Heroes 7
Heroes 6
Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum

Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM

Heroes Centrum banner

Duše démona

(pokračování z Proroctví démona)

 

Prolog

Na začátku věků, když svět byl ještě neobydlen lidmi, existoval rod Bohů a rod Oblud. Rodu Oblud vládnul Sairaag a rodu Bohů vládl Feros. Sairaag byl démon, temný pán, a Feros červený drak. Ty sváděli nekonečnou bitvu. Nakonec Èervený drak Feros Sairaaga zničil i když přitom sám zahynul. Sairaag byl rozdělen na čtyři části. Bylo zničeno pouze tělo ale jeho duše stále existovalo. Jeho tělo rozdělili do čtyř koutů světa kde postavili velké strážní oltáře. Jenom se svým tělem mohl Sairaag dosáhnou opět své skutečné moci.

Jednou se Sairaagovi přisluhovači, kteří válku přežili,dostali k jedné z jeho části. Zničili oltář, a povolali Sairaagovu duši do té části. I když to byla pouze jedna část Sairaagova síla byla veliká. Všichni zbylí Bohové byli svoláni. Rozhodli že Sairaaga musí zničit než se dostane ke zbylým částem. Bitva byla veliká. Bohové si museli vzít na pomoc rod Draků, který vznikl z Ferosovo krve. Ale rod Draků nestačil. Xellos, Sairaagův přisluhovač z rodu Oblud měl obrovskou moc rovnající se síle jakou měl Sairaag když byl jenom v jedné části. Sám zničil celý jeden klan draků, pouhým mávnutím ruky. Nakonec museli bohové povolat duši Ferose která též přežila do jednoho z Sairaagových částí. Konečná bitva nastala a Feros se Sairaagem spolu bojovaly do vyprchání sil. Sairaagova duše nakonec byla vyhnána z té části Sairaaga a duše Ferose při tom byla zničena. Ty dvě části rod Oblud ukryl. Věděli že i když mají jeho dvě části, Sairaagova duše je moc slabá, mohl by při vtělení do těla zaniknout.Rod Oblud vlastnil dvě část a rod Bohů také dvě části.Rod Draků se zasvětil hlídáním těch dvou částí kteří mají Bohové. Ale jednou Draci začali bojovat mezi sebou,a několik Draků ukrylo ty dvě části do tajné skrýše, kde doufaly že je nikdy nikdo neobjeví. I když se spoustu Draků přidalo k Obludám a pokoušeli se ty dvě části najít, nikdy je nenašli.

Kapitola první

„Nemam vůbec ponětí kam jít“ říká Glorin Jatovi.

„Sem ti řikal že jsme odbočili špatně!“

„Jo tak promiň, měl jsi pravdu do Lenosu to bylo severní cestou.“

„No to je úžasný, teď se budeme vracet“

„Kašlu ti na to, proč chodit pěšky když můžeme použít kouzlo levitaci?“

„Máš pravdu. Levitace!“

A na ty slova se oba vznesly a letěly. Z té výšky za chvíli viděli město Lenos, ale jinak než si ho představovaly, celé hořelo.Honem tam letěly. Přistály na Jidřášském náměstí. Všude pobíhali lidi. Jedna žena přiběhla k Jatovi a řekla „Musíte pryč, všechny nás zničí“ na to běžela dál. „Co se to tu sakra děje!“ zakřičel Glorin. Jata s Glorinem koukali jak běží seřazení vojáci v zástupu do ulice za rohem. Pak se jen ozval křik a objevila se zář s uličky. Kusy těl vylítli z té uličky, a Jata s Glorinem tam běželi. V uličce stála postava zahalená v róbě s kapucí. Postava sundala kapuci z hlavy, za ní byl muž s krátkými bílými vlasy, podíval se na Jatu a Glorina a prohlásil „Ahoj mágové, já sem Jetro“. Jatovy a Glorinovy proběhl mrz po zádech. Jata prohlásil „Jetro z rodu Oblud, to není možný, Xellosúv syn.“

„No ano, můj otec je právě zaměstnaný ničením Ledlic,“

„Ty parchante co chystáte?“ prohlásil Glorin

„Ale nebuď zvědavec, ale když vlastně za chvíli zemřeš tak ti to říct můžu. Chystáme se oživit Sairaaga, co jiného“

„Nemáme proti němu šanci Glorine“ prohlásí Jata.

„Možná, ale i tak se mu musíme postavit“ řekl Glorin“

Jetro se hlasitě zasmál a prohlásil: „Vy se chcete postavit mě, vy ubozí lidé, teď zemřete“.

