Heroes 7
Heroes 6
Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum

Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM

Heroes Centrum banner

Patche za dveřmi!

25. Ledna 2007 | 19:20 | Autor: Jetro | Komentáře: 0

Jak dnes Fabrice oznámil na oficiálním fóru, bude patch 1.41 pro základní verzi (oprava pádu hry při zabití vyvolané příšery bránou a naklonované kouzlem Přízračné síly) a patch 2.1 pro datadisk HoF k dispozici v pondělí (seznam změn).

 

Nyní probíhají práce na patchi 1.5, který mimo jiné přinese také editor soubojových hrdinů.

 

Zdroj: oficiální fórum

Pomoc pri skriptování a dělání módů

18. Ledna 2007 | 14:30 | Autor: Jetro | Komentáře: 1

Máme dobrou zprávu pro ty z vás, co by rádi dělali nějaké módy nebo dokonce mapy do H5 a doteď se jim to zdálo příliš obtížné. Obzvláště skriptování při vytváření map v editoru určitě "zabilo" nejedno nadšení, a proto se - s ohledem na předchozí díly - objevilo doposud na internetu poskrovnu map. Na stránkách CelestialHeavens byl publikován, jak "pomocník" při vytváření módů, tak průvodce (v pdf) již zmíněným skriptováním v editoru map. Oboje samozřejmě vyžaduje slušnou znalost angličtiny.

Zdroj: CH

Problém se zobrazením hry v okně?

17. Ledna 2007 | 15:33 | Autor: Jata | Komentáře: 7

Určitě nejsem sám, komu se stalo, že se po druhém či pozdějším spuštěním datadisku od instalace začala hra spouštět v okně. Moc dobře se to v něm teda nehraje, a tak jsem se podíval do souborů s hrou a našel jsem správný řádek, po jehož změně se hra spustí již dobře.

 

1) Otevřete si složku My Games nacházející se v adresáři s vašimi dokumenty (většinou C:/Documents and Settings/Vaše jméno/Dokumenty/My Games).

2) Dále jděte do složky Heroes of Might and Magic V/Hammers of Fate/Profiles, zde naleznete složky jejichž názvy odpovídají jménům profilů hry.

3) Vyberte složku s názvem vašeho profilu.

4) V Poznámkovém bloku si otevřete soubor user_a1.cfg.

5) V něm najděte řádek "setvar gfx_fullscreen = 0" (bez uvozovek).

6) Změňte číslo 0 na číslo 1 a soubor uložte.

7) Nyní by mělo být všechno v pořádku. 

H3C v Nové eXtra klasice

12. Ledna 2007 | 22:06 | Autor: Jata | Komentáře: 7

 Jak dnes informoval herní server Tiscali Games ve své novince, společnost CD Projekt chystá opět několik nových her do série Nové eXtra klasiky. V březnu 2007 do této série přibydou další čtyři staré známé hry, mezi ně patří i Heroes of Might and Magic 3 Complete (to znamená s oběma datadisky) s českými titulky a možná i dabingem. Dále se objeví v NXK Juiced, Colin McRae Rally 2005 a Medival 1 Gold. Cena hry je, jak je u této edice zvykem, 199 Kč. Předobjednat si H3C z NXK budete moct již brzy.

 

Doposud Heroes 3 Complete distribuoval Playman za 299 Kč a češtinu exkluzivně přidával ke hře internetový obchod (X)zone.cz.

 

Zdroj: Tiscali Games

3. nejprodávanější hra na (X)zone za rok 2006? Přece HoMM5.

10. Ledna 2007 | 22:35 | Autor: Jetro | Komentáře: 2

Tiscali Games dnes zveřejnilo žebříček deseti nejprodávanějších her za rok 2006 na internetovém obchodě (X)zone. Nutno podotknout, že záhy toto hodnocení vyvolalo poměrně slušnou diskuzi, zejména o přítomnosti datadisků k Sims2. Jedněmi vyzdvihovanými, druhými nenáviděnými. Pokud se pozorně podíváte na žebříček, jistě si všimnete Heroes of Might and Magic V na pěkném třetím místě. Mnozí z vás jsou jistě hrdými majiteli této vynikající hry.

