8230;&#8230; *Příručky na vaření, nejsem přeci žádný sadista, nebo snad ano? Autor: Spellweaver Komentáře Jméno: Text: Ochrana proti spamu. Napište číslici pět: Morty - 13.12.2009 | 10:49 Skvělá a velmi vtipná povídka s neuvěřitelnými slovními obraty:-). Samozřejmě je to hlavně otázka vkusu, ale komu se líbí tento typ příběhů doporučuji knihu Mořičvíl od Dannyho Newmana. Spellweaver - 27.09.2009 | 09:24 Hezky rozporuplny reakce, asi zase neco napisu, ale bez magie :) Nosferatu - 25.09.2009 | 21:01 fakt šílený ale eště víc drsný mordir - 29.08.2009 | 13:46 je to prostě boží, tvoje povídky jsou nej nej nej, jen tak dál:) Exar - 15.07.2009 | 01:37 trosku stupidne mena a nazvy ale celkom sa to dalo citat bcgroi - 24.05.2009 | 17:39 no tak rozhodně lepší trochu kopírovat, protože nic nového se fakt asi vymyslet už nedá, než napsat hovadinu, která je zcela něco nového... to pak poztrácí význam Spellweaver - 23.05.2009 | 08:08 Ne blábol, otázka vkusu - já napsal i věci s příběhem, ale mě osobně se to nelíbilo, páč jsem toho ke svý smůle poměrně dost přečetl, takže o čemkoli co napíšu si vzpomenu, že už to tu někdy bylo. A abych si něco vypracoval, na to neni čas, takže takhle >< bcgroi - 21.05.2009 | 21:05 no je to blábol, ale proč ne, kyž tě nic lepšího nenapadne Spellweaver - 18.05.2009 | 21:55 Zdravím, Všechna vaše kritika je naprosto přesná. Napsal jsem to jenom abych někde užil určitý slovní spojení. Doufám, že to moc neuráží :-) bcgroi - 13.05.2009 | 19:22 no podle mě asi tak jediné, co tam je pozitivní a dobré, je občasn ten způsob vyjádření některých věcí, ale nemá to hlavu a patu... je to hrooooozně rychlé a nemá to spád MoonExecutor - 13.05.2009 | 17:00 Spelle, tihle tipy povídek ůplně žeru :D příběj může mít o ničem, ale za ty různá vtipný veticki to stojí, ne? :D Ikolína - 09.05.2009 | 14:17 JE to o ničem- ale moc se mi líbí _Vyhlédl z okna, jehož otevřením náhodou shodil najatého vraha na přítulnou dlažbu bcgroi - 05.05.2009 | 21:03 nelíbí se mi ani jazykové prostředky, které zde jsou použity - je to jak kdyby to psal nějaký člověk, co neví, kam s cizími slovy a ty názvy... hrůza Není podstatné - 05.05.2009 | 18:42 Záčátek je super ale pak opravdu není nic zajimavého bcgroi - 05.05.2009 | 17:28 ovšem t, že tto povídka je teda naprosto o ničem :-D bcgroi - 05.05.2009 | 17:27 zato ty jsi asi ten největší borec... nevšiml jsem si, že bys tu někde měl povídku? Spellweaver - 03.05.2009 | 11:52 Milé děti, doroste a starci, Takhle to vypadá, když vás baví tvořit promakané věty, ale nemáte absolutně o čem psát :D Partneři abcgames.cz Anketa Jaký hrad je podle vás v ToE nejlepší? Azyl Pruh 11.8% Peklo Pruh 6.6% Nekropole Pruh 41.3% Kobka Pruh 9.4% Hvozd Pruh 11.3% Akademie Pruh 6.9% Pevnost Pruh 6.2% Tvrz Pruh 6.3% Celkem hlasovalo: 16745 Výsledky minulých anket GameShop Kupte si hru přes naše stránky a podpořte nás tím! Pouze 199,-Kč Kupte si hru přes naše stránky a podpořte nás tím! Pouze 199,-Kč QuickBox Odkazy HotGames Toplist heroes-fr.com heroes.vokr.com niven.webzdarma.cz GameFiltr [Diablo III fansite - informace o nejnověj&#65533;í herní pecce] starcraftcz.com crossing.hotgames.cz darkmessiah.hotgames.cz Disciples III fansite Kings Bounty fansite www.swgc.cz Hitman Fan pages Caesar IV Fan pages Gothic web Half-Life 2 web TOPlist Copyright &#169; 2005 - 2010 Heroes Centrum | Powered by HotGames.czMorty - 13.12.2009 | 10:49Skvělá a velmi vtipná povídka s neuvěřitelnými slovními obraty:-). Samozřejmě je to hlavně otázka vkusu, ale komu se líbí tento typ příběhů doporučuji knihu Mořičvíl od Dannyho Newmana.Spellweaver - 27.09.2009 | 09:24Hezky rozporuplny reakce, asi zase neco napisu, ale bez magie :)Nosferatu - 25.09.2009 | 21:01fakt šílený ale eště víc drsnýmordir - 29.08.2009 | 13:46je to prostě boží, tvoje povídky jsou nej nej nej, jen tak dál:)Exar - 15.07.2009 | 01:37trosku stupidne mena a nazvy ale celkom sa to dalo citatbcgroi - 24.05.2009 | 17:39no tak rozhodně lepší trochu kopírovat, protože nic nového se fakt asi vymyslet už nedá, než napsat hovadinu, která je zcela něco nového... to pak poztrácí významSpellweaver - 23.05.2009 | 08:08Ne blábol, otázka vkusu - já napsal i věci s příběhem, ale mě osobně se to nelíbilo, páč jsem toho ke svý smůle poměrně dost přečetl, takže o čemkoli co napíšu si vzpomenu, že už to tu někdy bylo. A abych si něco vypracoval, na to neni čas, takže takhle ><bcgroi - 21.05.2009 | 21:05no je to blábol, ale proč ne, kyž tě nic lepšího nenapadneSpellweaver - 18.05.2009 | 21:55Zdravím, Všechna vaše kritika je naprosto přesná. Napsal jsem to jenom abych někde užil určitý slovní spojení. Doufám, že to moc neuráží :-)bcgroi - 13.05.2009 | 19:22no podle mě asi tak jediné, co tam je pozitivní a dobré, je občasn ten způsob vyjádření některých věcí, ale nemá to hlavu a patu... je to hrooooozně rychlé a nemá to spádMoonExecutor - 13.05.2009 | 17:00Spelle, tihle tipy povídek ůplně žeru :D příběj může mít o ničem, ale za ty různá vtipný veticki to stojí, ne? :DIkolína - 09.05.2009 | 14:17JE to o ničem- ale moc se mi líbí _Vyhlédl z okna, jehož otevřením náhodou shodil najatého vraha na přítulnou dlažbubcgroi - 05.05.2009 | 21:03nelíbí se mi ani jazykové prostředky, které zde jsou použity - je to jak kdyby to psal nějaký člověk, co neví, kam s cizími slovy a ty názvy... hrůzaNení podstatné - 05.05.2009 | 18:42Záčátek je super ale pak opravdu není nic zajimavéhobcgroi - 05.05.2009 | 17:28ovšem t, že tto povídka je teda naprosto o ničem :-Dbcgroi - 05.05.2009 | 17:27zato ty jsi asi ten největší borec... nevšiml jsem si, že bys tu někde měl povídku?Spellweaver - 03.05.2009 | 11:52Milé děti, doroste a starci, Takhle to vypadá, když vás baví tvořit promakané věty, ale nemáte absolutně o čem psát :DPartneři
abcgames.cz
Anketa
Jaký z národů vám bude nejvíce v Heroes 6 chybět?
Trpaslíci
Pruh 10.5%
Elfové
Pruh 42.1%
Temní elfové
Pruh 28.1%
Mágové
Pruh 19.3%
Celkem hlasovalo: 57
Výsledky minulých anket
GameShop

