Heroes 7
Heroes 6
Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum

Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM

Heroes Centrum banner

Konec bety, trailer

28. Září 2011 | 20:38 | Autor: Jata | Komentáře: 12

Dnes měli všichni hráči účastníci se beta testu poslední možnost si beta verzi zahrát. Ta je nyní nedostupná a lze hrát pouze demoverzi. U příležitosti konce beta testu pro nás Ubisoft připravil trailer:

 

Překlad popisů dračích bohů

31. Srpna 2011 | 23:46 | Autor: Jata | Komentáře: 27

Svět MM:H je neodmyslitelně spjat i s dračími bohy. Zajímá-li vás příběhové pozadí za těmito "utvářeči děje", určitě se podívejte na náš překlad jejich popisů, které se objevovaly na Facebookovém profilu Might & Magic v průběhu srpna.

 

"Malassa si udržuje moc nad těmi bez tváře, stinnými bytostmi, opředenými závojem tajemna.

 

Dračice Stínů je bezejmennou hrozbou, plazivým stínem, který má stovky tváří a tisíce šeptajících hlasů. Temnota je vrtkavým a nebezpečným pánem.

 

Temnota sama se může zdát, že postrádá smysl a tvar, ale ona ví. Vždy byla tady i támhle. Sledovala vše, ať už z blízky či z dálky, a lačně polykala každé tvé slovo, každý tvůj výkřik." [ Číst celé ]

 

Clash of Heroes vyjde 22. září na PC + DLC

19. Srpna 2011 | 20:35 | Autor: Jata | Komentáře: 6

 Že jste o této MM: Heroes hře ještě neslyšeli? Není se čemu divit, protože se až do nedávna jednalo o vyloženě konzolovou záležitost. Clash of Heroes bylo nejprve vydáno 17. listopadu 2009 pro Nintendo DS. Letos v dubnu se hra s přídavkem HD dostala i na konzole PS3 a Xbox 360. Před měsícem se v line-upu Ubisoftu objevila hra i pro PC, což později potvrdil i šéf vývojářského studia Capybara Games.

 

Clash of Heroes je takové puzzle RPG odehrávající se cca 40 let před událostmi v Heroes V, setkáme se zde tedy i s několika známými postavami, například Godrikem či Anwen, což jsou také hratelné postavy.

 

Hru pro PC si můžete za cenu 399,- Kč předobjednat například na Xzone.cz, datum vydání bylo určeno na 22. září. Pokud byste si raději zahráli na konzolích, je možné hru najít na Xbox Live Marketplace, respektive na Playstation Network.

 

Do vydání PC verze také bude zveřejněno první DLC s názvem "I Am the Boss". Jak již z názvu vyplývá, budeme si moct zahrát za jednoho ze čtyř herních bossů, a to v režimu Quick Battle a v multiplayeru. Cena ani datum vydání nebylo stanoveno.

 

Přeložili jsme pro vás charakteristiky hlavních postav kampaně Heroes VI. Naleznete je v sekci Hlavní postavy.

Demo Heroes 6 ke stažení

18. Srpna 2011 | 15:00 | Autor: Jata | Komentáře: 50

Na konci v úterý představeného intra nás Ubisoft láká na demo. To je odedneška k dispozici ke stažení na FilePlanetu. Snad již brzy bude dostupné i z jiných stránek.

 

Demo má 4,23 GB a obsahově je téměř stejné jako první beta (tutoriál a prolog za vévodu Slavu + Broken Alliance v režimu Horké křeslo), přesto je zde již rozhraní představené v druhé betě. Pro hraní není potřeba mít ani účet na uPlay, ani být k internetu připojený.

 


Dojmy z preview verze Heroes 6

17. Srpna 2011 | 21:02 | Autor: Jata | Komentáře: 13

Po týdenním hraní preview verze hry, která je velmi podobná včera započaté druhé fázi bety, vám přinášíme článek s našimi některými postřehy z hraní. Spíše ho bude lepší brát jako takové shrnutí všech novinek, se kterými se 13. října setkáme v plné verzi hry.

 

"Série Might & Magic: Heroes má u nás velkou fanouškovskou základnu, a tak oznámení příprav šestého pokračování, které proběhlo přesně před rokem, mnozí uvítali s velkým nadšením. Po ruském Nivalu, který měl na starost pátý díl a k němu dva datadisky, se do práce pustili vývojáři z Maďarska – Black Hole Entertainment. Ti měli v té době za sebou hry jako Warhammer: Mark of Chaos nebo méně známou Armies of Exigo." [ Číst celé ]

Intro z Heroes VI

16. Srpna 2011 | 18:49 | Autor: Jata | Komentáře: 24

UPDATE: Přidána otitulkovaná verze videa.