 

Zdroj: TG & (X)zone

Jak znáte Heroes 5 a svět Ashan? Máme pro vás test

09. Ledna 2007 | 22:53 | Autor: Redakce | Komentáře: 13

Heroes Centrum si pro vás připravilo malý vědomostní test, ve kterém si můžete vyzkoušet, jak dobře se orientujete v zákonitostech pátého dílu a ve světě, ve kterém se odehrává - v Ashanu. Snažili jsme se vybrat těžší otázky, proto doufáme, že bude zapotřebí zapojit šedou kůru mozkovou :-) Je jen na vás, zda si chcete zkusit náš test, komentáře (pro odpovědi a diskuzi o testu) jsou vám k dispozici. Kdo první odpoví na všechny otázky správně, získá... získá dobrý pocit z toho, že byl první...

 

1. Irollan je...
a) Drak země
b) Království elfů
c) Findanův jednorožec
d) Tajné obřadní místo temných elfů
6. Ve hře nastávají týdny, které přidávají nějaké bonusy nebo naopak vám nějakým způsobem škodí. Co ale znamená "Týden lva"?
a) Morálka všech jednotek bude zvýšena o 1.
b) Dvojnásobný přírůstek lvů a lvů samotářů.
c) Tento týden není dobré být antilopou.
d) Výdrž všech jednotek vzroste o 20 %
  
2. I když hrdinové postávají na boku bojiště, můžou způsobit nepříteli přímé škody. Nestojí to žádnou manu ani nepotřebujete žádnou schopnost. Na kterém levelu je hrdina schopen zabít jednu celou jednotku sedmé (nejvyšší) úrovně?
a) 21
b) 24
c) 19
d) 26
7. Asha stvořila šest elementálních draků, kteří řídí a vládnou Ashanu (Elrath, Sylath, Arkath, Sylanna, Malassa a Shalassa). Kdo se ale stal a je nyní znám jako "Sedmý drak"?
a) Sar-Shazzar
b) Cyrus
c) Urgash
d) Sar-Elam
  
3. Víte kolik peněz potřebujete k tomu, abyste bez jakýchkoli schopností a přídavných budov
vycvičili z jednoho rolníka jezdce?

a) 7350
b) 8040
c) 5830
d) 6570
8. Za porážku nepřátelského hrdiny (ať už je jeho úroveň jakákoliv) získáváte fixní prémii zkušenostních bodů. Víte, jak vysoká tato prémie je?
a) 500
b) 750
c) 1000
d) 1500
  
4. Kdo je Asha?
a) Nikolajova matka
b) První královna temných elfů
c) Posvátná elfí bohyně
d) Drak řádu
9. Kdo je Nikolajovým otcem?
a) Alexej IV.
b) Vladimír I.
c) Ivan II.
d) Boris III.
  
5. Co nebo kdo je Sheogh?
a) Nebeské město andělů
b) Vězeňský svět démonů
c) Pohřební místo krále Nikolaje
d) Legendární drak
10. Který z hradů jde vystavět na nejvyšší úroveň (level)?
a) Azyl
b) Pevnost
c) Hvozd
d) Kobka

 

 

Jak editovat mapy od Nivalu

08. Ledna 2007 | 17:32 | Autor: Jata | Komentáře: 1

Pro ty, co by si rádi upravili mapy přímo od Nivalu, například přidali týmy nebo trochu zacheatovali ;-), mohou využít následujícího návodu, jak tyto mapy dát to formátu .h5m, který lze v editoru map upravovat:

 

