Heroes 7
Heroes 6
Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum

Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM

Heroes Centrum banner

Svitek mudrců

Díl druhý: Hříchy starých dob

 

Auhnier a jeho okolí (klikněte pro zvětšení)

 

    Aewult byl událostmi z rána velice znepokojen, snažil se však mít zachovaný vážný výraz a proto jednal s chladnou hlavou. Nechtěl nic uspěchat, nechtěl také však nic nechat náhodě a proto celý den pracoval na plánech, co by se mělo a musí podniknout. Nedal si přestávky, neustále pracoval a nevycházel ze své pracovny. Všechny jeho myšlenky se soustředily na podivná stvoření, která jej dnes navštívila a vyhrožovala mu. Bádal ve starých knihách, které byly rády, že držely pohromadě, jak dlouho byla staré. Aewult však nemohl přijít na nic konkrétního, stále nacházel zkazky elfů o stínech, které se mohou pohybovat za hranicemi Auhniueru, tedy známého světa.

    Do pracovny přišla jeho dcera, Quenya, jedenáctileté děvče, plné elánu a touhy po poznání. Měla dlouhé blonďaté vlasy smotané do dvou dlouhých copů.

    „Otče?“ zeptala se na svolení rušit

    „Ano, drahá?“ zeptal se jí otec v zápalu pracovitosti

    Quenya za sebou zavřela dveře, přistoupila k otci a sedla si mu na klín. Aewult se na ni usmál.

    „Přišla jsem se tě zeptat na ty divné lidi, co tady dneska byli. Co jsou zač?“

    Aewult se zamyslel a usmál: „To bych také rád věděl, dceruško. Ale vím jistě, že to lidé nebyli, ale nechci tě zbytečně strašit.“

    „Aha. Celé město neustále mluví o Svitku mudrců. Èarodějové jsou nervózní a Radní také. Tati, co je to ten Svitek mudrců?“

    „Mám pocit, že na takovéto věci máš ještě čas. Neboj, brzy se dozvíš ve škole, co to je,“ odpověděl ji výchovně.

    „Ale já to chci vědět už teď! Nechci čekat, až mi to řeknou ve škole! Prosím, tati!“ žadonila.

    Aewult byl velice rád, že má takto zvídavou dceru a nakonec polevil: „Dobře, řeknu ti tedy, co je Svitek mudrců, ale budeš mne poslouchat pozorně, ano?“ zeptal se a dcera žádostivě přikývla.

    „Dobrá tedy. Víš, v dobách, kdy byl začátek existence tohoto světa, chodili bohové po zemi a byli smrtelní. To byl jejich trest za to, že neustále soupeřili mezi sebou a jejich sváry ničily tuto zemi. Avšak když chodili po zemi, bylo to snad horší, než kdyby své nekonečné boje vedli kdesi v místech, která jsou pro nás neznámá.

    Dva z nich, Milostivý Dargbuzg, bůh magie; a Temný Mhorokard, bůh Smrti, se spojili a rozhodli se, že společně zničí bohy ostatní. Věděli však, že pouhopouhou silou, kterou panovali, to nepůjde a dospěli k závěru, že jejich dvě síly, Magie a Temno, spojí dohromady a poté udeří.

    Trvalo to mnoho staletí, než se jejich společný plán vydařil, ale stalo se tak. Dali vzniknout Artefaktu z Morhaei, jmenující se podle místa, kde byl zhotoven – na ostrovní říši Morhaei, obklopené smrtícími útesy, chránící zlá tajemství, jež tam jsou ukryta.

    Artefakt plnil pouze vůli jeho pánů a ti za jeho pomocí zavraždili všechny ostatní bohy. Nakonec se artefakt obrátil i proti nim a zahubil je také. Zmizel,“

    „Zmizel? A jak byl objeven?“

    „Dostanu se k tomu,“ dodal Aewult, „uplynulo mnoho věků, mnoho tisíců let a na stará božstva bylo zapomenuto, stejně jako na Artefakt. Do Auhniuer se přistěhovaly národy, které dnes známe a počaly věky vlády lidstva. Přišli však nová božstva a s nimi další tvrdá rána pro Auhniuer – přišla vláda bohů, jež se sami nazývali Krutovládní a ti se zřekli nadpozemského života a chodili též po zemi. Nejkrutější z nich byla Lhoula, Krutovládkyně Prastarých obyčejů, zapomenutá dcera Mhorokarda, která po svém zapomenutém otci zdědila všechny jeho příšerné a strašlivé vlastnosti. Sužovala Kalenon a ovládala Sirëah Ethi, Temný hvozd na severovýchodě od naší říše.

