Heroes 7
Heroes 6
Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum

Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM

Heroes Centrum banner

Heroes VII >> Hrady >> Nekropole

 

Budovy • Jednotky • HrdinovéPovolání • Hlavní postavy • Schopnosti 

 

Nekropole, Vládci nemrtvých 

Nekromanté začali jako sekta mezi čaroději a časem se stali mocným národem. Vzývají Ashin aspekt "Smrti". Jejich podání nejtemnějšího aspektu bohyně je fanatické, dávají důraz na smrt samotnou a velebí neživý stav, kterého všichni Nekromanté touží dosáhnout.

 

Nekromancie byla "objevena" andělem Belkethem, odpadlíkem svého národa, v jednom ze Sar-Elamových rukopisů. Téměř okamžitě se mezi Čaroději ze Sedmi měst stala velice oblíbenou. První pokusy v tomto umění započaly v Al-Betyl, Belkethově městě, a vedly ke vzniku nové frakce čarodějů: Domu Eterna.

 

Záhy na to povstali z hrobů první nemrtví služebníci (duchové a těla umrlců) a ihned byli využiti k potlačení povstání Skřetů a Zvířecího lidu. Od té chvíle moc a vliv domu Eterna neustále sílily.

 

Po objevení avatara smrti, známého jako Matka Namtaru, se však k Belkethově nelibosti dům Eterna spíš než školou magie stával víc a víc náboženským kultem zasvěceným vzývání Ashina aspektu "Pavoučí Bohyně". Nakonec Belketh dům Eterna opustil, aby se mohl věnovat vlastnímu výzkumu daleko pryč od Al-Betyl. 

 

Ve strachu z fanatické víry Pavoučího Kultu, ve spojení s jejich neustále rostoucí silou a řadami, vyvolali proti nim vůdci Sedmi měst rozsáhlou perzekuci sahající od zabavování majetku, přes vyhnanství, až po velkolepě pojaté veřejné popravy.

 

Nakonec vše vyústilo v dlouhou a děsuplnou občanskou válku, kterou Nekromanté prohráli. Donuceni k tomu usídlit se v údolích Hereshe na východě vyhlásili Nekromaté svou samostatnost a z města Nar-Heresh učinili sídlo svých aktivit pro přípravu své pomsty.

 

Rysy

 

Nekromancie

Hrdinové Nekropole velí armádám nemrtvých bytostí, oživlých těl svých poražených nepřátel. I když jsou tito vojáci převážně jen potravou pro meče svých protivníků, jejich řady jsou zdánlivě nekonečné a navíc se neustále rozrůstají.

 

Temní Čarodějové

Nekromanté mají zřejmý zájem o Základní magii, která jim dovoluje ovládat čas, prostor a duši. V okruhu magie živlů dávají přednost školám Temnoty a Země, které ve spojení s jejich nemrtvými poskoky vytváří zajímavé kombinace.

 

Pochod Mrtvých

Nižší nemrtví jsou zpravidla pomalí a neohrabaní, své nepřítele však dokáží udolat počty. Lichové a Upíři jsou na druhou stranu hroziví protivníci zběhlí v umění boje i magie.

 

Asha Potřebuje Všechny

Nekromanté pohlíží na padlé nepřátele jako na zdroj surovin, který si jen říká o to, aby jej někdo využil, jejich duše a těla jsou oživeny, aby mohla sloužit svým novým pánům. Specialisté na vyčerpávající válku, Vládci Smrti povedou své jednotky do útoku i celé hodiny s vědomím, že jejich armáda se nikdy neunaví.

 
Copyright © 2005 - 2021 Heroes Centrum