Heroes 7
Heroes 6
Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum

Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM

Heroes Centrum banner

H5: Hammers of Fate >> Q&A Fabrice Cambounet

 

Q – Ze všech frakcí co jste mohli přidat, proč jste si pro tento datadisk vybrali právě trpaslíky?

A – Zaprvé si myslím že trpaslici byly rasou, na kterou se hráči těšili, a doufám, že ono očekáváni splní. Trpaslíci jsou klasickou rasou ve fantasy světech a prostě jsme je v Ashanu nemohli vynechat. Napadli nás sice i jiné rasy, ale trpaslíci byli dalším logickým krokem v historii a vyváženosti hry.

 

Q – Jaké jsou hlavní schopnosti této nové frakce?

A – Trpaslíci budou mít svou vlastní, specifickou, školu magie, „Runovou magii“. Jsou jediní, kdo k ní mají přístup a mohou ji používat. Mají runami pokrytá svá těla i svou výbavu. Runový mág (trpasličí hrdina), který vede armádu, může tyto runy aktivovat tím, že za ně zaplatí surovinami (nikoliv manou). Z čehož vyplívá, že budete muset počkat na správnou příležitost k jejich použití, aby jste neplýtvali surovinami. Runy budou mít rozličné účinky, jako například možnost útočit dvakrát, nebo odstranit negativní magické efekty.

 

Q – Jaké jednotky budou mít trpasličí frakce? Můžete nám o jedné nebo o dvou dát bližší informace?

A – Tady máte pár informací o jedné pěkné jednotce, Berserkrovy. Je to v podstavě hora masa, brnění a trnů. Je to sice trpaslík, ale ne takoví, kterého byste si dali na zahrádku. Je to bojovník na blízko, s velmi silnou ofenzívou a imunitou vůči mysl ovládajícím kouzlům. Může také zaútočit na nepřítele se zvýšenou silou, ale na úkor veškeré obrany.

 

Q – Zdá se, že někteří z trpaslíků budou trošku přerostlí, je to kvůli hernímu designu?

A – Ano, jeden trpaslík je opravdu trošku přerostlý – lépe řečeno má takovou běžnou výšku. Mluvíme tady o zemanovi, klanovém stařešinovi, který ovládá magické schopnosti. Ve skutečnosti musí být trošku vysocí, aby dokázali ovládat tu velkou sekyru, co nosí u sebe. Tato sekyra, s vloženými runami hromů, jim umožňuje přidat řetězový efekt ke každému jejich útoku a přivolat jednou za boj Úder bouří.

 

Q – Ve které oblasti Ashanu bude probíhat děj tohoto datadisku? Setkáme se s novým prostředím?

A – Ano, z uveřejněných screenshotů lze vidět, že trpaslíci jsou posazeni do nového, sněhového prostředí. Nejčastěji se vyskytují v horách na sever od Gryfího císařství, tohle už hodně lidí, kteří ve své edici měli mapu Ashanu, odvodilo. Příběh expanze vás tam zavede, a také do podzemí, kde si trpaslíci musí vyřídit pár účtů se svými sousedy.

 

Q – Jaké je pozadí příběhu trpaslíků? Proč zůstali skryti v H5? Kdo je jejich hlavní nepřítel? A kdo je jejich vůdce?

A – Trpaslíci jsou vedeni svým králem Tholgarem. Kdysi byl chrabrým válečníkem, ale teď spíše spoléhá na své kancléře. Jeden z nich, Hangvul, zastává názor, že trpaslíci by se měli zajímat jen o své věci, což je nakonec vede k izolaci. K tomu také napomáhá fakt, že po smrti krále Azylu Alexeje, ztratili spojení se svým bohem. Možná právě za to, že nepomohli když mohli, jsou teď trestáni. Běsnící občanská válka probudí trpaslíky k činům, a také jejich nenávist vůči temným elfům, s kterými vedou takzvanou „Válku pod horami“.

 

Q – Proč jste se rozhodli dát trpaslíkům jako jednotku sedmé úrovně dalšího draka? Proč je v celé hře vlastně tolik draků?

A – Trpaslíci vzývají Arkathe, Draka Ohně, proto je celkem logické že se v době nouze objeví ohniví draci, stejně jako temní elfové a Malassa. Draci žijí v jádru Ashanu, světa Might and Magic. Pokud počítám dobře, tak jen půlka národů měla jako jednotku sedmé úrovně draka, a tohle je čtvrtý, což se mi nezdá jako zas tak velký počet.

 

Překlad: DaveJame

 
Copyright © 2005 - 2022 Heroes Centrum