Heroes 7
Heroes 6
Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum

Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM

Heroes Centrum banner

Patch 1.2.1 a neprávem nabyté úspěchy

09. Ledna 2012 | 14:38 | Autor: Jata | Komentáře: 5

Ve čtvrtek 5. ledna byl vydán patch 1.2.1. Ptáte se, proč byl vydán další patch po tak krátké době? Vývojáři totiž museli narychlo opravit chybu, která se do hry dostala s patchem 1.2. Ta způsobovala problém s achievementy. Pokud jste porovnávali svůj profil s hráčečm, který je úspěšnější (má více achievementů), zkopírovaly se ty jeho achievementy do vašeho profilu, zároveň ale onen pokročilejší hráč o své achievementy přišel.

 

S patchem 1.2.1 je tento problém samozřejmě odstraněn, zároveň dochází ale i k odstranění neprávem nabytých úspěchů. Patch se sám nainstaluje při spuštění hry, případně pomocí souboru gu.exe ve složce se hrou.

Veselé Vánoce a šťastný nový rok

24. Prosince 2011 | 09:16 | Autor: Jata | Komentáře: 1

Celá redakce Heroes Centra Vám přeje
příjemné prožití Vánoc a šťastný nový rok.

 

Drazí hrdinové,

už je tady zase ten čas, kdy Král červených trpaslíků sestupuje ze své hory, aby nadělil všem ctihodným dobrodruhům Ashanu nespočet artefatků. A jak by řekli skřeti: "To mě taky kořist líbí. Ho Ho Ho..."

Nechť Otec nebes a Matka Země chrání váš kmen a přinese vám hodně "hraní" v dlouhé zimě!

M&M tým

Zúčastněte se ligy v Heroes 6

20. Prosince 2011 | 23:04 | Autor: Jata | Komentáře: 0

S dnes vydaným patchem 1.2 pro Heroes 6, který opravil mnoho chyb bránících smysluplnému hraní multiplayeru, startuje také liga pro tento díl.

 

 Heroes 6 Liga a turnaje

 

Heroes Centrum již od vydání Heroes V pravidelně pořádalo ligu v této hře, která v prvním ročníku byla poměrně populární. Bohužel s přibývající dobou od vydání počet hráčů stále ubýval a i přes snahy o inovace ve systému ligy (za což patří dík zejména Lordu Michalovi) se tento stav moc nezlepšil. Nyní je ale na pořadu nedávno vydaný šestý díl:

 

Zaregistrujte se na stránkách ligy v Heroes VI (má ji na starost opět Lord Michal spolu s pařanem) a poměřte své síly s dalšími českými/slovenskými hráči. Hned na úvod se bude hrát klasický Multi turnaj. Zvolená rasa a ostatně i výsledné umístění je jen na vás...

Patch 1.2 je venku

20. Prosince 2011 | 13:33 | Autor: DaveJame | Komentáře: 10

Nejnovější patch k Heroes VI je od dnešního rána volně ke stažení. Patch, který má celkem 218 MB, opravuje zejména kritické chyby ve hře jako Štěstí či Týden moru. Celý seznam opravených chyb naleznete na našem fóru.

 

Pokud se vám hra neaktualizuje automaticky, spusťte ji pomocí souboru GU.exe, který najdete v adresáři hry.

Patch 1.2 na dohled

16. Prosince 2011 | 09:11 | Autor: Jata | Komentáře: 2

Vývojáři skrze oficiální profil Might & Magic na Facebooku oznámili datum vypuštění dlouho očekávaného patche 1.2. Ten se stáhne automaticky při spuštění hry (případně manuálně přes gu.exe) již v úterý 20. prosince.

 

Kromě klasických změn vyváženosti jednotlivých jednotek dojde také na úpravy AI (umělá inteligence). Hra si už bude pamatovat rozložení jednotek před bojem po celou dobu hraní. Dále budou opraveny nefungující schopnosti jednotek, zbraně Dynastie, skripty na mapách a také lokalizace. Podrobný výpis v angličtině najdete na již zmíněném facebookovém profilu.

Liga v Heroes IV začíná

29. Listopad 2011 | 15:55 | Autor: DaveJame | Komentáře: 8

Zatímco stále čekáme nastávající patch 1.2 pro Heroes VI, děje se mnoho zajímavých věcí i kolem starších dílů. Nejvýznamnější novinkou je nově zahájená Česká liga v Heroes of Might and Magic IV.