 

U příležitosti zítra začínající největší herní výstavy GamesCom představil Ubisoft intro, které nás uvítá při každém spuštění Heroes 6. Jeho kvality posuďte sami:

 

Co nás čeká v druhé fázi bety Heroes 6

16. Srpna 2011 | 17:01 | Autor: Jata | Komentáře: 4

Během dneška by měl Ubisoft odstartovat druhou fázi beta testování Heroes 6. Jak vývojáři slibovali na konci fáze první, pokračování testování přinese hráčům kromě samozřejmých oprav chyb i několik dalších věcí. A které to konkrétně budou?

 

- první mise kampaně za Sandora (skřeti)

- online multiplayer (maximálně 2 hráči s 150minutovým limitem na hraní). Všichni hráči začínají hru se 150 minutami herního času, ten ubývá během jejich tahů. Jakmile stisknout tlačítko Konec tahu, bude ubývat čas dalšího hráče (v podstatě jako u šachů). Pokud není hra rozhodnuta před vypršením limitu, prohrává ten hráč, jehož čas vypršel.

- 3 další multiplayerové mapy (pro režim horké křeslo i multiplayer): Tree of Plenty, The Wheel of Hate, A Bridge Too Far

- režim multiplayerových soubojů (hrdinové proti sobě, známe z Heroes 5)

- režim Skirmish

- změny v balancování hry - podrobně v angličtině na oficiálním fóru

 

Předpokládá se, že by vše mohlo vypuknout dnes úderem 18. hodiny. Zatím ale žádné oficiální vyjádření v tomto směru nepadlo. UPDATE: Irina potvrdila, že beta bude spuštěna ve 20:00.

Staň se hrdinou i ty!

11. Srpna 2011 | 11:54 | Autor: Jata | Komentáře: 4

Vydání titulu, jenž pamatuje 25 let herní historie, se nenávratně blíží. Společnost Playman si s příchodem dlouhodobě očekávaného Might & Magic Heroes VI přichystala pro fanoušky speciální soutěž, jejíž vítězové získají možnost zúčastnit se soukromé VIP párty u příležitosti vydání hry.

 

Pokud se chcete zúčastnit a vyhrát vstup na soukromou párty, musíte splnit následující podmínky:

  • Vytvořit kostým, který bude stylizován do tématu Might & Magic
  • Natočit video, ve kterém svůj kostým (hrdinu) představíte - fantazii se meze nekladou
  • Odkaz na video poslat na e-mail souteze@playman.cz (uveďte základní informace: jméno a adresu). Video bude zveřejněno na Facebooku Playmanu.

 

Ty nejlepší videa od distributora hry získají VIP vstup na soukromou párty M&M Heroes ve Staročeské krčmě a odnesou si sběratelské předměty, které jinde nezískají.

 

HEROES VI ODLOŽENO

05. Srpna 2011 | 10:32 | Autor: DaveJame | Komentáře: 42

HEROES VI ODLOŽENO NA 13. ŘÍJNA.

Ne že by to bylo až tak překvapivé. Snad půjde měsíc navíc na samotné hře poznat.

 

Důvod odložení je odstranění veškerých chyb a problémů ve vyvážení hry, které se objevily v průběhu bety. 

Beta končí, ale také opět začíná

22. Července 2011 | 16:35 | Autor: DaveJame | Komentáře: 4

Po dvoutýdenní odmlce vám opět přinášíme souhrn posledních událostí.

 

Konec a budoucnost bety

Tento týden byl ohlášen konec probíhající uzavřené bety. Ale nemusíte být smutní. Už za deset dní bude znovu otevřena a navíc s novým obsahem. Víc o betě, co v ní bylo a co v ní bude, se dozvíte ve článku.

 

Media a spol.

Stejně jako každý týden se objevilo i několik dalších zajímavostí.

 

V pokračování článku, který nás provázel po několika světech, na kterých se kdysi jednotlivé inscenace ze světa MaM odehrávaly, se tentokrát zastavíme na světech nejznámějších. Na planetách Axeoth, kde se odehrávaly Heroes 4 a MaM 9 a dávno zničeném Enrothu, který kdysi byl dějištěm Heroes 1-3 a MaM 6-8. Celý článek naleznete zde (anglicky).

 

Hudba ze Svatyně

Pro milovníky hudby tu máme možnost volně si stáhnout tématickou hudbu pro nový národ Svatyně. Stačí kliknou na tento odkaz.