    Při dobývání města Origon se vyžívala ve své síle, lidé z města se nevzdávali a bojovali, jak jen to šlo. Shodou okolností byl v ten čas objeven záhadný artefakt, svitek, v jehož okolí se ozývaly hlasy, které mluvili strašlivou řečí. Našel jej magický učeň čaroděje Marthanona, čaroděje, jež se před pár staletími dal na scestí a přidal se na stranu mrtvých a démonů, jež sužovali náš svět (kdo četl druhý díl Nadcházející hrozby, ví, jak k tomu došlo). Ale dost o něm. Jakmile ho učeň v temné podzemní kryptě uchopil do rukou, Lhoula ucítila jeho přítomnost a chtěla se ho zmocnit. Vše to dopadlo tak, že učeň, ona i celé město bylo zničeno. Svitek disponoval tak obrovskou silou, že v rukou člověka se stal apokalypsou.

    Svitek, uložen ve skleněné rakvi, aby jej nikdo nezneužil pouhým dotekem, byl uložen do Ëfindhrasu, hlavního města elfí říše Ëlëoth, a svěřen do rukou Marthanona a jeho mudrců. Neznal se jeho Morhaeiský původ, proto byl nazván Svitkem mudrců.“

    „Jak se teda ale ví, že pochází z Morhaei?“přerušila ho Quenya.

    „Jsi tak mlsná po vědomostech, že ani otce nenecháš říci, jak to bylo,“ zasmál se Aewult a políbil dceru po tváři.

    „Všichni si mysleli, že nastal věčný mír,“ pokračoval, „ale nebylo tomu tak.“

    „V přístavu Gkrel, nejzápadnějším městě světa, odkud vyplouvají lodě daleko na západ, byl spatřen nespočet lodí cizího původu. Bylo jich tisíce, krásných a mohutných. Byli to Morhaeiští, jak je dnes nazýváme, zvláštní rasa Vodních elfů, kteří již dnes neexistují. Přišli si pro Svitek, artefakt, na který si dělali dědičné právo. Auhniuer se obával, že by jej proti němu zneužili, a proto vypukla válka, která naštěstí netrvala ani dva roky. Moudrost Morhaeiských byla tak vysoká, že odpluli zpět na svojí ostrovní říši a ponechali Auhniuer svému osudu. Chtěli Svitek vzít pro ochranu světa, ne pro jeho zneužití. Od té doby o nich nikdo neví. To je historie Svitku mudrců, děvče, a musíme jej chránit za každou cenu. Zničit se nedá, neznáme způsob, jak zničit něco, co bylo stvořeno bohy a samotní bohové se jej také bojí. Zřejmě je to osud Auhniueru, nést takovéto pekelné věci.“

    „Takže musíte Svitek ochránit před tím, který je za hranicemi našeho světa?“

    „Ano, přesně tak. Doufejme, že ten, který se skrývá v bílých místech našich map, o něm neví. Protože jestli ano, určitě si jej bude chtít vzít a za jeho pomocí dobýt Auhniuer. Ale ničeho se neboj,“ řekl jí, jakmile si uvědomil, co právě řekl jedenáctiletému dítěti.

    „Nebojím se, otče, nebojím!“ řekla mu dcera hrdinsky. Aewult ji objal a políbil na čele. Quenya mu seskočila z klína a vyběhla z pracovny.

