Heroes 7
Heroes 6
Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum

Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM

Heroes Centrum banner

Patch 1.2, kampaň pro H3

26. Července 2006 | 15:00 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Majitelé české verze hry s nainstalovaným patchem 1.2 si určitě všimli, že se jim ve hře objevují anglické texty. To je způsobeno tím, že poté, co CD Projekt lokalizoval patch, Nival objevil ještě v patchi chyby a Ubisoft již pak neposlal český patch do CD Projektu ke zkontrolování, z toho důvodů není doporučeno patch ještě instalovat. CD Projekt chystá opravnený patch 1.2, kde tyto chyby budou opraveny.

 

Pokud však stále "paříte" klasiku, jakou je Heroes 3, zkuste si zahrát novou kampaň s názvem Hvězdná brána. Obsahuje 4 scénáře a je pro první datadisk Armageddon's Blade. Stahovat můžete ze sekce Kampaně.

Info o patchi 1.3 a mapach

25. Července 2006 | 20:35 | Autor: Jetro | Komentáře: 0

Vývojář Nivalu "Falklein" na ruském fóru potvrdil, že Heroes V patch 1.3 bude obsahovat editor map. Bude vydán dostatečně brzo™ tím pádem všechny návrhy o mini-patchi mezi 1.2 a 1.3 nepřipadají v úvahu. Také řekl, že tvůrci map z Nivalu se neflákají a všechno tajné bude objasněno již brzy™.

 

Zdroj: http://www.celestialheavens.com/

Patch 1.2 je venku!

20. Července 2006 | 17:31 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Stahovat můžete přímo z FTP Ubisoftu všechny jazykové mutace včetně české na adrese: http://patches.ubi.com/heroes_might_magic_5

 

Patch můžete také samozřejmě stahovat pomocí updatelauncheru, který je ve hře od patche 1.1. Mezitím než patch dostahujete si můžete přečíst české readme.txt. Pro přesně odkazy navštivte sekci Patche. Velikost patchů je přibližně stejná jako u patche prvního. Bohužel jsem našel už v české verzi tohoto patche první bug a to, že když vyberete duel mod v hotseatu, tak nejsou přeloženy navigační tlačítka a u jednoho z nich je špatný popis, ale je to jenom takový detail.

Patch 1.2 již zítra!

19. Července 2006 | 16:48 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Tak jsme se konečně dočkali, jak dnes Fabrice Cambounet oznámil na oficiálních fórech, tento druhý patch bude zítra vydán. Stáhnout patch bude možné dvěma způsoby: 1) stáhnout si ho ze zítra uvedených stránek nebo 2) pomocí aplikace upgradelauncher, která je součástí hry od patche 1.1.

 

"S tímto patchem jsme opravdu ve skluzu (jeden měsíc), moc se za to omlouvám. Trvalo mnohem déle odbugování mutliplayeru než jsme čekali. Tento patch přináší spoustu nových věcí, opravuje bugy, navíc MP: síň slávy, duel mod v hotseatu, přepracované výsledky boje... Také byly přidány 2 MP mapy, další budou v budoucích patchích.

Doufejme, že další patch vydáme s menší než měsíční prodlevou, ale nebudu říkat žádně konečné termíny, abychom předešli spekulacím a zklamání. Tento třetí patch bude ohromně vylepšovat duel mod. Editor map také bude připraven."

Fabrice Cambounet, Ubisoft

 

Ještě také upozorňujeme všechny hráče ligy v H5, aby si neprodleně nový patch naistalovali. Turnaj bude pokračovat na této nejnovější verzi.