1) Extrahujte mapu ze souboru data.pak (pro datadisk to je a1-data.pak). Všechny mapy se nacházejí ve složce Maps, ve kterých naleznete složky Multiplayer, což jsou mapy pro více hráčů a SingleMissions jsou mapy pro jednoho hráče.
2) V tomto příkladu přeměníme mapu pro více hráčů s názvem "M10", takže nejdříve otevřete vyextrahovanou složku "\Maps\Multiplayer\M10".
3) Přejmenujte soubor M10.xdb na map.xdb
4) Otevřete si soubor map-tag.xdb například v Poznámkovém bloku a změňte ve třetím řádku "M10.xdb" na "map.xdb", takže to bude vypadat takto:
<AdvMapDesc xhref="map.xdb#xpointer(/AdvMapDesc)"/>
5) Nyní si někde jinde vytvořte tuto adresářovou strukturu: "\Maps\Multiplayer\M10".
6) Zkopírujte všechny soubory mapy do této adresářové struktury.
7) Celé to zabalte do archivu (nijak nekomprimovat).
8) Změňte koncovku souboru ze .zip na .h5m
9) Zkopírujte tento .h5m soubor do vaší složky Maps.
10) Nyní můžete tuto mapu otevřít v editoru map.

 

Pokud byste nevěděli, které složky patří kterým mapám, můžete si stáhnout dokument ve Wordu (62 kB), ve kterém naleznete interní názvy map spolu s jejich českými a anglickými názvy.

 

Zdroj: oficiální fórum

Nevýrazná hodnocení pro Hammers of Fate

07. Ledna 2007 | 23:57 | Autor: Jetro | Komentáře: 22

 Datadisk spatřil světlo světa již před několika týdny, proto není divu, že postupně vyplouvá na povrch jedna recenze za druhou. Zajímá vás, jak si datadisk v zahraničí vede? Ne moc slavně...

 

IGN - 6,5/10

GameSpy - 3,5/5

GamesRadar - 6/10

Eurogamer - 4/10

Game Informer - 8/10

PC Zone UK - 69/100

 

Z výše vypsaných čísel vyplývá, že datadisk dostal od 40 % do 80 %. Zajímá nás ale také váš názor. Vyjádřete se v komentářích, kolik byste byli ochotni datadisku dát vy. Má toto rozšíření původní hry nějaké opravdu výrazné plusy, nebo naopak výrazné mínusy?

 

Zdroj: gamespot

97 oprav si přejí hráči!

06. Ledna 2007 | 22:16 | Autor: Jetro | Komentáře: 12

 Na fóru Ubisoftu už přibližně měsíc běží zajímavá diskuze, která vyústila k vytvoření "wishlistu". Jde o seznam, který je směsicí nalezených bugů a přání hráčů, která se týkají vyváženosti hry a jejiž zapracování by odstranilo tyto nedostatky. A jak se zdá, před Nivalem je ještě hodně velká spousta práce. Pokud samozřejmě bude chtít vyjít hráčům vstříc.

 

Pokud by vás zajímaly ty nejmarkantnější chyby, tak tady jsou:

***** Pády hry *****

1) Přivolání stvoření pomocí brány - Buď nastane, když je zabita skupinka branou přivolaných jednotek nepřátelským protiútokem nebo když je zabita původní skupina jednotek, která použila schopnost brány.

2) Rozdělování jednotek - Při pokusu o rozdělení skupinky neutrálních jednotek, které se pokusili připojit k vaší armádě.

3) Rychlý boj - Při obléhání města za využití možnosti rychlého boje.

4) Automatické/rychlé ukládání - Způsobené nahráváním uložené hry vytvořené po dokončení mise.

***** Herní chyby *****
5) Okamžité cestování - Tah počítače bude trvat příliš dlouho nebo se dokonce zablokuje. Při používání schopnosti okamžitého cestování počítačem

6) Desynchronizace hry více hráčů - Hra více hráčů ztrácí synchronizaci mezi hráči.

7) Bersekři - a) Runa výpadu - Když obléháte město a brána hradu je aktuálně otevřena a jestliže poté použijete runu výpadu, berserkr se bude chovat jako by nebyla žádná nepřátelská jednotka v možném dosahu a napadne vaše vlastní jednotky. - b) Zuřivost - Pokud bráníte město a použijete schopnost zuřivost berserkra, nebude se berserkr pohybovat vně městských hradeb.

