Heroes 7
Heroes 6
Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum

Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM

Heroes Centrum banner

Heroes Complete

19. Října 2007 | 22:35 | Autor: Jata | Komentáře: 23

Poslední dobou se na nás hrnou samé nové edice HoMM. Výjimkou nebude ani ta dnešní, ale od odstatních se liší ve své velikosti. Ta je opravdu uctihodná. Heroes Complete, jak se edice jmenuje, bude obsahovat všechny díly Heroes of Might and Magic, které vyšly od roku 1995, včetně svých datadisků. Samozřejmě nebude chybět ani poslední datadisk ToE pro Heroes 5. Pro zajímavost celá edice váží 2,6 kg! Předpokládaná cena pro Evropu je €80, pro celý svět bude vytvořeno 20 tisíc kopií a budou dostupné v prosinci. Zatím není vůbec známo, jestli se k nám nějaké kusy v češtině dostanou.

 

- soundtrack: tři audio CD obsahující hudbu složenou Robem Kingem a Paulem Romerem pro Heroes V

- knížka Art of Might and Magic: artworky, návrhy a vše možné kolem toho za čtyřletý vývoj H5

- bonusové DVD: obsahuje trailery, deníky vývojářů, screenshoty, artworky, testovací videa a více

- plakát: oboustranný o velikosti 54 x 46 cm, exkluzivně vytvořen pro Complete edici

- tričko: velikost L, rohatý démon, jak jste ho ještě neviděli

- manuál vytvořený fanoušky: prozkoumejte detaily kouzel, budov, hrdinů a dalšího skrze manuál vytvořený mezinárodní komunity a vedený týmem Age of Heroes

- detaily o frakcích: kompletní bestiář všech stvoření z H5, včetně jejich statistik a schopností

- tarotové karty: speciální balíček 78 karet navržených Olivierem Ledroitem, Adrianem Smithem a týmem z Ilyad Studio

- mapa Dark Messiah: objevte znovu osud Temného Mesiáše v exkluzivní mapě zasazené do světa HoMM

 

(Klikněte pro zobrazení celé obsahu) 

Patch 1.6 je venku

19. Října 2007 | 07:10 | Autor: Jata | Komentáře: 9

Takhle dlouho jsme už nečekali na patch, dlouhých pět měsíců je za námi a vy si konečně můžete stáhnout patch 1.6 pro původní hru, podle Jolly Jokera by se co nevidět měl objevit i patch 3.1 pro Tribes of the East. Patch 2.2 pro datadisk Hammers of Fate bude, ale minimálně až za měsíc po 3.1, takže času ještě dost. Tento patch zahrnuje spíše vylepšení, než opravy chyb, ale nebojte, bugy zde také nějaké byly.

 

- okno s přehledem království

- rozšíření počtu kol na kurzoru

- zobrazení množství many na mapě dobrodružství (je třeba použít klávesovou zkratku M)

- tlačítko čekat v boji

- spící režim pro hrdiny (aktivace/deaktivace klávesa Z)

- možnost vypnout animace v editoru map

- stav ohrožení (informuje hráče o síle neutrální skupinky)

- zobrazování temné energie

- možnost vypnout prolétávání městem (jako v ToE), možnost boje bez magie

a další (viz Readme.txt)

 

Download standardní CZ verze [Heroes Centrum]

Download sběratelská CZ verze [Heroes Centrum]

Download standardní CZ verze [Ubisoft]

Download sběratelská CZ verze [Ubisoft]

Download standardní EU verze [Ubisoft]

Download sběratelská EU verze [Ubisoft]

Odkazy na další jazykové mutace patche najdete na oficiálním fóru.

 

UPDATE (15:08): Přidány lokální mirrory, viz výše.

Heroes V Platinová edice

16. Října 2007 | 21:35 | Autor: Jata | Komentáře: 0

 Zbývá přesně měsíc do vydání datadisku Tribes of the East v češtině a na vydavatelském plánu CD Projektu se objevila i poměrně překvapující informace, že se na 8.11. chystá také Platinová edice Heroes V , tedy takové obnovení zásob původní hry, přesto ji lze ale na většině obchodů stále sehnat skladem. Zatím si však nelze nikde tuto edici předobjednat, doporučená cena je 599,- Kč jako u datadisků.

 

 

 

 

Nový vzhled Heroes Centra

13. Října 2007 | 04:42 | Autor: Jata | Komentáře: 11

Nebojte, nepřišli jste na jinou stránku. Stále jste na starém dobrém Heroes Centru, které pouze změnilo svůj vzhled. Příchod datadisku Tribes of the East musí být znát i v našem designu, a proto do něj vše ladí, dále jsme také kvůli tomu zvolili jako banner přehlídku jednotek Tvrze v plném počtu ;-).