Kupte si hru přes naše stránky a podpořte nás tím!
Předobjednávka 1099,-Kč

Kupte si hru přes naše stránky a podpořte nás tím!
Pouze 199,-Kč
QuickBox
Odkazy
HotGames Toplist
heroes-fr.com
heroes.vokr.com
niven.webzdarma.cz
GameFiltr
[Diablo III fansite - informace o nejnověj&#65533;í herní pecce]
starcraftcz.com
crossing.gamefan.cz
darkmessiah.gamefan.cz
Disciples III fansite
Kings Bounty fansite
www.swgc.cz
Gothic web
Half-Life 2 web

TOPlist

Copyright &#169; 2005 - 2011 Heroes Centrum | Powered by HotGames.cz

- 03.04.2011 | 20:54

Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum
Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM
Heroes Centrum banner

* Hlavní stránka
* Archiv novinek
* Admin
* FAQ
* Fórum
* Foto ze srazu (12/2006)
* Liga a turnaje - Heroes 5
* Liga a turnaje - Heroes 3
* Povídky
* Redakce
* RSS kanál

H5: Tribes of the East
Informace

* Alternativní upgrady
* Artefakty
* Artworky
* Budovy Tvrze
* Dovednosti - Skill Wheel
* Historie orků
* Hrdinové
* Kouzla
* Objekty na mapě
* Orkové
* Screenshoty
* Tisková zpráva
* Válečné pokřiky

Downloady

* GC 2007 trailer
* Manuál
* Patche
* Wallpapery

H5: Hammers of Fate
Informace

* Artefakty
* Artworky
* Budovy Pevnosti
* Hrdinové
* Charakteristika Pevnosti
* Jednotky - Pevnost
* Jednotky - Odpadlíci Azylu
* Jednotky - neutrální
* Objekty na mapě
* Q&A Fabrice Cambounet
* Q&A Old Boy z Nivalu
* Runy
* Screenshoty

Downloady

* Manuál
* Mapy
* Mody
* Patche
* Videa
* Wallpapery

Heroes V
Informace

* Artefakty
* Dovednosti
* Fan arty
* Hrady
* Hrdinové
* HW nároky
* Kouzla
* Neutrální jednotky
* Počty jednotek
* Screenshoty
* Speciální dovednosti
* Další články