 

Uživatel Niven, který je dlouholetým členem české Heroes komunity, konečně dokončil svůj velký projekt (jeden z mnoha a na další se do budoucnosti můžete těšit). Liga má své vlastní stránky http://heroes4league.clanweb.eu/ a vypadá, že je plně funkční a čeká jen na vaši aktivitu. Na jakékoliv otázky vám jistě rád odpoví přímo na stránkách ligy nebo prostřednictvím našeho fóra, kde ho překvapivě najdete pod přezdívkou Niven 

 

Nově založená Liga v Heroes IV není však jediná novinka ze světů Heroes. Dle slov Iriny a několika polských fór je patch 1.2 pro H6 už ve fázi testování. A brzy bychom se mohli dočkat oficiálního vyjádření ze strany tvůrců. (U všech barev chaosu proč tolik byrokracie.)

 

Z dlouhodobého hlediska se příznivci starších dílů mohou těšit na příští rok. Dle zatím neoficiálních údajů to vypadá, že bychom se v roce 2012 mohli dočkat nové verze Wake of God's nesoucí označení 3.59.

 

Poslední ze zpráv našeho dnešního krátkého zpravodaje je spíš upozornění na jeden projekt. Tento projekt nese jméno Heroes 3: Succesion Wars a jistě potěší každého milovníka starých, dobrých Heroes II. Tento projekt založený na Heroes 3 si totiž dal za úkol předělat celé Heroes III do podoby Heroes II. Změněná mají být celá města, skladba armád, vzhled mapy i hudba. Z projektu je na Youtube uveřejněno několik videí (například toto http://www.youtube.com/watch?v=GJoKDtCsJk0).

Vítězové naší soutěže o MM:H6

26. Října 2011 | 23:08 | Autor: Jata | Komentáře: 8

S včerejší 22. hodinou skončila naše dvoutýdenní soutěž, ve které jste mohli vyhrát mnoho zajímavých cen. Správné odpovědi jste si mohli přečíst již v předchozí novince. Nyní je na řadě oznámení výherců.

 

Po velkém zvažování jsme se nakonec rozhodli nebrat na první otázku ohledně počtu vydaných her zřetel, protože nebyla od úplného začátku správně položena a bylo možných více výkladů. Její znění jsme upravili později. Do užšího slosování tedy postoupili všichni, kteří měli správně alespoň zbylých 9 otázek. Ale jelikož jsme chtěli, aby ti, kteří zodpověděli správně také 1. otázku, měli nějakou výhodu, vylosovali jsme 2 výherce z nich, zbylí 3 výherci byli vylosováni ze všech, kteří odpovědli správně na 9 a více otázek.

 

Celkem se zúčastnilo 353 lidí, z toho 57 zodpovědělo 9 otázek správně a všechny správné odpovědi mělo jen 11 lidí. A teď již jména výherců:

 

1. cena - Jan Kašpárek, Hranice (sběratelská edice + čtečka/flashka)

2. cena - Radka Janischová, Brno (sběratelská edice + podložka pod myš)

3. cena - Tomáš Nešpor, Veleň (normální edice + tričko + mikina)

4. cena - Tomáš Prokop, Klatovy (normální edice + tričko + taška)

5. cena - Michal Hrůzek, Frýdek-Místek (normální edice + tričko + hrneček)

 

Všem výhercům gratulujeme!

Správné odpovědi na soutěžní otázky

26. Říjen 2011 | 19:15 | Autor: DaveJame | Komentáře: 32

Zdravím všechny čtenáře a příznivce Heroes Centra.

Přiznám se, že když mě Jata požádal, abych vymyslel 10 soutěžních otázek, nevěděl jsem, jaký pogrom tím způsobím. Vlastně jsem ani nečekal, že všechny mé návrhy nakonec budou součástí kvízu. Přesto se mně osobně otázky až tak těžké nezdály. Ot o větší bylo moje zděšení, když jsem zjistil, jaké jsou průměrné statistiky vyhodnocení. Dopředu se tedy omlouvám všem, kteří na mě po přečtení tohoto článku budou chtít poslat Inkvizici. 

 

Začněme tedy postupně po otázkách:

První otázka: Kupodivu šlo zároveň zřejmě i o tu nejtěžší, která hodně lidí zmátla. Chtěli jsme po vás, abyste nám napsali, kolik her (včetně Heroes VI) vydal Ubisoft v rámci série Might and Magic od doby, kdy značku zakoupil po zkrachovalé 3DO. S tím, že se nepočítaly datadisky jako samostatné hry, ani DLC, případně projekty, které Ubisoft zpětně zaštítíl. Správná odpověď tedy bylo 5 (Heroes V, Clash of Heroes, Heroes Kingdoms, Dark Messiah a Heroes VI). Prosím, prosím nebijte mě :-P.

P.S. Ono stačilo zhlédnout video, které jsem uvedl jako nápovědu a počítat vyobrazené hry od loga Ubisoftu (po Heroes IV).