 

Video o Michaelově figurce

Někteří z vás se ptali, co se stalo s figurkou Michaela. Jak jste se mohli během týdne dočíst, figurka je hotová a dokonce 10 z nich je k mání v ČR. Abychom se o figurce a samotném Michaelovi mohli dozvědět trošku víc, pdívejme se na toto video, kde nám o něm Erwan něco bližšího řekne. 

 

Fotka týdne

A na závěr klasická fotka týdne. Tentokrát opět z bitevního pole. A teď ruku na srdce, kdo ještě nikdy v Heroes nepoužil strategii Armagedon? Ten je sice v tomto díle speciální schopností pro pekelné mágy, ale svůj úkol plní stále stejně efektivně.

 

 

P.S. Málem bych zapoměl: Na Games.cz se objevil článek s prvními dojmy z bety. Takže pokud vás zajímá názor "herních kritiků", jen do toho.

Figurka Kenshi pro zákazníky Xzone

20. Července 2011 | 23:32 | Autor: Jata | Komentáře: 3

Chtěli byste figurku nějaké postavičky z Heroes 6? Je pro vás kusově limitované edice archanděla Michaela, o níž jsme informovali v neděli, cenově nedosažitelná? Můžete si objednat hru na herním e-shopu Xzone.cz. Ten si připravil pro své zákazníky, jako u většiny podobně očekávaných titulů, speciální dárek, který nikde jinde neseženete.

 

V případě Heroes 6 to bude 10 centimetrů vysoká z kovu vyrobená figurka Kenshi, elitního bojovníka z nové frakce Svatyně: "Patří mezi ctihodné a mocné válečníky z Hlubinných nag. Jejich výraznými prvky jsou temné šupiny a tváře, které se spíše než lidem podobají ještěrům. Jejich domovem jsou podmořská města na dně Nefritového moře."

 

Nabídka je kusově omezená, platí tedy, kdo dřív příjde... Akce platí i na již učiněné předobjednávky. Xzone.cz má ve své nabídce normální edici za 1099 Kč a sběratelskou zde můžete objednat za 1999 Kč.

Postavička archanděla Michaela i u nás

17. Července 2011 | 22:43 | Autor: Jata | Komentáře: 6

Pro fanoušky HoMM si připravil Ubisoft exkluzivní specialitku. Jedná se o skutečně výjimečné a počtem omezené zboží. Distributor hry, společnost Playman, získala pro náš trh celkem 10 kusů figurky, kterou můžete zakoupit přímo na jeho stránkách. Dva kusy si nechá Playman pro sebe a do slosování, jeden kus bude věnován do soutěže některému z časopisů a jeden později bude vydražen. Do volného prodeje se tedy dostává pouze 6 kusů, a to za cenu 5 999,- Kč včetně dopravy.

 

Avšak pokud nemáte peníze nazbyt, stačí si předobjednat samotnou hru přímo na stránkách distributora a dostanete se automaticky do slosování o jednu figurku!

 

Technické parametry:

Výška: 37 cm

Šířka: 61 cm

Anděl (bez křídel): 26 cm

Základna: 3,5 cm

Materiál: polyresin

Váha: 6 kg

 

Michael se narodil do andělské rodiny léčitelů, jeho osud však směřoval opačným směrem. Když byl tento charismatický vůdce ještě mlád, projevil se jeho vojenský génius. Na svém prvním tažení v roli velitele zachránil Ashan před démony, když porazil nechvalně proslulého démonského Prince zkázy Azkaala. Když doutnající konflikt mezi anděly a zrůdami bez tváře přerostl v otevřenou válku, byl Michael pověřen vedením dětí Světla do bitvy proti dětem Temnoty. Následovaly zkázná desetiletí, která do historie vstoupila jako Války starších. Od té doby se o Michaelových vítězstvích takřka nepřetržitě vypráví... Všechny příběhy ale končí archandělovou tragickou smrtí. Jeho náhlý a nevysvětlený návrat na Ashan byl vyložen jako zázrak způsobený svatým císařem Liamem Sokolem. Michael se okamžitě stal jeho osobním vojenským poradcem.

 

266596_10150242524489588_161184829587_7122814_6581457_o.jpg 266596_10150242524499588_161184829587_7122816_207106_o.jpg

266596_10150242524504588_161184829587_7122817_6995443_o.jpg 271734_10150243243684588_161184829587_7130085_7778155_o.jpg

Blíží se 25 výročí M&M

08. Července 2011 | 13:35 | Autor: DaveJame | Komentáře: 20

Letos je 25. výročí M&M

V roce 1986 vyšla první první hra, která ve svém nazvu nesla titul Might and Magic. Letos slavíme 25. výročí tohoto titulu, a tak se budeme občas setkávat s odkazem na historii a známé postavy. Tento týden nám Ubisoft představil krásný artwork, na kterém je vyobrazeno několik známých postav z různých světů. Najdete zde postavy ze všech dílů Heroes, ale nejen z nich. Dokážete je pojmenovat všechny?