Downloady

* DemoPreset Mode
* Hudba
* Manuál
* Mapy
* Mody
* Patche
* Videa
* WallpaperyJsou mrtví, ale nezemřouV zemi jménem Pyrománie, nad řekou Korytòačkou čnělo vysoké, strmé, nepřístupné a tradiční skalisko. Samozřejmě černé. Na skalisku stála věž, jež lákala hrdiny různé nátury opravdu zdaleka, vypadala totiž velmi slibně &#8211; už vzhledově bylo jasné, že tam MUSÍ žít nějaký temný mág s lidumilnými myšlenkami, které se neostýchá okamžitě realizovat.Ten mág tam opravdu bydlel, teoreticky ovládal širou krajinu pomocí bezohledné krutosti a despocie, ale skutečnost byla trochu jinde, už proto, že dotyčný na širou krajinu zvysoka kašlal a s tyranií neměl žádné praktické zkušenosti, ačkoliv byl pevně rozhodnut si ji někdy vyzkoušet.Jeho problémem byli právě oni ziskuchtivý, případně - vzácnější - dobrochtivý hrdinové, kteří ho neustále otravovali a přes veškeré jeho snahy jejich počty zůstávaly stabilní.Zkrátka řečeno, ať jich zabil kolik chtěl, příčinu jejich stálého přísunu ne a ne odstranit.&#8230;&#8230;&#8230;Svoje původní jméno si po všech těch letech nevybavoval, ale hrdinové, kteří byli natolik dobří, že stihli střelit alespoò nějaký patetický kec, ho oslovovali Šíloškleb Smajlus, a tak mu nezbylo, než přijmout tento pseudonym.Zrovna teï si četl objemnou knihu o psychologii a mezilidských vztazích. Četl dlouho, úporně, s pomocí výkladového slovníku, jelikož čas od času nechápal některá slova, někdy dokonce i věty a celé kapitoly. Když se to tak vezme, nepochopil ani nadpis.&#8222;Co je to, kurva, &#8222;pozitivní myšlení,&#8220; &#8222;sociopat&#8220; a &#8222;nepřizpůsobivý jedinec?,&#8220; zeptal se procítěně okultně zatuchlého vzduchu. &#8222;Já to být nemůžu, protože sem neustále lezou mračna těh magorů, přizpůsobuju se jim tím, že je všechny sejmu a vůbec mi to nevadí,&#8220; zamyslel se Šíloškleb. Takže vlastně myslím pozitivně, ale možná to bylo míněno trochu jinak&#8220; pokračoval v monologu.Nakonec to vzdal a řekl si, že se raději někoho zeptá.Vzpoměl si na svého kámoše ze svých dobrodružných let, kterého považoval za společensky velmi zdatného, jelikož dotyčný se živil vraždami na objednávku, jejiž domluva vyžaduje velké diplomatické nadání při jednání se zaměstnavatelem.Evžen Drátoškrť ovšem nebyl k dostání, jelikož byl momentálně mrtvý, v čemž nemálo figurovala past na medvědy, množství alkoholu a muž převlečený za prostitutku, ale to necháme na jindy.Smajlus si s nechutí uvědomil, že se bude muset vypravit mezi lidi a zajistit svou budoucnost.Připravil tedy svůj vůz, nacpal ho pouze nejnutnějšími krámy, šlehl bejčákem zotročenou mnohonožku nadstandartních rozměrů a vydal se směrem ku městu Lysohlávkov &#8211; obchodnímu centru celé Pyrománie.CO tam vlastně bude dělat neměl zatím rozmyšleno, ale čekalo ho osm dní cesty, tak si nedělal násilí.&#8230;..Cesta probíhala naprosto bez komplikací, což bylo velmi překvapivé, přihlédnemeli k velmi špatné pověsti této cesty, kde lapků projíždí pomalu více, než kupců. Po Šílošklebově průjezdu se ovšem tato trasa stala náhle velmi bezpečná, pouze přítomnost přežraných havranů by mohla lecos napovědět nadprůměrně vnímavému člověku.&#8230;Kdysi dávno, v dobách Šílošklebova mládí, kdy zmiòovaný alespoò jednou do měsíce opouštel svoji laboratoř, se cíl jeho destinace &#8211;Lysohlávkov- jevil jako horký kandidát stát se jedním z nejvýznamnějších měst říše, ovšem v současnosti je toto místo zrovna majestátně vypáleno až po sklepy, jelikož králův bratr Cukotvář Angrešt, (zvaný dle barvy svého obličeje) přebývající donedávna ve vyhnanství za praktikování kanadských žertíků jako &#8222;Snídaně Až Do Postele,&#8220; nebo &#8222;Armáda ®ivých Mrtvol Před Branami&#8220;) se s vypiplaným městem svého korunovaného bratra nemazlil. Cukotvářovo vyhnanství totiž bylo všechno, jen ne dobrovolné, cílem měl být spíše jeho náhlý skon, ale k soucitu zlatem vybičovaný odpovědný generál se uvolnil k symbolické pomoci osudem pronásledovanému Cukotvářovi.To ovšem Šíloškleb nemohl tušit, tak k ruinám Lysohlávkova směřoval jako ke středobodu všeho dění, což byla svým způsobem dosud pravda.Důvod, proč Cukotvář tak rychle ovládal panství tkvěl v poněkud nešťastné králově těžké imbecilitě &#8211; de fakto to znamenalo, že zemi vládli královi poradci, kteří možná byli i vcelku schopní, jenže museli trávit obrovské množství času vzájemným vražděním.Krále prozatím odklidili do sklepení, kde se slabomyslný panovník pokoušel vynutit jakési přiznání ze zombie, jež ovšem nevypadala, že by trpěla nepřekonatelnými bolestmi, už proto, že spíše trpěla mučivým nedostatkem jakéhokoliv mozku, stejně jako král.Šíloškleb tedy konečne dorazil k onomu masovému hrobu, naneštěstí zrovna v době, kdy se hořící brána rozhodla spadnout na jeho bestiální mnohonožku, která mu po tomto incidentu byla platná jako anatomicky tvarovaná obracečka na domácí keksy.&#8222;No, a je to v prdeli&#8230;.,&#8220; prohlásil Šíloškleb vymakaně flegmatickým tónem.Nakonec se naò však štěstěna svými zahnívajícími zuby přecijen usmála, poněvadž Cukotvář, dříve známý spíše jako prasák a chlípník, než jako profesionální šílenec, zachoval malou periferní červenou lucerničku a bar, aby měl kde trávit volný čas, užívat si a cvičit maniakální smích.V blízkosti tohoto hnízda se bývalý majitel mnohonožky shodou náhod nalézal.Drobnou komplikaci možná představovala tělesná stráž, leč Šíloškleb by nebyl tím čím byl, kdyby se nechal zastavit kdejakým náhodným poskokem.První zjev, jež se tedy nově příchozímu objevil před očima byl nasmrt sťatý Cukotvář zvracející do krbu.&#8222;Chòa Chòa Chòa!!!&#8220; Prohlásil Cukotvář&#8222;Jo, my dva si budeme rozumět, opáčil zamyšleně Šílokleb a praštil dotyčného pohrabáčem přes hlavu. Málokdy byl trpělivý na vyslechnutí jednoduché věty, natožpak opilecké žvástyNa druhý den zrána se Angrešt probral, zažívajíc ošklivé, blíže nespecifikované chvilky. Ovšem jako psychopat z povolání se nad tím musel přenést a radši šel najít někoho koho by mohl zabít, aby zahnal chmury a udržel si imidž.Vyhlédl z okna, jehož otevřením náhodou shodil najatého vraha na přítulnou dlažbu a hledal něco pištícího co by mohl upálit.Nic kromě kuchařky* nenašel, tak tedy sešel do přízemí a první koho uviděl byl on sám v zrcadle, což mu na náladě rozhodně nepřidalo.Šíloškleb mezitím zjišťoval co se děje.Stačilo se zeptat jedné z místních holčin, nikdy nečekal že to bude tak jednoduché, přelouskání knihy o mezilidských vztazích se vyplatilo, dříve by dotyčnou nejdříve natáhl na skřipec.Zahořela v něm touha vyzkoušet si jaké to je být despotou.Vzpomněl si na několik sugestivních knih, naplánoval několik vražd a odešel směrem k polnímu táboru bývalých obyvatel Lysohlávkova.Šíloškleb nebyl diplomat od přírody, leč jeho nepěkné charakterové vlastnosti tento nedostatek kvalitně kompenzovaly &#8211; i bez popisu nechutných detajlů můžeme uvést ve všeobecné podvědomí, kdo nahradil královy poradce.S jedním však nepočítal ani králův bratr, ani sociopat. Lysohlávkov byl v době svého rozkvětu hlavní vývozce lihovin, konkrétně Abshintu, kterýžto v současnosti jedna strana konzumovala na kuráž a druhá na nervy, což mělo za následek určitý pokles morálky spojený s těžkou depresí.Tato událost je zapsána jako největší společná sebevražda v dějinách.Na město začaly padat kroupy a vzápětí i meteorit, ale starousedlíky z okolních vesnic už máloco překvapilo. Je to prostě divná země, tahle Pyrománie.Opuštěnou věž, nad jednou nejmenovanou řekou si vyhlédl za své obydlí velmi slibný člověk s nemístnou zálibou v mrtvých tělech. Je to starý klasik, říkají mu Hnisomil Kombajn.A šlechty pro trůn tu je hromada, mnozí šlechtici mají i bratry&#8230;&#8230;

*Příručky na vaření, nejsem přeci žádný sadista, nebo snad ano?Autor: Spellweaver


Komentáře
Jméno:


Text:Ochrana proti spamu. Napište číslici pět:
- 16.12.2010 | 16:16Heroes 5 Heroes 4 Heroes 3 Heroes 2 Heroes 1 Dark Messiah Fórum Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM Heroes Centrum banner * Hlavní stránka * Archiv novinek * Admin * FAQ * Fórum * Foto ze srazu (12/2006) * Liga a turnaje - Heroes 5 * Liga a turnaje - Heroes 3 * Povídky * Redakce * RSS kanál H5: Tribes of the East Informace * Alternativní upgrady * Artefakty * Artworky * Budovy Tvrze * Dovednosti - Skill Wheel * Historie orků * Hrdinové * Kouzla * Objekty na mapě * Orkové * Screenshoty * Tisková zpráva * Válečné pokřiky Downloady * GC 2007 trailer * Manuál * Patche * Wallpapery H5: Hammers of Fate Informace * Artefakty * Artworky * Budovy Pevnosti * Hrdinové * Charakteristika Pevnosti * Jednotky - Pevnost * Jednotky - Odpadlíci Azylu * Jednotky - neutrální * Objekty na mapě * Q&A Fabrice Cambounet * Q&A Old Boy z Nivalu * Runy * Screenshoty Downloady * Manuál * Mapy * Mody * Patche * Videa * Wallpapery Heroes V Informace * Artefakty * Dovednosti * Fan arty * Hrady * Hrdinové * HW nároky * Kouzla * Neutrální jednotky * Počty jednotek * Screenshoty * Speciální dovednosti * Další články Downloady * DemoPreset Mode * Hudba * Manuál * Mapy * Mody * Patche * Videa * Wallpapery Jsou mrtví, ale nezemřou V zemi jménem Pyrománie, nad řekou Korytòačkou čnělo vysoké, strmé, nepřístupné a tradiční skalisko. Samozřejmě černé. Na skalisku stála věž, jež lákala hrdiny různé nátury opravdu zdaleka, vypadala totiž velmi slibně &#8211; už vzhledově bylo jasné, že tam MUSÍ žít nějaký temný mág s lidumilnými myšlenkami, které se neostýchá okamžitě realizovat. Ten mág tam opravdu bydlel, teoreticky ovládal širou krajinu pomocí bezohledné krutosti a despocie, ale skutečnost byla trochu jinde, už proto, že dotyčný na širou krajinu zvysoka kašlal a s tyranií neměl žádné praktické zkušenosti, ačkoliv byl pevně rozhodnut si ji někdy vyzkoušet. Jeho problémem byli právě oni ziskuchtivý, případně - vzácnější - dobrochtivý hrdinové, kteří ho neustále otravovali a přes veškeré jeho snahy jejich počty zůstávaly stabilní. Zkrátka řečeno, ať jich zabil kolik chtěl, příčinu jejich stálého přísunu ne a ne odstranit. &#8230;&#8230;&#8230; Svoje původní jméno si po všech těch letech nevybavoval, ale hrdinové, kteří byli natolik dobří, že stihli střelit alespoò nějaký patetický kec, ho oslovovali Šíloškleb Smajlus, a tak mu nezbylo, než přijmout tento pseudonym. Zrovna teï si četl objemnou knihu o psychologii a mezilidských vztazích. Četl dlouho, úporně, s pomocí výkladového slovníku, jelikož čas od času nechápal některá slova, někdy dokonce i věty a celé kapitoly. Když se to tak vezme, nepochopil ani nadpis. &#8222;Co je to, kurva, &#8222;pozitivní myšlení,&#8220; &#8222;sociopat&#8220; a &#8222;nepřizpůsobivý jedinec?,&#8220; zeptal se procítěně okultně zatuchlého vzduchu. &#8222;Já to být nemůžu, protože sem neustále lezou mračna těh magorů, přizpůsobuju se jim tím, že je všechny sejmu a vůbec mi to nevadí,&#8220; zamyslel se Šíloškleb. Takže vlastně myslím pozitivně, ale možná to bylo míněno trochu jinak&#8220; pokračoval v monologu. Nakonec to vzdal a řekl si, že se raději někoho zeptá. Vzpoměl si na svého kámoše ze svých dobrodružných let, kterého považoval za společensky velmi zdatného, jelikož dotyčný se živil vraždami na objednávku, jejiž domluva vyžaduje velké diplomatické nadání při jednání se zaměstnavatelem. Evžen Drátoškrť ovšem nebyl k dostání, jelikož byl momentálně mrtvý, v čemž nemálo figurovala past na medvědy, množství alkoholu a muž převlečený za prostitutku, ale to necháme na jindy. Smajlus si s nechutí uvědomil, že se bude muset vypravit mezi lidi a zajistit svou budoucnost. Připravil tedy svůj vůz, nacpal ho pouze nejnutnějšími krámy, šlehl bejčákem zotročenou mnohonožku nadstandartních rozměrů a vydal se směrem ku městu Lysohlávkov &#8211; obchodnímu centru celé Pyrománie. CO tam vlastně bude dělat neměl zatím rozmyšleno, ale čekalo ho osm dní cesty, tak si nedělal násilí. &#8230;.. Cesta probíhala naprosto bez komplikací, což bylo velmi překvapivé, přihlédnemeli k velmi špatné pověsti této cesty, kde lapků projíždí pomalu více, než kupců. Po Šílošklebově průjezdu se ovšem tato trasa stala náhle velmi bezpečná, pouze přítomnost přežraných havranů by mohla lecos napovědět nadprůměrně vnímavému člověku. &#8230; Kdysi dávno, v dobách Šílošklebova mládí, kdy zmiòovaný alespoò jednou do měsíce opouštel svoji laboratoř, se cíl jeho destinace &#8211;Lysohlávkov- jevil jako horký kandidát stát se jedním z nejvýznamnějších měst říše, ovšem v současnosti je toto místo zrovna majestátně vypáleno až po sklepy, jelikož králův bratr Cukotvář Angrešt, (zvaný dle barvy svého obličeje) přebývající donedávna ve vyhnanství za praktikování kanadských žertíků jako &#8222;Snídaně Až Do Postele,&#8220; nebo &#8222;Armáda ®ivých Mrtvol Před Branami&#8220;) se s vypiplaným městem svého korunovaného bratra nemazlil. Cukotvářovo vyhnanství totiž bylo všechno, jen ne dobrovolné, cílem měl být spíše jeho náhlý skon, ale k soucitu zlatem vybičovaný odpovědný generál se uvolnil k symbolické pomoci osudem pronásledovanému Cukotvářovi. To ovšem Šíloškleb nemohl tušit, tak k ruinám Lysohlávkova směřoval jako ke středobodu všeho dění, což byla svým způsobem dosud pravda. Důvod, proč Cukotvář tak rychle ovládal panství tkvěl v poněkud nešťastné králově těžké imbecilitě &#8211; de fakto to znamenalo, že zemi vládli královi poradci, kteří možná byli i vcelku schopní, jenže museli trávit obrovské množství času vzájemným vražděním. Krále prozatím odklidili do sklepení, kde se slabomyslný panovník pokoušel vynutit jakési přiznání ze zombie, jež ovšem nevypadala, že by trpěla nepřekonatelnými bolestmi, už proto, že spíše trpěla mučivým nedostatkem jakéhokoliv mozku, stejně jako král. Šíloškleb tedy konečne dorazil k onomu masovému hrobu, naneštěstí zrovna v době, kdy se hořící brána rozhodla spadnout na jeho bestiální mnohonožku, která mu po tomto incidentu byla platná jako anatomicky tvarovaná obracečka na domácí keksy. &#8222;No, a je to v prdeli&#8230;.,&#8220; prohlásil Šíloškleb vymakaně flegmatickým tónem. Nakonec se naò však štěstěna svými zahnívajícími zuby přecijen usmála, poněvadž Cukotvář, dříve známý spíše jako prasák a chlípník, než jako profesionální šílenec, zachoval malou periferní červenou lucerničku a bar, aby měl kde trávit volný čas, užívat si a cvičit maniakální smích. V blízkosti tohoto hnízda se bývalý majitel mnohonožky shodou náhod nalézal. Drobnou komplikaci možná představovala tělesná stráž, leč Šíloškleb by nebyl tím čím byl, kdyby se nechal zastavit kdejakým náhodným poskokem. První zjev, jež se tedy nově příchozímu objevil před očima byl nasmrt sťatý Cukotvář zvracející do krbu. &#8222;Chòa Chòa Chòa!!!