 

Změna proběhla jako vždy kolem 4. hodiny ranní. Tudíž je možné, že zde budou ještě nějaké chyby, ale snad ne. Určitě nám napište své názory či připomínky k novému vzhledu.

Manuál k Tribes of the East

12. Října 2007 | 19:50 | Autor: Jata | Komentáře: 0

I přesto, že někteří již obdrželi svou kopii datadisku, je v podstatě až dnes oficiální datum vydání Tribes of the East. K tomu se samozřejmě pojí i vydání fanouškovského manuálu, který můžete najít po instalaci ToE i ve složce se hrou! Ten je ale k dispozici ke stažení i pro ostatní, momentálně v 6 různých jazykových verzích. Čeština zatím chybí, jelikož nemáme k dispozici české ingame texty, ale vše je jinak již přeloženo. Samozřejmě českou verzi manuálu najdete i na DVD s počeštěným datadiskem! Bohužel bude třeba vyčkat až do 16. listopadu.

 

K dispozici jsou vždy dvě verze: light a normální, druhá zmíněná obsahuje také Aurelainův Skill Wheel v EXE formátu a samozřejmě kvalitnější obrázky. Vše je jinak stejné.

 

Stáhnout anglickou verzi - standard (48,9 MB)

Stáhnout anglickou verzi - light (13 MB)

Gold edice a datum vydání v ČR

07. Října 2007 | 21:05 | Autor: Jata | Komentáře: 1

 Loni spolu s vydáním datadisku Hammers of Fate se objevila na pultech obchodů i Silver edice, která obsahovala původní hru a datadisk. Jak se dalo očekávat, s vydáním ToE na nás čeká i Gold edice, bude obsahovat původní hru + HoF + ToE. Zatím však nebyla oficiálně oznámena a předprodej se koná pouze na německém Amazonu za zhruba 1400 Kč. U nás samozřejmě tato edice ještě nebyla potvrzena, ale je zde velká pravděpodobnost, že bude u nás také vydána.

 

Když už jsme u české verze hry, na vydavatelském plánu CD Projektu lze spatřit datum 16. listopadu 2007, to již vypadá nadějně na konečný termín vydání české verze, můžeme se tedy jenom modlit, aby to tak i dopadlo.

 

 

SW ke stažení, ToE wallpaper, aktualizace sekcí, aktivační kód

29. Září 2007 | 20:07 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Skill Wheel 3.0 je odedneška také ke stažení v EXE formátu, který si můžete jednoduše spustit. Stále se ale jedná o anglickou verzi.

[ Stáhnout ] - 2.3MB

 

Obrázek, který můžete vidět na pozadí obalu pro Tribes of the East je v naší sekci Wallpapery k dispozici (thx. sm.art) ke stažení ve třech různých rozlišeních.

 

Od včerejška byla také aktualizována sekce Orkové, do které jsme dali náš obvyklý styl zobrazení jednotek. V seznamu naleznete obě vylepšení. Zatím tam je však anglický popisek. Ale pro nás jsou důležité schopnosti a atributy. Dále jsme mohli díky demu aktualizovat alternativní vylepšení Pekla, protože ty jediné jsou všechny v demu díky mapě Agrael's Trail. Mimochodem, už se zjistilo, že ten záhadný aktivační kód byl rozesílán v posledním Might and Magic newsletteru, ale je známo, že ten dostává jenom málo kdo. Aktivační kód je: 7964-8248-7603-2676

 

Dost lidí neví, jak přesně funguje systém Krvavé zuřivosti (Blood Rage). Pro ně doporučujeme přečtení třetího deníku vývojářů, kde je vše důkladně popsáno.

Skill Wheel 3.0, další sekce k ToE

28. Září 2007 | 09:40 | Autor: Jata | Komentáře: 3

Vzhledem k včerejšímu vydání demoverze, byla vydána aktualizovaná verze Skill Wheelu - Kruhu dovedností. Nyní je ve verzi 3.0. A dle slov autora Aurelaina obsahuje různé změny a vylepšení:

- výrazné přehodnocení dovednostních systému na základě datadisku Tribes of the East. To znamená, že dost dovedností, které byly dostupné pouze pro jednu rasu, jsou nyní dostupné pro více z nich, nebo dokonce pro všechny

- přidání Skill Wheelu pro barbary

- přidání hrdinů. Jako vzor si můžete vybrat určitého hrdinu z nabídky. takže jejich přirozené dovednosti se nebudou míchat v počtu těch ostatních. Také zde naleznete popisky ke specializacím hrdinů, což ve hře při výběru hrdiny není vidět.

