Heroes 7
Heroes 6
Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum

Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM

Heroes Centrum banner

Heroes VI >> Svatyně

 

„Hledáme dokonalost ve víře v Shalassu."

 

V souhrnu:  Hashima je feudální stát rozdělený pomocí chrámů, které se nacházejí všude tam, kde je zdroj vody nebo jsou vodní plochy. Všichni, ať válečníci či mnichové, sedláci či básníci, věří v Shalassu, Dračí bohyni vody, která jim dává magickou moc založenou na tomto živlu. Životním cílem nag je sebezdokonalování a očištění. Nezáleží na tom, zdali se jedná o osobní život nebo řemeslo, snaží se dosáhnout těch nejvyšších ideálů svých pánů a legend z dávných dob.

 

Vládkyní Hashimi je Věčná císařovna, která drží svou moc už několik set let. Jako všichni nagští učitelé a mistři, musí přijmout výzvu obřadnímu klání od všech, kteří si myslí, že jsou hodni. Avšak císařovna nebyla nikdy nikým v klání poražena. Ať už ji její soupeři vyzvali na souboj zbraní, veršů, kaligrafií nebo filozofie. 

 

Země/Království: Ostrovy Hashima

Hlavní město: Nariya, Duhová perla

Víra: Shalassa, Dračí bohyně vody

Symbol: lotos s osmi korunními plátky

Inspirace: učení Zen, bojové umění Dálného východu, japonští válečníci za éry Sengoku, čínští šaolinští mniši a indická mytologie

Organizace společnosti: To, co váže bytosti Svatyně dohromady, je jejich víra v Shalassu, Dračí bohyni vody, a oddanost vůči věčné Císařovně, která je vojenským i duchovním vůdcem nag.

 

Nedávné události

Jako relativně mírumilovný národ žily Nagy povětšinou v izolaci od ostatních národů Ashanu. Drží se stranou od ostatní národů a raději se zaměřují na osobní zdokonalování sebe sama, než na sny o moci a dobývání. V minulosti jiným národům pomohly, nebo se s nimi spojily, ale takové dohody jsou takřka vždy jen krátkodobé.

 

Doby nedávné však byly naplněné znepokojením. Stejně jako ostatní národy Ashanu, i Nagy slyšely proroctví Slepých Bratří a obávají se nadcházejícího vpádu démonů. Pod klidnou hladinou císařství vládne rozruch, neboť mnichové a válečníci začínají víc hledět do budoucnosti a přemýšlet nad tím, kdo je bude vést a jak by se vůči tomu vůdci měli zachovat.

 

Vedení války Svatyně - „Postav se jim jednomu po druhém“

Generálové Svatyně jsou jako hráči šachu nebo následovníci San Tzua a jeho Umění války. Veškeré své úsilí soustředí na jednu útočící jednotku (pro tyto účely ji nazývejme šampiónem), který se může stát i nejlepší jednotkou pro boj muž proti muži ve hře. Obecně by se tento šampión měl zaměřit na nejsilnější jednotku nepřítele, což bude mít za následek rychlejší příjem bodů pro rasovou dovednost.

 

Šampión se případně může zaměřit i na jiné cíle, to však záleží na pohyblivosti nepřátelské armády. Jednu věc by si však hráč měl zapamatovat. Vždy  zaručit šampiónovi ochranu a efektivně využívat jeho sílu, jelikož na něm záleží celá strategie.

 

Silné stránky: Velmi silné aktivovatelné bonusy a schopnosti pro ovlivnění rozmístění nepřátel, vyvážené jednotky (útok/obrana, žádná fyzická slabost).

Slabé stránky: Omezené střelecké schopnosti, žádné útočné schopnosti s okamžitým účinkem, velmi omezené léčení, drahé jednotky.

Rasová dovednost: ČEST: Poskytuje všeobecný obranný bonus.

 
Copyright © 2005 - 2024 Heroes Centrum