&#8220; Prohlásil Cukotvář &#8222;Jo, my dva si budeme rozumět, opáčil zamyšleně Šílokleb a praštil dotyčného pohrabáčem přes hlavu. Málokdy byl trpělivý na vyslechnutí jednoduché věty, natožpak opilecké žvásty Na druhý den zrána se Angrešt probral, zažívajíc ošklivé, blíže nespecifikované chvilky. Ovšem jako psychopat z povolání se nad tím musel přenést a radši šel najít někoho koho by mohl zabít, aby zahnal chmury a udržel si imidž. Vyhlédl z okna, jehož otevřením náhodou shodil najatého vraha na přítulnou dlažbu a hledal něco pištícího co by mohl upálit. Nic kromě kuchařky* nenašel, tak tedy sešel do přízemí a první koho uviděl byl on sám v zrcadle, což mu na náladě rozhodně nepřidalo. Šíloškleb mezitím zjišťoval co se děje. Stačilo se zeptat jedné z místních holčin, nikdy nečekal že to bude tak jednoduché, přelouskání knihy o mezilidských vztazích se vyplatilo, dříve by dotyčnou nejdříve natáhl na skřipec. Zahořela v něm touha vyzkoušet si jaké to je být despotou. Vzpomněl si na několik sugestivních knih, naplánoval několik vražd a odešel směrem k polnímu táboru bývalých obyvatel Lysohlávkova. Šíloškleb nebyl diplomat od přírody, leč jeho nepěkné charakterové vlastnosti tento nedostatek kvalitně kompenzovaly &#8211; i bez popisu nechutných detajlů můžeme uvést ve všeobecné podvědomí, kdo nahradil královy poradce. S jedním však nepočítal ani králův bratr, ani sociopat. Lysohlávkov byl v době svého rozkvětu hlavní vývozce lihovin, konkrétně Abshintu, kterýžto v současnosti jedna strana konzumovala na kuráž a druhá na nervy, což mělo za následek určitý pokles morálky spojený s těžkou depresí. Tato událost je zapsána jako největší společná sebevražda v dějinách. Na město začaly padat kroupy a vzápětí i meteorit, ale starousedlíky z okolních vesnic už máloco překvapilo. Je to prostě divná země, tahle Pyrománie. Opuštěnou věž, nad jednou nejmenovanou řekou si vyhlédl za své obydlí velmi slibný člověk s nemístnou zálibou v mrtvých tělech. Je to starý klasik, říkají mu Hnisomil Kombajn. A šlechty pro trůn tu je hromada, mnozí šlechtici mají i bratry&#8230;&#8230; *Příručky na vaření, nejsem přeci žádný sadista, nebo snad ano? Autor: Spellweaver Komentáře Jméno: Text: Ochrana proti spamu. Napište číslici pět: Morty - 13.12.2009 | 10:49 Skvělá a velmi vtipná povídka s neuvěřitelnými slovními obraty:-). Samozřejmě je to hlavně otázka vkusu, ale komu se líbí tento typ příběhů doporučuji knihu Mořičvíl od Dannyho Newmana. Spellweaver - 27.09.2009 | 09:24 Hezky rozporuplny reakce, asi zase neco napisu, ale bez magie :) Nosferatu - 25.09.2009 | 21:01 fakt šílený ale eště víc drsný mordir - 29.08.2009 | 13:46 je to prostě boží, tvoje povídky jsou nej nej nej, jen tak dál:) Exar - 15.07.2009 | 01:37 trosku stupidne mena a nazvy ale celkom sa to dalo citat bcgroi - 24.05.2009 | 17:39 no tak rozhodně lepší trochu kopírovat, protože nic nového se fakt asi vymyslet už nedá, než napsat hovadinu, která je zcela něco nového... to pak poztrácí význam Spellweaver - 23.05.2009 | 08:08 Ne blábol, otázka vkusu - já napsal i věci s příběhem, ale mě osobně se to nelíbilo, páč jsem toho ke svý smůle poměrně dost přečetl, takže o čemkoli co napíšu si vzpomenu, že už to tu někdy bylo. A abych si něco vypracoval, na to neni čas, takže takhle >< bcgroi - 21.05.2009 | 21:05 no je to blábol, ale proč ne, kyž tě nic lepšího nenapadne Spellweaver - 18.05.2009 | 21:55 Zdravím, Všechna vaše kritika je naprosto přesná. Napsal jsem to jenom abych někde užil určitý slovní spojení. Doufám, že to moc neuráží :-) bcgroi - 13.05.2009 | 19:22 no podle mě asi tak jediné, co tam je pozitivní a dobré, je občasn ten způsob vyjádření některých věcí, ale nemá to hlavu a patu... je to hrooooozně rychlé a nemá to spád MoonExecutor - 13.05.2009 | 17:00 Spelle, tihle tipy povídek ůplně žeru :D příběj může mít o ničem, ale za ty různá vtipný veticki to stojí, ne? :D Ikolína - 09.05.2009 | 14:17 JE to o ničem- ale moc se mi líbí _Vyhlédl z okna, jehož otevřením náhodou shodil najatého vraha na přítulnou dlažbu bcgroi - 05.05.2009 | 21:03 nelíbí se mi ani jazykové prostředky, které zde jsou použity - je to jak kdyby to psal nějaký člověk, co neví, kam s cizími slovy a ty názvy... hrůza Není podstatné - 05.05.2009 | 18:42 Záčátek je super ale pak opravdu není nic zajimavého bcgroi - 05.05.2009 | 17:28 ovšem t, že tto povídka je teda naprosto o ničem :-D bcgroi - 05.05.2009 | 17:27 zato ty jsi asi ten největší borec... nevšiml jsem si, že bys tu někde měl povídku? Spellweaver - 03.05.2009 | 11:52 Milé děti, doroste a starci, Takhle to vypadá, když vás baví tvořit promakané věty, ale nemáte absolutně o čem psát :D Partneři abcgames.cz Anketa Jaký hrad je podle vás v ToE nejlepší? Azyl Pruh 11.8% Peklo Pruh 6.6% Nekropole Pruh 41.3% Kobka Pruh 9.4% Hvozd Pruh 11.3% Akademie Pruh 6.9% Pevnost Pruh 6.2% Tvrz Pruh 6.3% Celkem hlasovalo: 16745 Výsledky minulých anket GameShop Kupte si hru přes naše stránky a podpořte nás tím! Pouze 199,-Kč Kupte si hru přes naše stránky a podpořte nás tím! Pouze 199,-Kč QuickBox Odkazy HotGames Toplist heroes-fr.com heroes.vokr.com niven.webzdarma.cz GameFiltr [Diablo III fansite - informace o nejnověj&#65533;í herní pecce] starcraftcz.com crossing.hotgames.cz darkmessiah.hotgames.cz Disciples III fansite Kings Bounty fansite www.swgc.cz Hitman Fan pages Caesar IV Fan pages Gothic web Half-Life 2 web TOPlist Copyright &#169; 2005 - 2010 Heroes Centrum | Powered by HotGames.czMorty - 13.12.2009 | 10:49Skvělá a velmi vtipná povídka s neuvěřitelnými slovními obraty:-). Samozřejmě je to hlavně otázka vkusu, ale komu se líbí tento typ příběhů doporučuji knihu Mořičvíl od Dannyho Newmana.Spellweaver - 27.09.2009 | 09:24Hezky rozporuplny reakce, asi zase neco napisu, ale bez magie :)Nosferatu - 25.09.2009 | 21:01fakt šílený ale eště víc drsnýmordir - 29.08.2009 | 13:46je to prostě boží, tvoje povídky jsou nej nej nej, jen tak dál:)Exar - 15.07.2009 | 01:37trosku stupidne mena a nazvy ale celkom sa to dalo citatbcgroi - 24.05.2009 | 17:39no tak rozhodně lepší trochu kopírovat, protože nic nového se fakt asi vymyslet už nedá, než napsat hovadinu, která je zcela něco nového... to pak poztrácí významSpellweaver - 23.05.2009 | 08:08Ne blábol, otázka vkusu - já napsal i věci s příběhem, ale mě osobně se to nelíbilo, páč jsem toho ke svý smůle poměrně dost přečetl, takže o čemkoli co napíšu si vzpomenu, že už to tu někdy bylo. A abych si něco vypracoval, na to neni čas, takže takhle ><bcgroi - 21.05.2009 | 21:05no je to blábol, ale proč ne, kyž tě nic lepšího nenapadneSpellweaver - 18.05.2009 | 21:55Zdravím, Všechna vaše kritika je naprosto přesná. Napsal jsem to jenom abych někde užil určitý slovní spojení. Doufám, že to moc neuráží :-)bcgroi - 13.05.2009 | 19:22no podle mě asi tak jediné, co tam je pozitivní a dobré, je občasn ten způsob vyjádření některých věcí, ale nemá to hlavu a patu... je to hrooooozně rychlé a nemá to spádMoonExecutor - 13.05.2009 | 17:00Spelle, tihle tipy povídek ůplně žeru :D příběj může mít o ničem, ale za ty různá vtipný veticki to stojí, ne? :DIkolína - 09.05.2009 | 14:17JE to o ničem- ale moc se mi líbí _Vyhlédl z okna, jehož otevřením náhodou shodil najatého vraha na přítulnou dlažbubcgroi - 05.05.2009 | 21:03nelíbí se mi ani jazykové prostředky, které zde jsou použity - je to jak kdyby to psal nějaký člověk, co neví, kam s cizími slovy a ty názvy... hrůzaNení podstatné - 05.05.2009 | 18:42Záčátek je super ale pak opravdu není nic zajimavéhobcgroi - 05.05.2009 | 17:28ovšem t, že tto povídka je teda naprosto o ničem :-Dbcgroi - 05.05.2009 | 17:27zato ty jsi asi ten největší borec... nevšiml jsem si, že bys tu někde měl povídku?Spellweaver - 03.05.2009 | 11:52Milé děti, doroste a starci, Takhle to vypadá, když vás baví tvořit promakané věty, ale nemáte absolutně o čem psát :DPartneři
abcgames.cz
Anketa
Jaký z národů vám bude nejvíce v Heroes 6 chybět?
Trpaslíci
Pruh 10.5%
Elfové
Pruh 42.1%
Temní elfové
Pruh 28.1%
Mágové
Pruh 19.3%
Celkem hlasovalo: 57
Výsledky minulých anket
GameShop