Readme k patchi 1.2 v angličtině

17. Července 2006 | 09:25 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Již možná dnes by zmiňovaný patch mohl vyjít, ale to bohužel nevíme. Stále můžeme jen čekat. Pokud vás zajímá co onen patch opravuje, můžete si alespoň zatím přečíst Readme soubor v angličtině přeložený z polského originálu na oficiálních fórech. Zde jsou nejzajímavější změny:

 

1. Možnost ukončit bitvu

2. Síň slávy

3. Nový vzhled výsledků boje

4. Duel mod (Soubojový režim) také v Hotseatu (Horkém křesle)

5. Grafická možnost: Topdown camera 

6. Vylepšení UI

7. Dvě nové mapy (Poslední naděje a Válka světů) 

Liga pokracuje - druhy turnaj rozlosovan

15. Července 2006 | 18:23 | Autor: Jetro | Komentáře: 0
Ti, co se prihlasili do druheho turnaje nami organizovane ligy v HoMM5, se jiz urcite nemohou dockat. V tuto chvili je cekani u konce. Turnaj byl rozlosovan a vy se muzete na www.hc-tournament.eu v sekci Pavouk sami presvedcit, kdo vam byl nalosovan. Hodne stesti.

Info o patchi 1.2, tři povídky

13. Července 2006 | 18:53 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Oficiální české stránky jsou opět v předstihu, a tak zde máme první informace přímo od nich. Readme soubor, který je již přeložen, čítá témeř 80 řádků, většina z toho se týká stability hry a něco i úprav map v kampaních. Patch obsahuje 2 nové mapy (neplést s tima, které by měl Ubisoft rozeslat na konci měsíce). V rámci patche se také opravují chyby v české lokalizaci:

 

- změny názvů počtů jednotek

- magická věž čtvrté úrovně se již nezobrazuje jako magická věž třetí úrovně

- jednotka páže byla přejmenována na přesnější označení panoš

- tlačítko Záznam přejmenováno na Přehrát

- opraven popis kouzla teleportace

 

Pokud vás zajímá, kdy vlastně ten patch už vyjde, tak si přečtěte překlad (thx Oskar999) Nival-ovského pojetí času:

Jsou 2 zpusoby mereni casu... podle Nivalu a obycejny
Tady je mala ukazka jak to vypada:
Nival - Obycejny
1 Nival den - 3 dny
1 Nival tyden - 1-2 mesice (zalezi na dulezitych faktorech jako prisun vodky apod.)
1 Nival mesic - vice jak 6 mesicu
1 Nival rok - zapomente na to, to se nestane

...podle toho si muzete urcit kdy tak vyjde patch 1.2 (oznameny na konec cervna)

Sekce Povídky se také rozrostla o tři nové tvorby, dvě z nich jsou od Lopika (Aliance, Pod křídly Archandělů) a jedna od Spellweavera (Z Popela popel...).

 

Vydání české verze hry je již více než měsíc za námi, takže je třeba také aktualizovat obsah stránek, to budeme průběžně dělat po celý tento týden, momentálně jsou hotová kouzla a jednotky, rozpracované jsou budovy, artefakty, hrdinové.

 

Zdroj: homm5.cdprojekt.cz

Konec 1. turnaje

12. Července 2006 | 22:03 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Druhý turnaj je již za dveřmi, a tak je třeba vyhlásit výsledky toho prvního. Nejdříve bychom však rádi poděkovali všem zúčastněným a pogratulovali vítězům. Další turnaj by měl být již lépe zorganizován, přeci jenom jsme s tím neměli ještě žádné zkušenosti. A teď už k výsledkům. Celkem se účastnilo 97 lidí, bohužel někteří (kdyby někteří) z nich si však nedomluvilo termín, takže musela nastoupit kontumace. Celkovým výhercem tohoto historicky prvního turnaje se stal cstr, který ve finále porazil Elvida, se třetí příčkou se musel smířit Greenson, dále se umístili: Ctihodny, Keeper, Luigi, bílá_smrt, Acheron, marko66, Paolos, H-max, Kat, Lvice, bpmpog, Mightning a Necroman.