 

 

K pětadvacátému výročí se také váže krátký článek na oficiálních stránkách. V něm si někteří hráči zavzpomínají na dávné světy M&M a projdou se některými jejich významnými lokacemi.

 

Další novinky

Video s ukázkou systému schopností

Tento týden nám na videu Irina ukázala krátký úvod do systému schopností. Pokud jste se tedy neúčastnili Bety a toto téma vás zajímá, neváhejte se podívat.

 

Fotka týdne

Fotka týdne se naopak věnuje blížícímu se Heroes VI. Své hrdiny si budete moct v Heroes VI sami vytvořit a časem budete získávat i nové a nové portréty nebo schopnosti.

 

 

Spousta uniklých informací na webu

Komunita hráčů kolem Heroes je velice houževnatá. Jakmile mají zdroje, vytáhnou z nich veškeré známé i neznámé informace. A tak ti, kteří budou jen trochu hledat, najdou na internetu spoustu zajímavých obrázků. Jako nádherné artworky, obrázky některých bossů nebo fotky ze hry, na kterých jsou vidět doposud utajované modely. Ale tu zábavu je najít nechám na vás.

Podrobnosti k dnes startujícímu veřejnému beta testu

28. Června 2011 | 11:09 | Autor: Jata | Komentáře: 175

Dnes v 18:00 začne uzavřená beta Heroes 6 pro veřejnost. Přístup k ní dostanou ti, kteří mají beta klíč. Pokud jste ho doposud od svého prodejce nedostali, kontaktujte jej.

 

Jak jsme již dříve uvedli, k dispozici budou 3 singleplayerové mapy a jedna multiplayerová:

 

- Výuková kampaň: Zbouba Gryfů

Na této mapě hráči poznají a ovládnou první jednotky Azylu a orků a také se naučí základům herní mechaniky Heroes.

 

- Výuková kampaň: Císařova vůle

Zde budou hráči moci pokračovat v dobrodružství s postavou vévody Slávy na vyšší úrovni. Naučí se používat všechny nové funkce dostupné ve hře Heroes VI včetně oblasti kontroly, zbraní a rysů dynastie, konverze města, unikátních budov atd...

 

- Kampaň Svatyně: Divoké nesnáze

Jedná se o první ze čtyř map kampaně Svatyně a představí vám tuto frakci v novém světle! V rukou budete mít všechny prostředky k zahájení průzkumu nového prostředí, země Nagů, jejich specifických jednotek, sil a kultury.

 

- REŽIM SOUBOJE NA JEDNOM POČÍTAČI: Rozbitá aliance

V betaverzi bude hra pro více hráčů k dispozici pouze v rámci jednoho počítače. Plný režim hry pro více hráčů bude přítomen až v plné verzi. Na mapě Rozbitá aliance mohou soupeřit až 3 lidé o nadvládu nad zemí. Čelit ale budou také 3 počítačovým protivníkům, kteří budou ovládat bohatší teritoria. Nepůjde pouze o strategii, ale také o rychlost... Hrát budete moct za různé frakce: Azyl / Svatyně / Nekropole / Peklo / Tvrz.

 

Přestože bude finální verzi hry možno hrát offline, tedy bez nutnosti připojení k internetu, pro účely beta testování je nezbytné být stále online. V beta verzi bude také k dispozici jen omezené množství funkcionalit služby Conflux (např. rysy a zbraně dynastie, prstence Confluxu).

 

Jak v 18:00 stáhnu hru, pokud už mám klíč?

1. Ve svém prohlížeči otevřete adresu: http://mmh6.com/beta

2. Přihlásíte se pomocí svého Ubisoft účtu. Pokud jej ještě nemáte, musíte se zaregistrovat.

3. Do prázdných políček zadejte svůj beta klíč.

4. Zpřístupní se vám rozhraní, pomocí kterého můžete nahlašovat odhalené bugy a také si betu stáhnout (sekce Downloads).

 

Upozornění: Hra je k dispozici pouze v angličtině!

Týden válečnických dovedností

24. Června 2011 | 15:30 | Autor: DaveJame | Komentáře: 16

Týden Válečnických dovedností

Před dvěma týdny jsme měli možnost se seznámit s některými kouzly magie ohně. Tento týden byly uveřejněny ukázky z jednotlivých nemagických skupin.