- přidání užitečných tipů z manuálu. Díky týmu vytvářející manuál mohly být přidány vnitřní mechanizmy, a to jak pro dovednosti, tak pro specializace.

- několik designových vylepšení.

 

Momentálně není k dispozici verze ke stáhnutí, ale pouze online verze. Jedná se o anglickou verzi, česká verze bude vytvořena až s vydáním ToE v češtině, tedy zhruba za měsíc. Samozřejmě bude také obsahovat mechanizmy obsažené v manuálu.

 

Během včerejška jsme také udělali sekce Objekty na mapě a Válečné pokřiky. Druhé zmíněné jsou něco jako kouzla, která mají barbaři, protože magií opovrhují. Pro jejich vykřiknutí je třeba many jako u kouzel.

Obsah demoverze, artefakty z ToE

27. Září 2007 | 21:05 | Autor: Jata | Komentáře: 5

Jak už možná někteří z vás zjistili, včetně mě, demo obsahuje pouze dvě singleplayerové mise. V první s názvem Father Sky's Fury si zahrajete za novou rasu skřetů s hrdinou Gotajem, můžete vyzkoušet všechny jejich vlastnosti. Tato mapa je součástí druhé kampaně, je to její třetí mise. Dále demo obsahuje mapu s názvem Agrael's Trail, pro její spuštění je však třeba mít aktivační kód, u nějž zatím není známo, kde ho zjistit. Byl zde nápad s registrací dema na stránkách Ubisoftu, ale v seznamu her zatím demo není evidováno. Jakmile zjistíme postup, určitě se ozveme.

 

Od jednoho fanouška (Neckie) z Celestial Heavnes se nám povedlo získat mód, který nahrazuje mapu Father Sky's Fury výše zmíněnou nedostupnou mapou. Stáhnout mód (470 KB), soubor s koncovkou .pak vložte do složky s demem do adresáře data.

 

S uvolněním dema se nám také naskytla příležitost nahlédnout na nové věci, které se ve hře objeví, musíme je nejdříve zpracovat, zatím máme hotové artefakty a během prodlouženého víkendu je všechny doplníme.

 

UPDATE: V readme souboru k demu bylo zjištěno, že ToE bude náročnější než předchozí části sérii, nyní je vyžadován minimálně 1GB RAM!

Demo k dispozici!

27. Září 2007 | 17:30 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Demo je připravené ke stažení na adrese:

http://www.fileplanet.com/180397/180000/fileinfo/Heroes-of-Might-&-Magic-5:
-Tribes-of-The-East-Demo

 

Je velké 901 MB, což je o něco více než mělo demo pro původní hru. Zatím se čeká ve frontě zhruba 30 minut, pokud teda nejste předplatitelé. Obsah však zatím neznáme.

 

UPDATE: Další odkazy na stahování

http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=24206

http://www.jeuxvideopc.com/demo/29978-heroes-of-might-and-magic-v-
tribes-of-the-east

http://www.gamershell.com/download_21173.shtml

http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=2873&id=12538

Demo ToE již 27.9.

22. Září 2007 | 13:35 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Již od včerejška je veřejně známo, že se chystá demo Tribes of the East, jelikož se jedná o samostatný produkt. Nejspíše se v něm objeví tutoriálová kampaň, která by měla sloužit jako osvěta do děje, a jedna mapa. Není to však jisté! Demo bude exkluzivně ke stažení na Fileplanetu 27. září 2007, hodina nebyla oznámena, ale předpokládá se 18:00, jak je pro Ubisoft obvyklé. Ke stažení bude třeba mít minimálně zaregistrovaný účet. nejlépe placený, abyste nemuseli čekat ve frontě na začátek stahování. Později se demo objeví snad i na ostatních serverech, ale to předpokládejme až tak v pátek.

 

Pokud náhodou máte předplacený účet na Fileplanetu, můžete si již demo zarezervovat na:

http://www.fileplanet.com/promotions/hmmv/demo.aspx

Datum vydání ToE v Evropě

16. Září 2007 | 18:27 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Před více jak pěti měsíci byl oficiálně oznámen druhý datadisk Tribes of the East. Před několika dny se na jeho produktové stránce na britských stránkách Ubisoftu objevil snad již oficiální datum, ten zní 12. října 2007. Nezapomeňte, že se jedná o termín pro Evropu, nikoliv pro českou verzi. V případě že vyjdeme z toho, že polskou verzi vydává také CD Projekt, který před nedávnem oznámil, že hra má vyjít na přelomu října a listopadu, můžeme získat přibližný datum vydání i české verze. Až budeme vědět více, určitě budete první, kdo se to dozví.