 

Druhá otázka: Tato otázka byl jediný opravdový chyták v celé soutěži. Ptali jsme se vás, kolik legitimních potomků má v Heroes VI vévoda Sláva. Správná odpověď je 4. A to z velice jednoduchého důvodu, Sandor je totiž levoboček (bastard, nelegitimní atd.).

 

Třetí otázka:  U této otázky už člověk musel trošku i pohledat. Ve Svaté říši je celkem 8 vévodství, která se jmenují po různých zvířatech. Tato zvířata jsou: Gryf, Chrt, Vlk, Sokol, Jednorožec, Býk, Havran a Jelen. Správnou odpovědí byla tedy možnost č. 4 "Lev".

 

Čtvrtá otázka: U této otázky se stačilo podívat do záložky Heroes V a přečíst si historii Pekla. Správná odpověď byla možno č. 1 Ur-Hekel.

 

Pátá otázka:  Kdo sledoval vývoj Heros VI nebo hru hrál, neměl s touto otázkou žádný problém. Případně se stačilo podívat do kolonky Nekropole ve vedlejším sloupci. Správná odpověď byla DVÌ ruce.

 

Šestá otázka: Zkušeného hráče Might and Magic nemohla tato otázka zaskočit. A kdo hry nehrál, mohl použít Google. Jen pro jistotu, Aratrok se objevuje v Dark Messiah, Kujin v Heroes V ToE a s Kraalem se setkáváme v Heroes VI. Správná odpověď je možnost č. 4 Krajitrok. (A ti bystří si mohli všimnout, že toto jméno je vytvořené ze všech 3 předešlých jmen.)

 

Sedmá otázka: Nekromanti bývali jednou z mágských kast, která byla vyhnána a nakonec se osamostatnila. Skřeti byli původně pokus mágů vytvořit zbraň proti démonům. Správná odpověď je tedy možnost č. 3 Nagy.

 

Osmá otázka: Tady to dlouho obepisovat nebudu, správná odpověď je možnost č. 1 "Rozbitá aliance".(Poznámka: Byla to jediná mapa z nabídky, která byla v Heroes II)

 

Devátá otázka: Milovníci elfů jistě okamžitě věděli, ale pro jistotu: Avlee=Heroes 3 a MaM VII, Alavar je hlavní město temných elfů v MaM VIII a Lorien se nám tu zatoulal ze Středozemě. Správná odpověď je možnost č. 2 Irollan.

 

Desátá otázka: Jistě nikdo neměl pochyb, že správná odpověď je možnost č. 2, ale bohužel zdání mohlo klamat. Správnou odpovědí byla možnost č. 1.

 

Teď si můžete sami zkontrolovat, jak moc přesní jste byli a co vám dělalo potíže. Děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili a těšíme se na vyhlášení vítězů. 

 

S pozdravem všem příznivcům Dave_Jame a redakce Heroes-Centrum.com

Soutěž končí již dnes večer!

25. Října 2011 | 09:57 | Autor: Jata | Komentáře: 6

Připomínáme, že do dnešní 22. hodiny máte stále možnost se zúčastnit naší soutěže o 5 kusů Might & Magic Heroes VI (2x sběratelská, 3x normální) s dalšími sběratelskými předměty. Stačí vyplnit soutěžní kvíz skládající se z 10 otázek.

 

Vyhodnocení a správné odpovědi budou zveřejněny během středy.

 

Sponzorem této soutěže je distributor hry, společnost Playman

Patch 1.1.1 již brzy

17.10.2011 | 16:15 | Autor: Jata | Komentáře: 47

Heroes VI ode dne vydání doprovází několik nešvarů, které způsobují, že se hra nedá hrát například na noteboocích. To by měl vyřešit patch s číslem 1.1.1, který by měl být online ještě dnes večer:

  • Oprava chyby při automatickém nastavení grafiky při startu, která mohla způsobovat zamrznutí hry na noteboocích.
  • Opraven problém s blikajícím kurzorem.
  • Opraven problém se špatným číslem verze v menu hry.

Problém s černou obrazovkou

16. Října 2011 | 11:25 | Autor: DaveJame | Komentáře: 11

Pokud máte problém s černou obrazovkou po najetí hry, objevilo se zatím "neoficální řešení", i když je z rukou Black Hole (jinými slovy provizorní řešení než to celé opraví).

 

Problém by měl být v rozeznání grafických karet. Zkuste si z následujícího dokazu stáhnout .exe soubor a nahradit jím ten ve složce hry:

http://download.heroes-centrum.com/h6/mmh6_videocard_issue_repair.rar

 

Nebude to možná fungovat všem, ale snad alespoň někomu.

(PS: Jsou zvěsti, že soubor též řeší problém blikajícího kurzoru, ale to zatím není potvrzeno.)