 

Ještě bychom rádi upozornili, že do sobotní 15. hodiny je třeba potvrdit účast na druhém turnaji, který je opět v Duel modu, již ten další, třetí, by už snad měl být v klasickém mutliplayeru, vše záleží na patchi 1.2. Potvrdit účast můžete na www.hc-tournament.eu

Prijimame prihlasky do 2. turnaje

09. Července 2006 | 16:35 | Autor: Jetro | Komentáře: 0

Prvni turnaj se pomalu chyli ke svemu konci a protoze liga v HoMM5 (na jiz dobre zname adrese http://www.hc-tournament.eu) nezna zadne prazdniny, je pro vas prichystan turnaj dalsi. Znovu se bude jednat o turnaj v duelu (duvody jsou porad ty same - jednak zatim porad jeste nevysel patch 1.2, ktery by zkvalitnil multiplayer a dale bylo pri formovani poctu turnaju pocitano, ze duel turnaju bude priblizne 2x tolik nez turnaju "klasickych" - v multiplayeru). Prihlasky prijimame do soboty 15.7. do 15:00.

 

Jeste bychom radi upozornili na nekolik veci:

1) Znova opakujeme, ze se nestaci pouze registrovat, ucast v turnaji musite potvrdit v prislusne sekci na strankach.

2) Durazne zadame, aby nez se prihlasite do turnaje, jste si zjistili, zda budete mit ve dnech, kdy se turnaj bude hrat, cas. At se nam neopakuje situace z prvniho turnaje, kdy prakticky pulka zapasu 1. kola musela byt kontumovana z duvodu nemoznosti kontaktovat jednoho z hracu (dovolena, prazdniny, nedostatek casu, nezajem...).

3) Do profilu byla pridana vedle polozky mail i polozka ICQ. Prosime vsechny, aby si tyto polozky vyplnili ve svem vlastnim zajmu, mnohonasobne se tim urychli komunikace mezi vami - souperi.

4) Turnaj je urcen pro maximalne 128 lidi, takze kdo driv prijde, ten driv mele. Moc dlouho proto neotalejte.

5) Pavouk s rozlosovanymi dvojicemi bude zverejnen nekdy v sobotu navecer, spolu s casovymi limity, do kdy se to ktere kolo musi odehrat. Pokud se tak nestane a vy zapas neodehrajete, budeme nuceni udilet kontumace.

Týden ze světa Heroes V

09. Července 2006 | 15:45 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Jeden ze členů Nivalu, přesněji Old Boy zodpověděl opět několik desítek otázek na ruském fóru. Přečíst si je můžete na fóru Celestial Heavens v angličtině.

Mnozí z vás jistě znají server Elrath.com na jehož fóru naleznete velké množství modu do H5. Člen tohoto fóra (Paradox) udělal šikovnou utilitku s názvem Elrath Mod Manager, díky němuž můžete snadno přidávat/mazat, aktivovat/deaktivovat mody před spuštěním hry.

Americká verze oficiálních stránek oznámila, že nakonci tohoto měsíce budou k dispozici dvě nové mapy. Abyste je získali, je třeba mít zaregistrovaný účet na ubi.com a v profilu mít zatržené políčko, že chcete získávat informace od Ubisoftu. To vše musí být hotovo do 21.7., poté již bude pozdě a o trochu déle se mapy budou posílat skrze mail.

Víceprezident společnosti Freeverse také oznámil, že to stále vypadá tak, že kolem Vánoc by se už mohla objevit Mac verze HoMM. Pro více informací navštivte oficiální stránku Mac verze.

Vývojář z Nivalu (jackill-mf) oznámil na Heroic Corner fóru, že patch 1.2 byl udělán v pátek. Stále však nevíme, jak dlouho bude trvat jeho vydání, lze ho však očekávat již příští týden.

V týdnu od 18. do 24.6. se Heroes V umístilo v žebříčku prodávanosti v US na deváté příčce. Další pořadí na GameSpotu.

K dispozici je také od pátku nová utilitka s názvem Heroes 5 Tweaker (RAR, 366 kB) od uživatele "cjd". Ta vám pomůže s nastavováním souboru user.cfg bez jeho přímého manuálního upravování.