Kupte si hru přes naše stránky a podpořte nás tím!
Předobjednávka 1099,-Kč

Kupte si hru přes naše stránky a podpořte nás tím!
Pouze 199,-Kč
QuickBox
Odkazy
HotGames Toplist
heroes-fr.com
heroes.vokr.com
niven.webzdarma.cz
GameFiltr
[Diablo III fansite - informace o nejnověj&#65533;í herní pecce]
starcraftcz.com
crossing.gamefan.cz
darkmessiah.gamefan.cz
Disciples III fansite
Kings Bounty fansite
www.swgc.cz
Gothic web
Half-Life 2 web

TOPlist

Copyright &#169; 2005 - 2011 Heroes Centrum | Powered by HotGames.cz

- 16.12.2010 | 16:16

Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum
Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM
Heroes Centrum banner

* Hlavní stránka
* Archiv novinek
* Admin
* FAQ
* Fórum
* Foto ze srazu (12/2006)
* Liga a turnaje - Heroes 5
* Liga a turnaje - Heroes 3
* Povídky
* Redakce
* RSS kanál

H5: Tribes of the East
Informace

* Alternativní upgrady
* Artefakty
* Artworky
* Budovy Tvrze
* Dovednosti - Skill Wheel
* Historie orků
* Hrdinové
* Kouzla
* Objekty na mapě
* Orkové
* Screenshoty
* Tisková zpráva
* Válečné pokřiky

Downloady

* GC 2007 trailer
* Manuál
* Patche
* Wallpapery

H5: Hammers of Fate
Informace

* Artefakty
* Artworky
* Budovy Pevnosti
* Hrdinové
* Charakteristika Pevnosti
* Jednotky - Pevnost
* Jednotky - Odpadlíci Azylu
* Jednotky - neutrální
* Objekty na mapě
* Q&A Fabrice Cambounet
* Q&A Old Boy z Nivalu
* Runy
* Screenshoty

Downloady

* Manuál
* Mapy
* Mody
* Patche
* Videa
* Wallpapery

Heroes V
Informace

* Artefakty
* Dovednosti
* Fan arty
* Hrady
* Hrdinové
* HW nároky
* Kouzla
* Neutrální jednotky
* Počty jednotek
* Screenshoty
* Speciální dovednosti
* Další články