 

Důležité!! Původní .exe soubor nemažte!!! Přesuňte jej do jiného adresáře, abyste v případě nefunkčnosti nemuseli hru celou instalovat znovu!!!

Kolotoč začíná

14. Října 2011 | 14:45 | Autor: DaveJame | Komentáře: 27

Heroes VI je konečně venku a s tím začíná kolotoč otázek, problémů, odpovědí, recenzí, nadšení a zklamání.

 

Několik zahraničních stránek už uveřejnilo své recenze a hra dostává v průměru hodnoceni 80-85%, což není až tak zlé. Avšak české herní weby ty své pomalu také zveřejňují. S úderem půlnoci hře dal český Eurogamer 8/10, stejně tak Games.cz.To od serveru Zing.cz si šestý díl vysloužil 9/10.

 

Hned první den byl vydán i patch 1.1, který řeší několik chyb, vyváženost a mimo jiné také obsahuje 5 nových map. Doporučuji hru spouštět až po jeho nainstalování (má 500 MB).

 

Často se vyskytuje problém s notebooky. Prozatím to vypadá, že výkonnost grafických karet notebooků není srovnatelná s výkoností desktopů. Problém se řeší a až bude známé řešení, budeme vás informovat.

 

Velmi často se také vyskytuje problém spojený s betou a demem. Před instalací hry je nutné zcela odinstalovat demo a betu včetně všech přidružených souborů, jako spouštěče a podobně.

 

Rád bych taky veškeré návštěvníky poprosil, aby své případné otázky napsaly do našeho fóra, kde vám nejen budeme moci přehledněji odpovědět, ale také je tam budou moci najít ostatní lidé se stejnými problémy. Zároveň varuji, že veškeré podněcování k nelegální distribuci bude smazáno, v případě opakovaných pokusů i trestáno.

 

Na závěr dnešního průběžného sdělení (které bude doufám průběžně doplněno) malý pohled do zákulisí. Z rozhovoru který se nedávno uskutečnil v Paříži mezi zástupci komunit a vývojářů vyšel zajímavý fakt. Vývojáři by rádi vytvořili 2 datadisky a v každém z nich představili 2 nové rasy. Zároveň by vždy rádi jednu z nich zavedli v rámci volně stažitelného patche/DLC a druhou poté v rámci samotného datadisku. Zda se jim tento záměr podaří uskutečnit či zůstane jen touhou vývojářů, ukáže jen čas.

Soutěž o Heroes VI a dárkové předměty

11. Října 2011 | 17:22 | Autor: Jata | Komentáře: 22

Již tento pátek se začne prodávat námi dlouho očekávané šesté pokračování MM:H. My jsme si pro vás u této přiležitosti ve spolupráci s distributorem hry, společností Playman, připravili soutěž nejen o hru, ale i další předměty související se hrou. A o co všechno hrajeme?

 

1. cena - Sběratelská edice + Čtečka&flashka

2. cena - Sběratelská edice + Podložka pod myš

3. cena - Hra + Tričko + Mikina

4. cena - Hra + Tričko + Taška

5. cena - Hra + Tričko + Hrnek

 

Stačí odpovědět na 10 více či méně obtížných otázek ze světa Might & Magic: Heroes a mít štěstí při losování, které proběhne již za 14 dní, tedy 25. října večer. Držíme všem palce!

 

Otevírání české sběratelské edice Heroes 6

10. Října 2011 | 23:40 | Autor: Jata | Komentáře: 16

Soutěž o VIP vstupenky na párty Heroes VI

10. Října 2011 | 09:16 | Autor: Jata | Komentáře: 5

Dne 13.10.2011 (večer) proběhne v Hradci Králové speciální VIP párty k příležitosti vydání Might & Magic Heroes VI. Distributor hry, společnost Playman, vám dává možnost vyhrát jednu z 10 vstupenek.

 

 

Stačí odpovědět správně na 3 otázky na webu Playmana a získáte možnost být na VIP párty Heroes VI.

 

O co se soutěží?

10x vstup na VIP Párty Heroes VI - tématický program, královská hostina a upomínkové předměty Heroes VI.

 

Informace

Sledujte pozorně trvání soutěže. Playman si vyhrazuje právo soutěžícího ze hry bez udání důvodu vyloučit, nebo výhru stornovat. Soutěže se nemohou zúčastnit zaměstnanci obchodu, jejich příbuzní ani obchodní partneři. Pokud bude více než 10 soutěžících, kteří správně odpověděli na soutěžní otázky, Playman bude z výherců losovat.


Soutěž probíhá od 9.10.2011 (12:00) do 10.10.2011 (21:00).

Výsledky budou zveřejněny na Facebooku a stránkách Playmana.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
 
Copyright © 2005 - 2024 Heroes Centrum