8) Jezdci na černém medvědu - V najímacím menu Pevnosti není popis jednotky.

9) Zesílený pád meteoritů - Zesílený pád meteoritů nemá animaci.

10) Přehlédnutí ohnivé pasti - Pokud využijete jezdce na černém medvědu, aby dostal jednotku na ohnivou past, mina neexploduje.

11) Kouzlo přivolat jednotky z města - Penalizace na pohyb není od verze 2.0 aplikována

12) Očarování šípu - Spíše nebude schopnost očarování šípu pracovat správně. Šípy nesešlou vybrané kouzlo na cíl když ho zasáhnou.

13) Popis odplaty - Popis neříká, že nefunguje proti střeleckým jednotkám.

14) Cesta hrdiny - Cesta hrdiny není vždy zobrazena přes vrcholky objektů, položek a obrysů terénu.

15) Klávesa 'U' - Klávesa 'U' pro vylepšování ve městě stále nefunguje.

16) Výběr města - Rychlá klávesa k vybrání měst 't' se zdá, že nefunguje.

17) Propuštění stvoření - Pokud jsou všechny pozice plné, nemůžete propustit skupinku jednotek, pokud nejste ve městě.

18) Klávesa výchozí polohy - Má problém zobrazit výchozí pohled ve městech.

 

Pokud by vás zajímal celý výčet chyb a přání, stačí navšítivit fórum Ubisoftu (odkaz viz výše). Samozrejmě, pokud víte o něčem, co v seznamu není, autoři se bránit určitě nebudou...

 

2 wallpapery, trpasličí hrdinové, HoMM Online

05. Ledna 2007 | 23:00 | Autor: Jata | Komentáře: 1

Úspěšně jsme dokončili hrdiny Pevnosti. Celkem jich je 11, u každého najdete životopis a jeho specializaci. Podobně budou doplněni i hrdinové z původní hry, protože někteří tam chybí.

 

Trocha času mi také zůstala na tvorbu dvou wallpaperů, ty jsou bohužel jenom v rozlišení 1024x768, takže v dnešní době nejsou moc použitelné, důvodem je nízké rozlišení obrázků ve hře, ze které jsou pozadí vytaženy a doplněny o logo Hammers of Fate.

 

Na světlo světa také vyplynuly screenshoty z připravované hry HoMM Online, ta bude ale pouze pro čínský trh. Dle mého názoru to však není zrovna povedený kousek na to, aby mohl být vydán i v jiných částech světa. Co myslíte vy? Pokud chcete vidět screenshoty či krátké video a přečíst si nějaké další informace, navštivte

http://d3.heroes-centrum.com/hw/honline.html

Fabrice zabrnkal fanouškům na strunu fantazie

04. Ledna 2007 | 14:33 | Autor: Jetro | Komentáře: 24
Fabrice Cambounet, producent HoMM5 z Ubisoftu, všem fanouškům na oficiálním fóru popřál šťastný nový rok 2007 a při této příležitosti neopomněl zmínit, že tento rok by měl fanouškům přinést pár očekávaných, a pár neočekávaných překvapení. Ihned se vyrojily dohady, že mezi ty očekávané by mohlo patřit oznámení dalšího datadisku nebo přímo šestého dílu, mezi ty neočekávané pak například oznámení Might and Maxic X. Na druhou stranu padají i sarkastické poznámky, že očekávaným překvapením budou patche a neočekávaným bugy :) A co si myslíte vy? Jaký je váš názor? Prostor v komentářích je vám k dispozici.

Také vám nejdou oficiální stránky homm5.cdprojekt.cz?

03. Ledna 2007 | 15:45 | Autor: Jetro | Komentáře: 1
Vyjádření CD Projektu: Děkujeme všem za upozornění, o problému víme. Z důvodu údržby a přesunutí stránek na nový server bude tento web dočasně nedostupný, pravděpodobně do půlky ledna. Prosíme vás proto o strpení.