 

Zdroj: CH.com 

Turnajove stranky opet v provozu

08. Července 2006 | 23:38 | Autor: Jetro | Komentáře: 0
S potesenim vam timto muzeme oznamit, ze turnajove stranky na http://www.hc-tournament.eu byly opet zprovozneny. Aktualni pavouk bude tudiz prezentovan na techto strankach a provizorni reseni v podobe uploadu tak jiz nadale nebude potreba. Ocekavame, ze 1. turnaj bude odehran behem prvni pulky pristiho tydne a pro ty z vas, kteri se nahodou tohoto turnaje nezucastnili a chteji sve zkusenosti a dovednosti zmerit s dalsimi, mame dobrou zpravu. Behem nedeli nebo pondeli zacne prihlasovani do turnaje druheho. Jednat se bude znovu o turnaj v duelu (pokud by nekdo chtel namitat, ze zase, duvod je prosty - za stavajicich podminek je klasicky multiplayer prakticky nehratelny). Vsichni jsou srdecne vitani.

! Docasna blokace turnajovych stranek !

06. Července 2006 | 11:20 | Autor: Jetro | Komentáře: 0
Kvuli zavazne bezpecnostni chybe, kterou zacal zneuzivat jeden nejmenovany uzivatel, ktery neunesl svoji turnajovou porazku, jsme se rozhodli docasne zablokovat turnajove stranky. Opetovne spusteni stranek predpokladame na tuto nedeli. Tem, kteri pripadne dostali nejakou nevysvetlitelnou postu se timto omlouvame a verime, ze i tak na nasi ligu nezanevrou.

Příručky, průvodce, ofic. soutěž, Dark Messiah

29. Června 2006 | 21:44 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Prázdniny se velmi rychle blíží a tudíž se blíží i možnost propařit celou noc hraním Heroes V. Momentálně se okolo hry nic neděje, žádné nové informace o novém patchi či něco podobného.

 

Jenom tak pro zajímavost pokud jste si toho nevšimli, tak máme hotovy další tisknutelné příručky - Schopnosti jednotek, Seznam dovedností, Karty rasových dovedností. Za spolupráci děkujeme Age of Heroes.

 

V naší Heroes 5 lize už hrajeme druhé kolo, které je třeba odehrát do pátku do 18:00. Někteří však již mají odehrané i třetí kolo, takže se snad již brzo dostaneme do finále.

 

Pokud stále bloudíte v kampani a umíte docela slušně anglicky, tak doporučuji navštívit Celestial Heavens, kde najdete průvodce krok po kroku, jak misi udělat.

 

Oficiální česká stránka také dnes informovala, že chystá pro ty, kteří ještě nemají hru a nejen pro ně, další soutěž o které se již brzy dozvíme více.

 

V týdnu mezi 11.-17.6. se Heroes V dostalo v americkém žebříčku na 7. místo v prodejnosti, před ním byly klasické hry jako The Sims 2 a World of Warcraft, jedinným menším překvapením byla hra Cars: Radiator Spring Adventure, která se kupodivu umístila na první příčce.

 

Pokud vás zajímají RPGčka, tak si můžete prohlédnout dvě videa ze hry Dark Messiah of Might and Magic. Obě dvě jsou vlastně gameplay videa, první z nich ukazuje hru při hraní za válečníka a druhé za vraha. Více na naší Dark Messiah fansite.

První turnaj rozlosován!

24. Června 2006 | 19:59 | Autor: Jetro | Komentáře: 0
Na www.hc-tournament.eu byl rozlosován pavouk pro 1. turnaj v HoMM5, který je součástí dlouhodobé ligy v této hře. Prosíme všechny zúčastněné (mimochodem, těch je 97), aby si pomalu začali domlouvat své zápasy. Další informace se můžete dozvědet z novinky na výše zmíněné stránce.

První turnaj

22. Června 2006 | 09:08 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Nezapomeňte, že první turnaj v Heroes V se už blíží a my z důvodu vytvoření pavouka musíme přihlášky uzavřít již dříve. Takže pokud se chcete zúčastnit, nestačí se pouze zaregistrovat, ale je třeba také v sekci Turnaje účast potvrdit, to je třeba udělat do sobotní 15. hodiny, po které se už nebudete moct účastnit. Stále je čas se zaregistrovat na www.hc-tournament.eu.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
 
Copyright © 2005 - 2024 Heroes Centrum