 

Zdroj: heroes.ag.ru, homm5.gram.pl

Deník vývojářů #3 a GC trailer v HD rozlišení

24. Srpna 2007 | 12:10 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Na oficiálních fórech před 2 dny zveřejnil Ubi_Rickas, komunitní manažer, třetí díl deníku vývojářů. S menší zpožděním vám ho přinášíme i v překladu, na konci textu naleznete tabulku s bonusy. Text je také doprovázen čtyřmi novými screenshoty zachycující orky.

 

"Krvavá zuřivost (Blood Rage) je unikátní rasová schopnost, která je svázána s frakcí orků, stejně jako výcvik s lidmi nebo nekromancie s Nekropolí. Je to velmi na sílu orientovaná schopnost, která posiluje přirozený charakter orků." Více v Deníku vývojářů #3

 

GC trailer v HD rozlišení (1280x720); 119MB

H5: ToE - GC 2007 trailer

22. Srpna 2007 | 13:58 | Autor: Jata | Komentáře: 4

Sice GC 2007 začíná pro normální návštěvníky až zítra, ale již dnes můžete shlédnout oficiální trailer z této výstavy. Je dlouhý téměř dvě a půl minuty a jistě stojí za shlédnutí. Dle mého názoru to je asi nejlepší trailer z historie H5 a díky němu se na datadisk těším ještě víc než dříve, děj bude jistě strhující. Ze začátku se hudba velmi podobá Dark Messiah, ale dále se více zdramatičňuje a odlišuje. Shlédnout ho můžete skrze YouTube (níže), nebo si ho můžete stáhnout (low-res nebo hi-res).

 

15 screenshotů, artefakty a sady artefaktů

19. Srpna 2007 | 13:28 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Další německý server přinesl 15 nových screenshotů z jedné z kampaní H5: Tribes of the East. Všechny samozřejmě naleznete v naší sekci Screenshoty.

 

EvilP, který již hrál druhý datadisk, na fórech Heroes Community zveřejnil seznam sad artefaktů, které se ve hře objeví:

 

Lučištníkův sen (Archer`s Dream): Treeborn Quiver \ Luk z rohu jednorožce

Síla run (Runeforce): Runová válečná zbroj \ Runová válečná sekera

Objetí smrti (Death`s Embrace): Hůl podsvětí \ Prsten zatvrzelých \ Amulet nekromancie \ Plášť stínu smrti

Lví duch (Lion`s Spirit): Náhrdelník lva \ Kápě lví hřívy \ Lví koruna

Urgashovo přání (Will of Urgash): Prsten podlomené vůle \ Helmice chaosu

Brnění trpasličích králů (Armor of Dwarven Kings): Holenice trpasličích králů \ Helmice trpasličích králů \ Štít trpasličích králů \ Kyrys trpasličích králů

Dračí moc (Power of Dragons): Holenice z dračích kostí \ Prsten z dračího oka \ Plamenný dračí jazyk \ Zbroj z dračích šupin \ Štít z dračích šupin \ Koruna z dračích spárů \ Náhrdelník z dračích zubů \ Plášť z dračích křídel

Roucho osvícení (Vestment of Enlightenment): Destičková zbroj osvícení \ Turban osvícení

Sar-Issovy korunovační klenoty (Sar-Issus Regalia): Sar-Issovo roucho \ Sar-Issova koruna \ Sar-Issův prsten \ Sar-Issova hůl

Zbraně moci (Weapons of Might): Obrův kyj \ Obrův štít

 

A osm nových artefaktů:

Koruna vůdce (Crown of Leader)

Mask of Doppelganger

Ostří rovnováhy (Edge of Balance)

Prsten spřízněnosti se stroji (Ring of Machine Affinity)

Roh bohatství (Horn of Plenty)

Toulec pravého lovce (Treeborn Quiver)

Kniha moci (Book Of Power)

Prsten odvolání (Ring of Unsummoning)

 

Hra se mimochodem má objevit i na herní výstavě Games Convention 2007 v německém Lipsku, která probíhá od čtvrtka 23.8. do neděle 26.8. Možná se zde dozvíme některé nové informace, nebo dokonce uvidíme nějaké to gameplay video z druhého datadisku.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
 
Copyright © 2005 - 2024 Heroes Centrum