Recenze datadisku v časopisu Doupě

03. Ledna 2007 | 12:10 | Autor: Jetro | Komentáře: 1

 Dnes vám přinášíme ochutnávku recenze datadisku, kterou můžete najít v časopisu Doupě 12/06. Datadisk obdržel 7,9 z 10, přičemž recenzent považuje za plusy přítomnost trpaslíků, novou runovou magii a generátor náhodných map. Na druhou stranu pak tomuto rozšíření vytýká skutečnost, že Odpadlíci z Azylu nemají vlastní hrad, trpaslíci mají lehce stereotypní jednotky a že kampaně jsou většinou "mobilní".

 

Zmíněná malá ochutnávka: "Všechno je špatně. Válka královny Isabely sice skončila, ale nic není jako dřív. Andělé zmizeli, královna se chová podivně, zaklíná se čistou vírou a obklopuje se podivnou sortou lidí. V Gryfí říši propuká občanská válka, Godric je odvolán z pozice vrchního velitele armády a nahrazen svou dcerou Freydou, která z toho není dvakrát nadšená. A teď ještě ti trpaslíci..."

 

Na přetřes se dostal i "neobvyklý" dabing trpaslíků: "Už jsme si zvykli, že když chce filmová produkce nadabovat postavy bodrých a vidláckých venkovanů, zvolí pro jejich hlasy některé z moravských nářečí. Ale že tento podraz použije i CD Projekt pro lokalizaci trpaslíků, jsme nečekali. Tož, ale co byste chceli od konópků z Práglu. ;)"

 

I Heroes Centrum se dostalo do zmíněné recenze. Ano, čtete správně. I díky vám - návštevníkům - se HC dostalo do "TOP 3 stránky, které si nesmíte nechat ujít" (viz obrázek, který se po kliknutí zvětší), a navíc přímo na vrchol. Čtení je to rozhodně příjemné...

 

Zdroj: Doupě 12/06, www.doupe.cz

 

Povídka; přihlášky na další turnaj

02. Ledna 2007 | 20:00 | Autor: Jetro | Komentáře: 0

V poslední době se nám s povídkami roztrhnul pytel a za sebe musím říct, že to je jedině dobře. Dneska nám přibyla jedna, která je od Vendy a má název "Erwinin tanec" (pozn.: stojí za přečtení, málem jsem uronil slzu :).

 

Také bychom chtěli upozornit, že byly spustěny přihlášky na další turnaj v rámci Heroes 5 ligy. Půjde o Duel Turnaj, ale nyní klasický, takže ne 3x3. Podmínkou však tentokrát je vlastnění datadisku Hammers of Fate! Všechny multiplayeruchtivé hráče proto zveme, ať předvedou svůj um. Pravidla a podrobnější informace, včetně pavouka a časových termínů pro jednotlivá kola na známé adrese.

 

Jak na Nový rok, tak po celý rok

01. Ledna 2007 | 22:50 | Autor: Jetro | Komentáře: 0

Jak je z přísloví v nadpisu patrné, chtěli bychom se jím řídit, jak nám okolnosti dovolí. Proto začíname zostra hned 1. ledna :)

 

Do sekce Povídky byly přidány dva kousky. První má název "Nadcházející hrozba: Útěk do Elfího impéria" a autorem je Paj3nc, druhá povídka je od Glorina a nese název "Pradémon z Ashanu". Druhou polovinu této novinky vyplní mód, jehož autorem je Tarenor. "Tento mod snižuje požadavky na dosažení unikátní schopnosti jako je u Rytíře Nezadržitelný výpad či u Nekromanta Hrůzné kvílení. Dosáhnout schopností je mnohem snazší a je nastaveno tak, aby méně účinné dovednosti (jako slabý Nezadržitelný výpad dosažitelný již na 11. úrovni) byly dosaženy dříve než jiné, silnější (Urgashovo volání na 19.)." K přesnějším informacím o požadavcích se dostanete, pokud zavítáte do příslušné sekce - Mody.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
 
Copyright © 2005 - 2024 Heroes Centrum