Jetro natáhl ruku směrem k Jatovi a Glorinovi, Jata a Glorin byli připraveni vztyčit duchovní štíty. V ruce Jetra se začala nahromaďovat energie, tvořená z energie blesku, kterou ovládá pouze Xellos a Jetro. Jetro vyslal energii na Jatu a Glorina a ty vztyčili duchovní štíty.Duchovní štíty byli proraženy, a Jata s Glorinem odmrštěny skrz barák který se sesypal. Jata s Glorinem vyčerpáni a zraněni pomalu vstaly. Mezitím k nim přišel Jetro, podíval se na ně a řekl „Lidé, jste tak ubozí a slabí. Jak se opovažujete žít na tomto světe!“

„Chcípni Jetro, chcípni jako všechny Obludy!“ zařval Glorin.

„Drž hubu!!!“ zařval Jetro a vyslal na Glorina z rukou energii blesků. Jata vycítil svou příležitost a když Jetro vysílal energii, rychle do rukou shromáždil duchovní energii a tu vyslal na Jetra. Ta ho odmrštila několik metrů. Jata ale nepřestal a začal na Jetra vysílat duchovní energii. Jetro nestačil vztyčit štít a duchovní energie ho začala rvát na kusy. Jata ho srazil k zemi, ale nepřestal a vysílal jí pořád.

„Zemři Jetro!“ zařval Jata, a neustále do Jetra vysílal proudy duchovní energie. Mezitím Glorin vstal a utíkal k Jatovy.Jatovy už docházely síly a musel přestat. Celý vyčerpán začal lapat po dechu. Jetro též vyčerpán rychle vstal a prohlásil „Copak, docházejí síly, to já sem teprve začal!“ A vyslal na Jatu proud energie. Ten ho odmrštil a prolétl okolo Glorina. „Neeee“ zařval Glorin, a vrhl se na Jetra. Glorin a Jetro nashromáždili energetickou sílu do rukou a vyslaly paprsky proti sobě, ty se střetly a Glorin s Jetrem nepřestaly vysílat energii.Bylo to o tom kdo vydrží déle. Jata se mezitím probudil, po ráně kterou dostal když narazil do domu za ním. Podíval se a vidí že nedaleko něho bojuje Glorin s Jetrem.

Ale Jata již neměl sílu, nemohl se ani zvednout v zápalu bolesti. A pak to uviděl. Nad hlavou mu proletělo několik Draků.

„Sakra, Draci, proč teď!“ řekl Jetro a rychle přesunul svojí energii do energetického štítu.

„Někdy příště, mágu, se opět utkáme“ prohlásil Jetro a vzlétnul. Letěl pryč, letěl z města, Glorin ho již měl z dohledu. Pak se podíval na oblohu a viděl draky.

Kapitola druhá

„Takže, chtějí vzkřísit Sairaaga.“ ptá se Jata

„Ano“odpoví drak.

Za nimi se ozve něco co mělo být nejspíše nějaké slovo. Jata se otočí a podívá se na Glorina který leží na něčem co připomíná oltář.

„Kde to jsem?“ ptá se Glorin.

„Jsi v chrámu draků“ odpoví Jata „Potom co Jetro odletěl jsi omdlel, draci nás přepravili sem aby nám řekli co se děje.“

„Proč zrovna nám“ ptá se Glorin

„Protože jste se do toho již zapletli, jdou po vás Obludy a Sairaag. Zničili jste mu tělo v kterém byl, chvíli potrvá než získá sílu,aby mohl jít do nového“ odpoví Drak.

„Glorine vracíme se na univerzitu“řekl Jata

„Proč“ ptá se Glorin.

„Myslíš si že Sairaag v Katově těle šel k univerzitě jen tak, spolu s Drakama jsme zjistily že jedna jeho část, kterou kdysi Draci vzali a ukryli, je někde u univerzity.“

„Aha, to vše vysvětluje“ odpoví Glorin.

„Já a pár draků tam letíme s vámi, musíme to místo hlídat, doufejme že již není pozdě.“

Za několik minut, Glorin, Jata a několik Draků vyrazili. Glorin a Jata letěli na Drakovi, takže měli dobrý rozhled. Uběhly hodiny a univerzita již byla na dohled. Teda spíše to co z ní zbylo. Byla celá zbořená a okolo ní spoustu mrtvol.

„Ó nee“ naříkal Jata „to není možné“

Když přiletěli ke zbytku univerzity, Jata hned poznal spoustu tváří mrtvých. Byli tam učitelové, i žáci.

„Pojďte sem“ zařval Glorin který byl ve zbořené univerzitě.

Jata vběhl do univerzity, a drak do ní vletěl rozbořenou střechou. Uprostřed univerzity byla velká díra.