Downloady

* DemoPreset Mode
* Hudba
* Manuál
* Mapy
* Mody
* Patche
* Videa
* WallpaperyJsou mrtví, ale nezemřouV zemi jménem Pyrománie, nad řekou Korytòačkou čnělo vysoké, strmé, nepřístupné a tradiční skalisko. Samozřejmě černé. Na skalisku stála věž, jež lákala hrdiny různé nátury opravdu zdaleka, vypadala totiž velmi slibně &#8211; už vzhledově bylo jasné, že tam MUSÍ žít nějaký temný mág s lidumilnými myšlenkami, které se neostýchá okamžitě realizovat.Ten mág tam opravdu bydlel, teoreticky ovládal širou krajinu pomocí bezohledné krutosti a despocie, ale skutečnost byla trochu jinde, už proto, že dotyčný na širou krajinu zvysoka kašlal a s tyranií neměl žádné praktické zkušenosti, ačkoliv byl pevně rozhodnut si ji někdy vyzkoušet.Jeho problémem byli právě oni ziskuchtivý, případně - vzácnější - dobrochtivý hrdinové, kteří ho neustále otravovali a přes veškeré jeho snahy jejich počty zůstávaly stabilní.Zkrátka řečeno, ať jich zabil kolik chtěl, příčinu jejich stálého přísunu ne a ne odstranit.&#8230;&#8230;&#8230;Svoje původní jméno si po všech těch letech nevybavoval, ale hrdinové, kteří byli natolik dobří, že stihli střelit alespoò nějaký patetický kec, ho oslovovali Šíloškleb Smajlus, a tak mu nezbylo, než přijmout tento pseudonym.Zrovna teï si četl objemnou knihu o psychologii a mezilidských vztazích. Četl dlouho, úporně, s pomocí výkladového slovníku, jelikož čas od času nechápal některá slova, někdy dokonce i věty a celé kapitoly. Když se to tak vezme, nepochopil ani nadpis.&#8222;Co je to, kurva, &#8222;pozitivní myšlení,&#8220; &#8222;sociopat&#8220; a &#8222;nepřizpůsobivý jedinec?,&#8220; zeptal se procítěně okultně zatuchlého vzduchu. &#8222;Já to být nemůžu, protože sem neustále lezou mračna těh magorů, přizpůsobuju se jim tím, že je všechny sejmu a vůbec mi to nevadí,&#8220; zamyslel se Šíloškleb. Takže vlastně myslím pozitivně, ale možná to bylo míněno trochu jinak&#8220; pokračoval v monologu.Nakonec to vzdal a řekl si, že se raději někoho zeptá.Vzpoměl si na svého kámoše ze svých dobrodružných let, kterého považoval za společensky velmi zdatného, jelikož dotyčný se živil vraždami na objednávku, jejiž domluva vyžaduje velké diplomatické nadání při jednání se zaměstnavatelem.Evžen Drátoškrť ovšem nebyl k dostání, jelikož byl momentálně mrtvý, v čemž nemálo figurovala past na medvědy, množství alkoholu a muž převlečený za prostitutku, ale to necháme na jindy.Smajlus si s nechutí uvědomil, že se bude muset vypravit mezi lidi a zajistit svou budoucnost.Připravil tedy svůj vůz, nacpal ho pouze nejnutnějšími krámy, šlehl bejčákem zotročenou mnohonožku nadstandartních rozměrů a vydal se směrem ku městu Lysohlávkov &#8211; obchodnímu centru celé Pyrománie.CO tam vlastně bude dělat neměl zatím rozmyšleno, ale čekalo ho osm dní cesty, tak si nedělal násilí.&#8230;..Cesta probíhala naprosto bez komplikací, což bylo velmi překvapivé, přihlédnemeli k velmi špatné pověsti této cesty, kde lapků projíždí pomalu více, než kupců. Po Šílošklebově průjezdu se ovšem tato trasa stala náhle velmi bezpečná, pouze přítomnost přežraných havranů by mohla lecos napovědět nadprůměrně vnímavému člověku.&#8230;Kdysi dávno, v dobách Šílošklebova mládí, kdy zmiòovaný alespoò jednou do měsíce opouštel svoji laboratoř, se cíl jeho destinace &#8211;Lysohlávkov- jevil jako horký kandidát stát se jedním z nejvýznamnějších měst říše, ovšem v současnosti je toto místo zrovna majestátně vypáleno až po sklepy, jelikož králův bratr Cukotvář Angrešt, (zvaný dle barvy svého obličeje) přebývající donedávna ve vyhnanství za praktikování kanadských žertíků jako &#8222;Snídaně Až Do Postele,&#8220; nebo &#8222;Armáda ®ivých Mrtvol Před Branami&#8220;) se s vypiplaným městem svého korunovaného bratra nemazlil. Cukotvářovo vyhnanství totiž bylo všechno, jen ne dobrovolné, cílem měl být spíše jeho náhlý skon, ale k soucitu zlatem vybičovaný odpovědný generál se uvolnil k symbolické pomoci osudem pronásledovanému Cukotvářovi.To ovšem Šíloškleb nemohl tušit, tak k ruinám Lysohlávkova směřoval jako ke středobodu všeho dění, což byla svým způsobem dosud pravda.Důvod, proč Cukotvář tak rychle ovládal panství tkvěl v poněkud nešťastné králově těžké imbecilitě &#8211; de fakto to znamenalo, že zemi vládli královi poradci, kteří možná byli i vcelku schopní, jenže museli trávit obrovské množství času vzájemným vražděním.Krále prozatím odklidili do sklepení, kde se slabomyslný panovník pokoušel vynutit jakési přiznání ze zombie, jež ovšem nevypadala, že by trpěla nepřekonatelnými bolestmi, už proto, že spíše trpěla mučivým nedostatkem jakéhokoliv mozku, stejně jako král.Šíloškleb tedy konečne dorazil k onomu masovému hrobu, naneštěstí zrovna v době, kdy se hořící brána rozhodla spadnout na jeho bestiální mnohonožku, která mu po tomto incidentu byla platná jako anatomicky tvarovaná obracečka na domácí keksy.&#8222;No, a je to v prdeli&#8230;.,&#8220; prohlásil Šíloškleb vymakaně flegmatickým tónem.Nakonec se naò však štěstěna svými zahnívajícími zuby přecijen usmála, poněvadž Cukotvář, dříve známý spíše jako prasák a chlípník, než jako profesionální šílenec, zachoval malou periferní červenou lucerničku a bar, aby měl kde trávit volný čas, užívat si a cvičit maniakální smích.V blízkosti tohoto hnízda se bývalý majitel mnohonožky shodou náhod nalézal.Drobnou komplikaci možná představovala tělesná stráž, leč Šíloškleb by nebyl tím čím byl, kdyby se nechal zastavit kdejakým náhodným poskokem.První zjev, jež se tedy nově příchozímu objevil před očima byl nasmrt sťatý Cukotvář zvracející do krbu.&#8222;Chòa Chòa Chòa!!!&#8220; Prohlásil Cukotvář&#8222;Jo, my dva si budeme rozumět, opáčil zamyšleně Šílokleb a praštil dotyčného pohrabáčem přes hlavu. Málokdy byl trpělivý na vyslechnutí jednoduché věty, natožpak opilecké žvástyNa druhý den zrána se Angrešt probral, zažívajíc ošklivé, blíže nespecifikované chvilky. Ovšem jako psychopat z povolání se nad tím musel přenést a radši šel najít někoho koho by mohl zabít, aby zahnal chmury a udržel si imidž.Vyhlédl z okna, jehož otevřením náhodou shodil najatého vraha na přítulnou dlažbu a hledal něco pištícího co by mohl upálit.Nic kromě kuchařky* nenašel, tak tedy sešel do přízemí a první koho uviděl byl on sám v zrcadle, což mu na náladě rozhodně nepřidalo.Šíloškleb mezitím zjišťoval co se děje.Stačilo se zeptat jedné z místních holčin, nikdy nečekal že to bude tak jednoduché, přelouskání knihy o mezilidských vztazích se vyplatilo, dříve by dotyčnou nejdříve natáhl na skřipec.Zahořela v něm touha vyzkoušet si jaké to je být despotou.Vzpomněl si na několik sugestivních knih, naplánoval několik vražd a odešel směrem k polnímu táboru bývalých obyvatel Lysohlávkova.Šíloškleb nebyl diplomat od přírody, leč jeho nepěkné charakterové vlastnosti tento nedostatek kvalitně kompenzovaly &#8211; i bez popisu nechutných detajlů můžeme uvést ve všeobecné podvědomí, kdo nahradil královy poradce.S jedním však nepočítal ani králův bratr, ani sociopat. Lysohlávkov byl v době svého rozkvětu hlavní vývozce lihovin, konkrétně Abshintu, kterýžto v současnosti jedna strana konzumovala na kuráž a druhá na nervy, což mělo za následek určitý pokles morálky spojený s těžkou depresí.Tato událost je zapsána jako největší společná sebevražda v dějinách.Na město začaly padat kroupy a vzápětí i meteorit, ale starousedlíky z okolních vesnic už máloco překvapilo. Je to prostě divná země, tahle Pyrománie.Opuštěnou věž, nad jednou nejmenovanou řekou si vyhlédl za své obydlí velmi slibný člověk s nemístnou zálibou v mrtvých tělech. Je to starý klasik, říkají mu Hnisomil Kombajn.A šlechty pro trůn tu je hromada, mnozí šlechtici mají i bratry&#8230;&#8230;

*Příručky na vaření, nejsem přeci žádný sadista, nebo snad ano?Autor: Spellweaver


Komentáře
Jméno:


