Heroes 7
Heroes 6
Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum

Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM

Heroes Centrum banner

H5: Hammers of Fate >> Charakteristika Pevnosti

 

 

[ Jednotky ] [ Charakteristika hradu ] [ Artworky ]

 

Pevnost

"Za klan, za krev"

 

- Také známi jako: Trpaslíci

- Používané barvy: jasně červená a ocelově šedá

- Uctívání: Arkath, drak ohně; oni a oheň jsou dávní přátelé a jejich uctívání je intenzivní osobní obřad, který většina cizinců nikdy neviděla

- Hlavní filozofie: "Nikdy nepodlehnout a neztratit tvář"; Být hrdý na sebe. Bránit své příbuzné, mateřskou zemi a čest. Vždy chránit oheň.

- Země / Království: Grimheim, Království pod horami

- Hlavní město: Tor Myrdal, "Pevnost rachotícího ohně"

- Hlavní symboly: žádné

- Popis:

Divocí válečníci, pracovití kováři, zkušení námořníci a páni Runové magie (tetovaná těla, runové zbraně & obrněné jednotky...).

Podezřelí cizincům. Dozorci démonů (protože žijí nejblíže k démonům, kteří jsou uprostřed sopečného vězení), soupěři temných elfů (válčí o podzemní teritoria).

 

 

Historie:

 

V sérii Heroes byl vyvinutý úplně nový děj a nová historie:

 

Trpaslíci se spojili ze sérií roztroušených klanů do mocného národu, který je schopný se bránit sám proti všem nepřátelům. Děti Dragon Fire (ohnivého draka), ho uctívali v hlubokých místech světa, kde magma jim poskytla jediné světlo a na oplátku byli vyučovaní tajemstvím kovářství a ohniště.

 

Zpočátku si ostatní národy nebyly vědomí existence tpaslíků až do dnů Válek ohně v letech 28 - 41 Ashanského letopočtu, kdy se bojové jednotky trpaslíků spojili na odpor vůči démonům. Jakmile boj skončil, oni se vrátili k svým domovům pod horami a po staletí měli málo co do činění s ostatními národy. Pomalu kopali tunely mezi různými trpasličími městy a spojovali je podobně jako plástve medu hluboko pod zemí.

 

Všechno se změnilo, když se poprvé dohodli s temnými elfy na hranicích. Neustále se kazící situace se změnila na Válku pod horami, ve které trpaslíci, vedeni Hathor Deepstrider Orlandssonem, rozdrtili temné elfy a vyhnali je. Bydliště temných elfů byla zhroucena, a hranice trpaslíků se považují za bezpečné.

 

Dnes trpaslíci udržují ostražitou pozornost. Sledují své hranice a nikdo se nedostane nespatřen na jejich území. Přátelí se ojediněle a jejich království se pečlivě rozrůstá.

 

Všimněte si, že většina trpasličí historie je skrytá ve zbytku světa. Trpaslíci mají dlouhé ságy, vztahující se k jejich činům, válkám a dobrodružstvím, které nesouvisí s vnějším světem. Věci, které viděli a bitvy, které bojovali uvnitř jejich vlastního území, zůstávají záhadnými, přinejmenším prozatím.

 

 

Osobnosti:

Arkath - drak ohně, Dwarven Diety.

 

Hathor Deepstrider Orlandsson - vůdce trpaslíků během "Války pod horami".

 

Tolghar - současný trpasličí "král králů", část Grimsteel klanu.


 

Politika:

 

Vnitřní / společenská organizace:

Každé trpasličí město má svého vlastního krále, s radou rádců z nejbohatších a nejvíce pracovitých rodin. Král pod horami je král králů mezi trpaslíky a rozhoduje o politice a válce. Království není dědičné, ačkoliv to je celoživotní post. Po každé smrti krále se svolává rada, která volí jeho následníka. V takových časech jsou tunely naplněné oslavami i intrikami - různí kandidáti, kteří se ucházejí o voliče, se pokouší diskreditovat nebo odstranit soupeře.

 

Kultura trpaslíků je značně řízená muži – ačkoliv ženy nejsou ani vousaté, ani tak vzácný, jako by si někdo mohl myslet.

 

Sociální struktura je založená kolem tří vztahů: rodina-výcvik-boj. Je to komplikovaná síť učení, která slouží k výcviku mladých trpaslíků a stmeluje vztahy mezi klany. Tyto vazby jsou drahocenné – jediný nezkušený učeň může pokazit spojenectví, které existovalo po staletí.

 

Zatímco tam jsou četné vazby, které svazují království – rod-rodina-město – zdaleka nejdůležitější jsou klany. Trpasličích klanů je šest:

 

Deepflame – runoví kněží, náboženští vůdci trpaslíků

Grimsteel – divoký klan známý svými slavnými válečníky

Stonefist – klan odpovědný za dolování a stavbu ohromných podzemních měst

Stronghammer – řemeslníci a kováři, tvůrci trpasličích slavných šperků a zbraní

Hearthguard – klan soudců a úředníku, pomalí a vážní

Winterwind – páni šelem, zvyklí na život nad zemí venku a přátelští vůči ostatním rasám.

 

Klany a rodiny nejsou ta samá věc. Rodiny jsou různé rodokmeny uvnitř jednoho klanu, s každým klanem majícím společné jméno, historii bitev, zvyky a tak dále. Zatímco jednotlivé město může ubytovat rodiny z půltuctu různých klanů, v důležitých časech, jako jsou volby nového krále, trpaslíci se při hádkách drží svého klanu.

 

Válečnictví:

 

Ozbrojené síly

 

Trpasličí bojové jednotky jsou jedni z nejobávanějších na světě. Jsou příznační krutostí a železnou disciplínou, mohou se shromáždit v okamžiku oznámení. V boji se bojové skupiny z různých měst pokouší předčit navzájem v počtu zabitých nepřátel, ukořistěných vlajek apod. – válka je hra a toto je způsob k udržení skóre. Na druhé straně se trpaslíci nikdy nevzdávají. Bojují do smrti i tehdy, když nemají šance. Trpaslíci doufají, že nejlepší smrt je padnout v bitvě proti nepřemožitelné přesile se světkem, který jednou složí o jejich činech píseň.

 

Zatímco spíše preferují boj pod zemí, trpaslíci příležitostně shromažďují přehlídky na povrchu. V tunelech, kde jsou velké skupiny méně užitečný, budují komplikovaná obranná opevnění a pasti. Trpaslíci, kteří prozkoumávají neznámé tunely jsou nazývaný Delvers, a jsou často v prvních liniích obrany proti nájezdu temných elfů, nekromantů apod.

 

Shrnutí:

Trpaslíci nebyli v sérii Heroes příliš význační, ale právě teď, v přidané Pevnosti (která nemá žádnou souvislost se svým protějškem v Heroes III), se fakt změnili. V Heroes V: Kladiva osudu se představí 12 trpaslíků spolu s 2 dalšími draky.

 

Trpaslíci jsou jedinečný národ, který žije "pod horami", a také částečně v sněžném terénu. Nepochybně, ačkoliv jejich nejvíce charakteristickým rysem je jejich znalost Runové magie, za runy musejí jednotky v boji platit svými zdroji.

 

Město Fortress celkově oponuje temným elfům, se kterými sdílejí podzemí, ale také musí být ostražití před démoni. Podobně jako Azyl a Hvozd, i trpaslíci se zdají být dobrá frakce, a jsou vskutku podobní jako lidé. Zda budou vhodnou náhradou za barbary se ještě uvidí.

 

Překlad: sm.art

 
Copyright © 2005 - 2022 Heroes Centrum