    Aewult hleděl na dveře. Věděl, že dcera je v bezpečí, nebyl si však jistý, na jak dlouhou dobu…

    Pokračování příště

 

Autor: Paj3nc

 

  Komentáře
Jméno:

 

Text:

 

Ochrana proti spamu:
Napište číslici osm:
 

ggg - 28.04.2010 | 17:48

čtenáři tvůj komentář je fuj

čtenář - 05.05.2009 | 15:01

Hele nechte toho že sem budete psát:hnusný fuj trapný atd. kdiž se vám to nelíbí tak tam napište nelíbí a nepište tam takovýdle věci neni totiž lehký vymyslet krásnou povídku a tak se nechovejte jako ubožáci kteří uměj jen nadávat.

bcgroi - 29.12.2008 | 22:42

tak už jsem povídku četl a musím říct - všehcny čest. jen některé formulace: políbil dceru po tváři - jak kdyby jí dal facku. tohle jsou detaily, ale podstatné. až na těch pár chybiek je to ovšem paráda, skvělá jména ivymyšlená historie. paráda :-)

bcgroi - 20.12.2008 | 21:33

povídku jsem nečetl, ale mapka je dobrá, jen by to chtělo vylepšit názvy, aby byly čitelnější. taky vytvářím mypy pro má díla a vím, jak je to obtížné, takže Mythic by se měl hodit do klidu a namalovat něco sám, aby nám předvedl, jak se to teda dělá.

prc_bajaja - 26.07.2008 | 00:09

Bytost I: Víš co, vykašli se na psaní a užívej si slečny ;-). Bude to pro svět daleko užitečnější.

Bytost II: Nedávno jsem blinkal na klávesnici a vylezla mi z toho novela na šedesát stránek. Nechtěl bys vydat svoje literární dílka v koprodukci?

jarin - 03.10.2007 | 11:33

tak spoj prijemne z uzitocnym - znamena diktuj pekne svojej babenke a ona nech to napise... ;o) pripadne su aj ine moznosti...
vazne by ma uz pokracovanie potesilo...

pajenc - 29.09.2007 | 15:01

a taky se omlouvám za to jak sem ten koment napsal ptz sem byl už docela unavenej :D

pajenc - 28.09.2007 | 22:42

omluovám se že se ot tu zbrzdilo ae škoal je opravdu náročná a během volnýho časusem s mojí holkou ae nebojte určo porkačování obou sérií bude...

jarin - 26.09.2007 | 13:09

mno to je hruuuuuza! pliiz pokacovanie !!!

jarin - 19.09.2007 | 12:07

nejaq meskas s pokracovanim.... sup sup !!!

Pajenc - 08.09.2007 | 20:41

Jim385:
tvoje argumentování zřejmě odpovídá tvojí inteligenci,asi nic jinýho mě nenapadne :-) jestli očekáváš mávání hůlkou,čti si pottera a jeslit očekáváš magii i při zvednutí vidličky k jídlu,si tu špatně...

Jim385 - 07.09.2007 | 22:09

trapný....

Konkrypt - 07.09.2007 | 18:45

te Raelag je ale pako je to to nejlepsi co tady je!!!!!

Konkrypt - 07.09.2007 | 18:44

Je to super !!!!!! lepsi sem necetl doufam ze bude i pokracovani :D

Raelag - 05.09.2007 | 12:29

FUJ!!!!!!!! STYÏTE SE FUJ!!!!!!!!!!

jarin - 03.09.2007 | 13:55

nic noveee, na sveteee
daaame si REPETEEEE

jarin - 24.08.2007 | 12:14

mno davaj dalsiu cast ;o)

Mythic - 18.08.2007 | 19:19

aha tak to potom chapu x) ....skus si poridt program adobe illustrator. neco tam naskenujes tuskou a on ti to ten program zvyrazni a ruzne obtahne popripade kdyz se ti klepe ruka tak to zarovna...vypada to dobre x)

Pajenc - 18.08.2007 | 11:06

mythic:musel sem to překreslit lihowkou aby to šlopo scanowání dobře widět tag to je jasný že to lihowkou neni ono mám to normálně jinag pentilkou a to je hezčí mě se to taky dwakrát moc nelíbí ae co zmůžu

Bethrezen - 17.08.2007 | 20:08

Skvela povidka vrelo doporucuji trochhu mi pripomina pana prstenov hlavne to mesto mirinas tirith :) ale inac supr

Mythic - 17.08.2007 | 18:06

povidku sem necetl ale ten obrazek mapky nebo co to ma bejt ...tak ten je strasnej x)

Mythic - 17.08.2007 | 17:16

povidku sem necetl ale ten obrazek mapky nebo co to ma bejt ...tak ten je strasnej x)

 
Copyright © 2005 - 2024 Heroes Centrum