„Já se tam nevejdu, musíte jít vy“ prohlásil Drak.

Jata a Glorin aniž by něco řekli, pomocí levitace se spustily do díry. Když byly úplně na dně všimli si že vletěli do nějaké hrobky.

„Jsme v nějaké hrobce“ křičí Glorin na Draka.

Na stěně hrobky byly vyryty obrazy, byly to obrazce o Sairaagovi.

„Vypadá to že zde bylo ukryta část Sairaagova těla.“prohlásil Jata.

„Ale už tu není“ řekl Glorin „Obludy už jej musí mít“.

Porozhlédli se ještě zda li něco nenajdou ale nic tam již nebylo. Vylétli ven z kobky a řekli Drakovy že Obludy již musí vlastnit tuto část těla.

„Ale to znamená, že Obludy již vlastní tři části Sairaagova těla. Už když byl vzkříšen pouze do jedné části, nebylo ho lehké porazit, a teď když Bůh Feros zemřel nemáme šanci. Musíme je zastavit, a zničit duši Sairaaga!“ prohlásil Drak.

„Ano, ale my se Obludám nemůžeme rovnat, jenom vy je můžete porazit. Ale spoustu vás zemřelo při válce mezi Draky, bojím se že je všechny nezvládnete.“ řekl Jata.

„Bohužel, pravda je krutá, lidé se na nás již nemohou spolehnout, musíte se jim postavit s námi.“ odpověděl Drak.

„Ještě něco, myslím si že šance je nulová, Jetro říkal že jeho otec Xellos stále žije. A podle legendy porazil celý klan Bílých draků.“ řekl Glorin.

„Pokud Xellos žije, nemáme moc velkou šanci.“Odpověděl Drak.

„Takže nám zbývá jediné, najít poslední část Sairaaga, zničit ji, aby kdyby se jim Sairaaga podařilo vzkřísit byl co nejslabší, a popřípadě jít, a zničit Sairaagovu duši.“ řekl Jata.

„No ano, ale nevíme kde teď obludy jsou, je jisté že duše Sairaaga půjde s nimi, ale když zaútočíme,duše Sairaaga nám může utéci. „Øekl Glorin.

„Duše nemůže vydržet věčně, musí být v nějakém bodu velké koncentrace energie, takže bych neřekl že půjde s Obludami. Obludy musí mít někde nějaký svůj tábor, někde kde duše vydrží, kde shromažďují části těla Sairaaga.“ řekl Drak.

„Takže co doporučujete, najít poslední část Sairaaga, pokud jí Obludy již nemají, nebo najít tábor Oblud?“ ptá se Glorin.

„Pro nás draky by bylo jednoduší najít tábor, vycítíme koncentraci energie na míle daleko, takže to bude jednoduší. Takže by jsme měli najít tábor Oblud. Souhlasíte?“

„Ano“

„Ano“

Epilog

„Valgaave“

„Ano pane“

„Draci jsou na pochodu sem, a mají sebou lidi, znič je“

„Jistě pane“

Pokračování v Osud končí

 

Autor: Glorin

 

  Komentáře
Jméno:

 

Text:

 

Ochrana proti spamu:
Napište číslici osm:
 

Sokolík - 19.06.2012 | 16:55

Je celkem to dobrý a ani nevim proč mi to připomíná pána prstenů, jinak Duše démona je název knihy z Warcraftu:-)

Tyran - 20.06.2011 | 14:19

dobry :-) ale spatna shoda podmetu s prisudkem trochu narusuje atmosferu :-/

- 01.12.2008 | 16:52

hmm...to ma nazev jak 2 kniha z Valky Prastarych...:)

Monoke - 11.06.2008 | 11:07

Hezký .... píšu podobné příběhy .... :)

sW - 31.03.2007 | 16:01

právě že to vůbec není nuda :-)))))))))

- 26.02.2007 | 16:00

nuda

- 01.02.2007 | 20:31

skuste psat taky

- 23.12.2006 | 18:57

je spatne napsany

Petra - 23.12.2006 | 14:47

Glorin je čůrák a mrdka

Glorin - 27.08.2006 | 13:13

to Kat: Dík, já vim, celkem desný.

Kat - 26.08.2006 | 00:04

Zatím to je celkem sranda:-D
Některé věty jsou opravdu drsné,např:„Chcípni Jetro, chcípni jako všechny Obludy!“ zařval Glorin.

„Drž hubu!!!“ zařval Jetro:-D:-D

Glorin - 19.08.2006 | 20:52

Los_gamos, co na tom nechápeš?

Los_gamos - 19.08.2006 | 16:36

???

 
Copyright © 2005 - 2024 Heroes Centrum