Heroes 7
Heroes 6
Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum

Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM

Heroes Centrum banner
Poslední příspěvky na fóru:   Poslední komentáře:
Generic Retinaaa n… » 07.05. 08:05
Generic Retinaaa n… » 07.05. 08:04
Generic Retinaaa n… » 07.05. 08:04
Generic Retinaaa n… » 07.05. 08:03
Generic Retinaaa n… » 07.05. 08:03
  Martin spouští se a spuští a ve… »
Vychází Might & Magic Heroes VII
Ahoj,nejde napasovat 3 do mob… »
Vychází Might & Magic Heroes VII
Lord Graa @Chaotyk: naprosto be… »
Vychází Might & Magic Heroes VII
Chaotyk Funguje na windows 10 ?… »
Vychází Might & Magic Heroes VII

Je čas vytáhnout do boje, a to doslova.

11. Dubna 2013 | 21:40 | Autor: DaveJame | Komentáře: 2

 Dnes bych vás prostřednictvím této novinky rád pozval na jednu neobvyklou akci, která spojuje dva zájmy, které se v českých zemích těší překvapivě velké oblibě.

 

První z nich je samozřejmě české nadšení pro hry ze série Might and Magic. Ať už se jedná o hry ze série Heroes, klasické RPG, či jiné hry s tímto podtitulem. Češi mají Might and Magic hry prostě rádi a hrají je bez rozdílu věku či pohlaví.

 

Druhým, ne až tak známým, přesto překvapivě rozšířeným, zájmem, je Live Active Role Play (Zkráceně LARP), v zemích Českých a Moravských také známý jako Dřevárny.

 

Pro ty, kteří tento druh zábavy neznají, si dovolím udělat stručné seznámení. Jedná se o akce, na kterých se schází nadšenci v historických či fantastických kostýmech, vyzbrojeni napodobeninami různých zbraní a společně dle domluvených pravidel odehrají určitý příběh nebo vybojují bitvu. Zkráceně klasické RPG na živo. Není to však jen o boji a příběhu, ale i společných zážitcích a seznamování.

 

Když oba tyto zájmy skloubíme, vznikne nám ona akce, na kterou vás chci pozvat. „Heroes V: Nadvláda“ je bitva, která, jak už její název naznačuje, je inspirována pátým dílem tahové série Heroes of Might and Magic, a letos se uskuteční již její 5 ročník. Již za 14 dní se lesy v okolí obce Křtiny severně od Brna rozezní nadšený ryk bojujících.

 

 

 

Samozřejmě bych vás nezval na ledajakou akci tohoto druhu, kterých se každý víkend po republice koná několik, a pouze název odvozený od témata naší stránky by taky nebyl dost.

 

„Heroes V: Nadvláda“ má jako akce několik zajímavých prvků, kterými se od ostatních svého druhu odlišuje. Ne že by byly v rámci ČR zcela jedinečné, ale jejich kombinací vzniká opravdu jedinečná událost.

 

První z těchto prvků je věrnost předloze. Akce si nebere ze hry pouze název a téma, ale snaží se i v rámci možností reflektovat její systém. A tak jsou armády jednotlivých stran rozděleny do několika skupin, které částečně odpovídají rozdělení jednotek ve hře. Takže například armáda skřetů se skládá z členů hordy, šamanů a dalších bytostí, za kterou kráčí mohutná postava jejich šampióna, kyklopa. Každé armádě pak samozřejmě velí samotní hrdinové.

 

Aby bylo co nejednoduší jednotlivé jednotky odlišit je tu druhý prvek, důraz na kostým. Samozřejmě ne každý účastník má dokonalý kostým, ale organizátoři se snaží, aby byla jejich úroveň co nejvyšší. Ať už je to člen/členka krvavých fúrií nebo jeden z temných nájezdníků, z kostýmu by mělo být jasné, ke které skupině daný hráč patří. Dohromady pak celá skupina budí dojem celku, a zároveň nezpůsobuje dojem škrobené uniformy (no, pokud se tedy zrovna nejedná o lidi :)).

 

Třetí zajímavý prvek je příběh. Většina podobných akcí, které jsou inspirovány nějakým vzorem, se snaží držet zvoleného tématu. Proto se pravidelně můžeme setkat s Bitvou pěti armád nebo Dobýváním Helmova žlebu. „Heroes V: Nadvláda“ však má trošku jiný přístup, i když první ročníky byly hrou inspirované, výsledek jednotlivých ročníků ovlivňuje ty následující, a hra si tak tvoří vlastní, jedinečný příběh.

 

Na rozdíl od jiných takových akcí je zde navíc větší důraz na RP, čili hraní samotných rolí. Bitva není jen tupé pobíhání od úkolu k úkolu, ale postavy svým jednáním dokážou i něco ovlivnit. A kdyby ne, tak jsou tyto mezihry příjemnou kulturní spestřením.

 

Na závěr mohu jen doporučit, pokud budete mít čas a náladu, na tuto akci zavítat. Ať už jako hráči nebo pozorovatelé. Věřím, že tam najdete spoustu zajímavých věcí a lidí, a i pro běžného fanouška počítačové hry to bude jistě zážitek.

 

A nakonec ty nejdůležitější informace

- Bitva bude probíhat 26.-28. dubna v obci Křtiny severně od Brna.

- Samotná bitva proběhne v sobotu 27. dubna.

- Pro zájemce je registrace stále otevřená a na netu najdete jistě hodně lidí, kteří vám s přípravami rádi pomůžou. Případně se zeptejte organizátorů a ti vás správně odkážou.

- Více o celé akci na oficiálních stránkách hry.

  Komentáře
Jméno:

 

Text:

 

Ochrana proti spamu:

Hlavní město ČR:
 

Kela - 16.10.2013 | 10:25

Ahoj, natočil jsem krátké hrané video na podporu neoficiálního datadisku pro Heroes 3 - Doom of Ancients. Možná by to tady mohlo někoho zajímat:
http://www.heroes3-doa.com
http://youtu.be/wXBA529K9ns

FangCz - 14.04.2013 | 19:46

Jak rád bych tam jel, ale můj věk a moje peněžní situace toto zamítají. Ale ti, kdo tam pojedou, užijte si to! A ať Kobka vyhraje! :-)

 
Copyright © 2005 - 2021 Heroes Centrum