Heroes 7
Heroes 6
Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum

Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM

Heroes Centrum banner

Heroes V >> Hrady >> Kobka >> Historie hradu

 

Kobka

"Schovej se, poslouchej, sleduj, už se. A když přijde ten správný čas, zaútoč ze stínů!"

 

- Také známi jako: Temní elfové

- Používané barvy: černá a fialová

- Uctívání: Malassa, Dračice temnoty, strážkyně smrtelných tajemství

- Hlavní filozofie: "My vládneme stínům, a jednoho dne budou stíny vládnout všemu"

- Země / Království: Ygg-Chal, Temno v hlubinách

- Hlavní město: Konos, Bludiště stínů

- Hlavní symboly: Had, Tvář bez výrazu

- Popis:

Temní elfové jsou odpadlíci Sylvanské frakce, kteří před dávnými časy uzavřeli pakt s tajemnými Faceless. Výsledkem toho se celý národ odevzdává temnotě a chaosu životem v podzemním světě Ashanu, stavěje svá města v tamějších rozlehlých jeskyních.
Temní elfové vzývají Dračici Temnoty, a jelikož jejich skutky v jejím jméně jsou jejich vírou, je celá podzemní kultura založená na utajení, intrikách, zradě a okultizmu. Každá vesnice je ovládána klanovou čarodějnicí, velekněžkou, která je vede. Ženy jsou všemocné v podzemní společnosti. Vládnou ve víře, politice a vojenských silách. Nevychovávají samy své děti, ale místo toho je posílají do chrámů, kde se naučí veškeré umění, které mladí Temní elfi potřebují k přežití.

 

 

Stručná historie:

 

Začátky

 

528 YSD: Tuidhanasin úspěch

Tuidhanasa, legendární zakladatelka temných elfů, vyhlašuje nezávislost na elfím království.

 

540 YSD: Válka trpkého popelu - Vznik temných elfů

Elfové z Irollanu a lidští rytíři ze Svatého Falconského Císařství jsou ve válce s Tuidhanasiným královstvím, které je hlavním bitevním polem. Když je její země ohrožena z obou stran, Tuidhana uzavírá pakt s Facelessy, aby mohla ochraňovat svůj lid. Ti, kteří ji následují, jsou proměněni požehnáním Malassy, Draka Temnoty. Od tohoto dne budou známi jako Temní Elfové. S podporou nových spojenců vyženou jak Elfy, tak Lidi ze svých zemí.

 

548 YSD: Mír Nového Jara

Svatá Orlí Říše ztrácí jakákoliv přivlastnění elfích zemí a tvoří rozsáhlou náhradu. Nezávislost Království Temných Elfů je uznávána, ale přerušovaný válečný stav mezi Lidmi a Elfy trvá pořád podél hranic.

 

566 YSD: Den Slz Ohně - Smrt Tuidhana

Obří oheň v hlavním městě Elfů. Velký Král umírá v plamenech a většina dvora s ním. Bruthigga, posvátná Matka Stromů, je také strávena plameny. Ztráta je zničující. Temní Elfové se cítí vinni a volí exil nebo smrt. Většina si vybírá exil. Ti ostatní jsou uštváni a zničeni bez slitování. Tuidhana zůstává se svou zemí, ale je zabita.

 

585 YSD: Objevení Důsledku Démona v Dni Slz Ohně

Dračí Rytíři přináší důkaz elfům, že Brythiggainin závažný požár byl založen démoním špehem. Poslové jsou posláni z lesů k potulným Temným Elfům nabízejíce amnestii a zvou je k návratu domů. Nabídka je odmítnuta.

 

 

Autoři překladu: DaveJame & Paulie

Korektor: Czernovski

 
Copyright © 2005 - 2024 Heroes Centrum