Text:Ochrana proti spamu. Napište číslici pět:
Morty - 13.12.2009 | 10:49Skvělá a velmi vtipná povídka s neuvěřitelnými slovními obraty:-). Samozřejmě je to hlavně otázka vkusu, ale komu se líbí tento typ příběhů doporučuji knihu Mořičvíl od Dannyho Newmana.Spellweaver - 27.09.2009 | 09:24Hezky rozporuplny reakce, asi zase neco napisu, ale bez magie :)Nosferatu - 25.09.2009 | 21:01fakt šílený ale eště víc drsnýmordir - 29.08.2009 | 13:46je to prostě boží, tvoje povídky jsou nej nej nej, jen tak dál:)Exar - 15.07.2009 | 01:37trosku stupidne mena a nazvy ale celkom sa to dalo citatbcgroi - 24.05.2009 | 17:39no tak rozhodně lepší trochu kopírovat, protože nic nového se fakt asi vymyslet už nedá, než napsat hovadinu, která je zcela něco nového... to pak poztrácí významSpellweaver - 23.05.2009 | 08:08Ne blábol, otázka vkusu - já napsal i věci s příběhem, ale mě osobně se to nelíbilo, páč jsem toho ke svý smůle poměrně dost přečetl, takže o čemkoli co napíšu si vzpomenu, že už to tu někdy bylo. A abych si něco vypracoval, na to neni čas, takže takhle ><bcgroi - 21.05.2009 | 21:05no je to blábol, ale proč ne, kyž tě nic lepšího nenapadneSpellweaver - 18.05.2009 | 21:55Zdravím, Všechna vaše kritika je naprosto přesná. Napsal jsem to jenom abych někde užil určitý slovní spojení. Doufám, že to moc neuráží :-)bcgroi - 13.05.2009 | 19:22no podle mě asi tak jediné, co tam je pozitivní a dobré, je občasn ten způsob vyjádření některých věcí, ale nemá to hlavu a patu... je to hrooooozně rychlé a nemá to spádMoonExecutor - 13.05.2009 | 17:00Spelle, tihle tipy povídek ůplně žeru :D příběj může mít o ničem, ale za ty různá vtipný veticki to stojí, ne? :DIkolína - 09.05.2009 | 14:17JE to o ničem- ale moc se mi líbí _Vyhlédl z okna, jehož otevřením náhodou shodil najatého vraha na přítulnou dlažbubcgroi - 05.05.2009 | 21:03nelíbí se mi ani jazykové prostředky, které zde jsou použity - je to jak kdyby to psal nějaký člověk, co neví, kam s cizími slovy a ty názvy... hrůzaNení podstatné - 05.05.2009 | 18:42Záčátek je super ale pak opravdu není nic zajimavéhobcgroi - 05.05.2009 | 17:28ovšem t, že tto povídka je teda naprosto o ničem :-Dbcgroi - 05.05.2009 | 17:27zato ty jsi asi ten největší borec... nevšiml jsem si, že bys tu někde měl povídku?Spellweaver - 03.05.2009 | 11:52Milé děti, doroste a starci, Takhle to vypadá, když vás baví tvořit promakané věty, ale nemáte absolutně o čem psát :DPartneři
abcgames.cz
Anketa
Jaký hrad je podle vás v ToE nejlepší?
Azyl
Pruh 11.8%
Peklo
Pruh 6.6%
Nekropole
Pruh 41.3%
Kobka
Pruh 9.4%
Hvozd
Pruh 11.3%
Akademie
Pruh 6.9%
Pevnost
Pruh 6.2%
Tvrz
Pruh 6.3%
Celkem hlasovalo: 16745
Výsledky minulých anket
GameShop

Kupte si hru přes naše stránky a podpořte nás tím!
Pouze 199,-Kč

Kupte si hru přes naše stránky a podpořte nás tím!
Pouze 199,-Kč
QuickBox
Odkazy
HotGames Toplist
heroes-fr.com
heroes.vokr.com
niven.webzdarma.cz
GameFiltr
[Diablo III fansite - informace o nejnověj&#65533;í herní pecce]
starcraftcz.com
crossing.hotgames.cz
darkmessiah.hotgames.cz
Disciples III fansite
Kings Bounty fansite
www.swgc.cz
Hitman Fan pages
Caesar IV Fan pages
Gothic web
Half-Life 2 web

TOPlist

Copyright &#169; 2005 - 2010 Heroes Centrum | Powered by HotGames.cz

Morty - 13.12.2009 | 10:49

Skvělá a velmi vtipná povídka s neuvěřitelnými slovními obraty:-). Samozřejmě je to hlavně otázka vkusu, ale komu se líbí tento typ příběhů doporučuji knihu Mořičvíl od Dannyho Newmana.

Spellweaver - 27.09.2009 | 09:24

Hezky rozporuplny reakce, asi zase neco napisu, ale bez magie :)

Nosferatu - 25.09.2009 | 21:01

fakt šílený ale eště víc drsný

mordir - 29.08.2009 | 13:46

je to prostě boží, tvoje povídky jsou nej nej nej, jen tak dál:)

Exar - 15.07.2009 | 01:37

trosku stupidne mena a nazvy ale celkom sa to dalo citat

bcgroi - 24.05.2009 | 17:39

no tak rozhodně lepší trochu kopírovat, protože nic nového se fakt asi vymyslet už nedá, než napsat hovadinu, která je zcela něco nového... to pak poztrácí význam

Spellweaver - 23.05.2009 | 08:08

Ne blábol, otázka vkusu - já napsal i věci s příběhem, ale mě osobně se to nelíbilo, páč jsem toho ke svý smůle poměrně dost přečetl, takže o čemkoli co napíšu si vzpomenu, že už to tu někdy bylo. A abych si něco vypracoval, na to neni čas, takže takhle ><

bcgroi - 21.05.2009 | 21:05

no je to blábol, ale proč ne, kyž tě nic lepšího nenapadne

Spellweaver - 18.05.2009 | 21:55

Zdravím,
Všechna vaše kritika je naprosto přesná. Napsal jsem to jenom abych někde užil určitý slovní spojení.
Doufám, že to moc neuráží :-)

bcgroi - 13.05.2009 | 19:22

no podle mě asi tak jediné, co tam je pozitivní a dobré, je občasn ten způsob vyjádření některých věcí, ale nemá to hlavu a patu... je to hrooooozně rychlé a nemá to spád

MoonExecutor - 13.05.2009 | 17:00

Spelle, tihle tipy povídek ůplně žeru :D příběj může mít o ničem, ale za ty různá vtipný veticki to stojí, ne? :D

Ikolína - 09.05.2009 | 14:17

JE to o ničem- ale moc se mi líbí _Vyhlédl z okna, jehož otevřením náhodou shodil najatého vraha na přítulnou dlažbu

bcgroi - 05.05.2009 | 21:03

nelíbí se mi ani jazykové prostředky, které zde jsou použity - je to jak kdyby to psal nějaký člověk, co neví, kam s cizími slovy a ty názvy... hrůza

Není podstatné - 05.05.2009 | 18:42

Záčátek je super ale pak opravdu není nic zajimavého

bcgroi - 05.05.2009 | 17:28

ovšem t, že tto povídka je teda naprosto o ničem :-D

bcgroi - 05.05.2009 | 17:27

zato ty jsi asi ten největší borec... nevšiml jsem si, že bys tu někde měl povídku?

Spellweaver - 03.05.2009 | 11:52

Milé děti, doroste a starci,
Takhle to vypadá, když vás baví tvořit promakané věty, ale nemáte absolutně o čem psát :D

 
Copyright © 2005 - 2024 Heroes Centrum