 

Podobně jako u magie, která se dělí na základě živlů, se i nemagické (tedy válečnické) schopnosti dělí do několika ucelených celků. Tyto skupiny pokrývají jednotlivé oblasti hry. Například Ctnosti zlepšují hrdinu samotného, Říše má spíš ekonomický charakter nebo Válečné pokřiky se zaměřují na hrdinovu aktivní podporu v boji.

 

  • Ctnosti
 Diplomacie Instruktor Hledání cest
 


 Úroveň 2 Úroveň 2 Úroveň 1(celkem 3)

Zvyšuje šanci, že se

neutrální jednotky

přidají k hrdinovi, a

snižuje jejich cenu

ve zlatě. (Pasivní)

 

 

 

Při setkání dvou

spřátelných hrdinů

získá ten méně

zkušený až 50 %

zkušeností druhého

hrdiny. (Pasivní)

 

 

Sběr surovin,

návštěva budov a

podobné akce

nestojí hrdinu body

pohybu (Pasivní)

Na druhé úrovni

snižuje postih za

terén.

  • Říše
Architekt  Sabotáž doluVidiny
   
 Úroveň 3 Úroveň 2 Úroveň 1

Jednou za tah

může hrdina

navštívit město, a

umožnit tak stavbu

jedné budovy navíc.

(Pasivní)

 

 

 

 

 

Hrdina utratí

všechny své zbylé

body pohybu a

sabotuje důl. Důl po

následujících 7 dní

neprodukuje žádné

suroviny. Majitel

dolu jej pomoci

svého hrdiny může

opravit. To však

stojí celý tah hrdiny.

Ukáže hráči

hodnoty jednoho

nepřátelského

hrdiny na mapě a

přesný počet

jednotek v jeho

armádě.

 

 

 

 

  • Taktika
 Do krytu!Posily 2
Taktika 3
     
 Úroveň 1 Úroveň 2 Úroveň 2

Hrdinovy jednotky

lépe využívají výhod

zdí a překážek.

Ochrana, kterou

poskytují je

navýšena. (Pasivní)

 

Jednou za bitvu

může být jedna

řadová nebo elitní

jednotka posílena.

Posily po skončení

boje zmizí.

 

Poté, co uvidíte

rozestavení

nepřátelských

jednotek, můžete

zaměnit pozici dvou

svých vlastních

jednotek. (Pasivní)

  • Válečné pokřiky

 Hrdinský výpadDržte své pozice
Vojevůdcův rozkaz
     
 Úroveň 3 Úroveň 1 Úroveň 2

Pohyb cílové

přátelské jednotky

je navýšen.

Jednotka obdrží

bonus k útoku za

každé před útokem

překročené políčko.

Fyzická obrana

cílové jednotky je

po 3 kola zvýšena

a jednotka obdrží

jeden odvetný úder

navíc.

 

Cílová jednotka,

která ještě toto kolo

nehrála, okamžitě

přijde na řadu. Tím

svůj tah pro toto

kolo vypotřebuje.

 

  • Vedení války

 Lukostřelba Protiúder 2 Vzdor
     
 Úroveň 1 Úroveň 2 Úroveň 3

Zvyšuje zranění

střeleckým útokem

všech spřátelených

jednotek. (Pasivní)

 

 

 

Všechny jednotky

v hrdinově armádě

mohou provést o

jeden odvetný útok

za kolo navíc.

(Pasivní)

 

Poté, co je

jednotka v hrdinově

armádě napadena

třikrát, zvýší se až

do konce boje její

zdraví a fyzická

obrana. (Pasivní)Rozhovor s Paulem A. Romerem

Paul Romero je ikonou série Might and Magic. Je to muž, jehož geniální mozek stojí za onou úchvatnou a nezapomenutelnou hudbou, která hráče Heroes of Might and Magic už po více jak deset let provází.

Poslechněte si rozhovor s ním, kde mluví nejen o Heroes VI.

 

Fotka týdne

Magie je nedílnou součástí HoMM, ale ne vždy slouží jen k tomu, aby zranila soupeře.  Na této fotce vidíme Kamennou stěnu, která má za úkol chránit Kentaury a Plenitele snů.

 

 

Nadcházející Beta test

Nezapomeňte, že příští týden začíná dvoutýdenní Beta. Na PDF průvodce jednotlivých map, které bude obsahovat, se můžete podívat již nyní ZDE (AJ).  

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
 
Copyright © 2005 - 2023 Heroes Centrum