Heroes 7
Heroes 6
Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum

Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM

Heroes Centrum banner

Heroes V >> Deník vývojáře #1

 

Vývoj vzhledu měst

 

Vzhled měst v Heores 5 byl typický případ užitku proti vzhledové kvalitě. Až teď se dostáváme do konečné fáze, a já vám trochu popíšu proces kterým vývoj procházel.

 

Úplně první vzhled který jsme udělali byl kupodivu velmi podobný výslednému řešení které je teď používáno. Na půlce obrazovky byly zobrazeny všechny dostupné budovy (Dost podobné předchozím dílům) a na druhé půlce bylo vyobrazeno samotné město.

 

 

Další test byl uskutečněn ke konci minulého roku. Zobrazoval jen město samotné s kamerami zaměřenými na budovy které měli být postaveny. Kroužili by jste kolem všech budov, přepínaje z jedné na druhou, a váš pohled by se zaměřoval na jejich střed. Při tomto řešení by jste viděli jednotlivé detaily z blízka a kvalita grafiky by byla maximálně využita.

 

 

Bylo to příliš pomalé a příliš těžké na pochopení jak se dostat ke stavbě vámi vybrané budovy, tak jsme se představili vývojoví plán. Byly na něm ukázány všechny budovy s logickými návaznostmi a barevně odlišené stavby které již jsou postaveny, které postavit lze a které z nějakého důvodu postavit nelze. Pro tuhle možnost byla využita celá obrazovka. Když jste označil jednu budovu, zobrazilo se město s pohledem nasměrovaným na danou budovu.

 

Zdálo se to být dobrým řešením, ale stále musel bylo dost pomalé a hráč musel přecházet mezi jednotlivými obrazovkami je pro jednoduchý čin stavby nové budovy. Betatesteři byli svědky jak bylo toto řešení použito ke konci loňského roku.

 

Na konec jsme se rozhodli vrátit se k původnímu řešení a zkombinovali ho s posledním. Městský plán by byl zobrazen na jedné polovině obrazovky a budovy by byli přiblíženy na druhé půlce. Plán by byl používán k výběru kterou stavbu chcete postavit. Poslední krokem bylo přidělení možnosti zobrazit jen stavby které lze postavit nebo celí vývojoví strom.

 

 

Doufejme že takto to bude fungovat. ;p

 
Copyright © 2005 - 2021 Heroes Centrum