Heroes 7
Heroes 6
Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum

Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM

Heroes Centrum banner

Jak nám rostli hrdinové: Díl druhý - Klasika

13. Července 2009 | 18:12 | Autor: Jata | Komentáře: 6

Po měsíci vám přinášíme další článek z historie HoMM, jenž napsal Dave Jame. Dnes se podíváme na jistě velmi kultovní záležitost celé série - Heroes II s datadiskem Price of Loyality.

 

Dnešním tématem bude druhý díl této herní série. Z osobního hlediska je to můj nejoblíbenější díl a z historického hlediska se jedná o díl, který jako první získal silnou skalní základnu fanoušků. Otázka však zní, v čem se tento díl lišil od svého předchůdce?

 

Psal se rok 1996 a od vydání prvního dílu uplynul pouze jeden jediný rok. Tento fakt je velice zarážející, ani dnes ani tehdy nebylo běžné, že se hra dočká svého pokračování po tak krátké době, aniž by se nejednalo o nic víc než nově naprogramovaný příběh s absolutně stejnou grafikou. [ Více v samotném článku ]

Povídka Anwen a jej quest

13. Června 2009 | 23:15 | Autor: Jata | Komentáře: 1

Je to neskutočne, neskutočne iritujúce. Celý deň len tak sedieť na zadku. Čakať, čakať a čakať na svoju príležitosť. Mala pocit, že obrastie tým povestným čiernym trpasličím mechom. Keby odmena nebola tak vysoká tak by nikdy v živote nepristala na túto úlohu. Lenže odmena bola viac než len vysoká, odmena bola priam kráµovská.  Ako žoldnier neberie atentáty nijak inak ako úlohy vynikajúco platené a vysoko náročné. Pár ich už spáchala aj keď v porovnaní s týmto to boli viac-menej hračky. Bojovník, čarodej, alchymista vždy stačil jeden dobrý výstrel z luku a úloha bola splnená. Ani tento krát to nebude iné, tento krát je však obeťou šµachtic... [ Více v sekci Povídky ]

Jak nám rostli hrdinové, pojednání o změnách

06. Června 2009 | 20:26 | Autor: Jata | Komentáře: 3

Náš redaktor DaveJame se rozhodl napsat sérii několika článků o vývoji světa HoMM v jednotlivých hrách a nějak je mezi sebou porovnat. Dnes si můžete přečíst článek o prvním dílu série - Heroes I.

 

Píše se rok 1995 a americká firma NWC (New World Computing) vydává svou novou tahovou strategii. Hra pojmenovaná „Heroes of Might and Magic“ s podtitulem „A Strategic Quest“ je postavena na základních kamenech, které jí poskytla hra „King‘s Bounty“ o několik let dříve. Situovaná do nového světa, na kterém se po dobu příštích 7 let bude odehrávat příběh většiny her s přídomkem Might and Magic, vnikla na scénu herního průmyslu a aniž by věděla jak moc ovlivní život mnoha generací hráčů... [ Více v článku ]

Betatest kampaně Culinan III

01. Června 2009 | 18:07 | Autor: Activator | Komentáře: 0

Vývoj kampaně pro Heroes V Culinan III: Vzestup zla se pomalu chýlí ke konci. V současné době sháním betatestery dříve dokončených prvních 4 map. Poslední mapa je ve fázi ladění (alfatest). Jakmile bude zdárně dokončena, dodám k betatestu i tuto mapu. Počítám, že kampaň bude vydána koncem června. Dále uvažuji o vytvoření videoupoutávky, která tentokráte nebude jen pouhým seskládáním screenshotů. Pokud má někdo zájem o betatest, nechť se ozve.

Povídka Jsou mrtví, ale nezemřou

03. Května 2009 | 11:32 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Po dlouhé době jsme opět obohatili naši sekci Povídky o další kousek z pera Spellweavera. Povídka se jmenuje Jsou mrtví, ale nezemřou.

 

"V zemi jménem Pyrománie, nad řekou Korytňačkou čnělo vysoké, strmé, nepřístupné a tradiční skalisko. Samozřejmě černé. Na skalisku stála věž, jež lákala hrdiny různé nátury opravdu zdaleka, vypadala totiž velmi slibně – už vzhledově bylo jasné, že tam MUSÍ žít nějaký temný mág s lidumilnými myšlenkami, které se neostýchá okamžitě realizovat..."

Zlatá edice Heroes V konečně i v češtině

14. Března 2009 | 10:29 | Autor: Jata | Komentáře: 24

 Po více jak roce a půl od odhalení Gold Edition pro Heroes 5 jsme se ze současného vydavatelského plánu CD Projektu dozvěděli, že se na 27. března chystá vydání i její české verze v rámci své edice Zlatá kolekce. Ta navíc bude, kromě původní hry, Hammers of Fate a Tribes of the East, obsahovat i bonusovou mapu Dark Messiah, tedy tu, kterou jsme pro vás minulý rok přeložili. Nyní bude pravděpodobně doplněna i o dabing. Maloobchodní cena byla stanovena na 999,- Kč, v internetových obchodech bude tedy alespoň o 100,- levnější.

 

 

Slavíme jubilejního návštěvníka, 2 povídky

28. Prosince 2008 | 17:27 | Autor: Jata | Komentáře: 1

Před pár dny Heroes Centrum oslavilo již 1 000 000. návštěvníka. Jak jsem se již zmínil v našem QuickBoxu, chtěl bych Vám všem poděkovat za to, že sem stálo chodíte i přesto, že sucho, které nás zachvátilo, stále nebere konce. Při spuštění centrály na Štědrý den před třemi lety by mě, ani mého tehdejšího pomocníka case, nenapadlo, že bychom to mohli takto vysoko dosáhnout. Bohužel již během vývoje datadisků nám to tady trochu pokleslo a po vydání posledního z nich to tady opravdu stojí. Chuť něco nového stále vymýšlet pořád mizí a není zde žádný nový cíl, doufejme, že oznámení Heroes 6 není moc daleko, protože potom nám to tady opět ožije. Ještě jednou DÍKY VŠEM!

 

Ale aby tato novinka nebyla jenom vlastně o tříletém výročí centrály a jubilejním návštěvníkovi. Před týdnem se mi ozval jeden člověk, že by zde rád uveřejnil úryvek ze své knihy. Kvůli tomu, že se jedná ale jenom o úryvek s názvem Útok Nebeských tvorů na Pekelné vojsko, nebylo by na škodu trochu osvětlit děj knihy:

 

Vystupuje zde jeden z hrdinů čaroděj Al-Adia a jeho přítel pegas Alain. Gryfové a pegasové vyletí z Nebe (nebeské království, které se rozprostírá nad zemí a tvoří ho jiskřivé oblačné síně a mohutné bílé paláce, kde přebývají andělé, gryfové a pegasové spolu s Tvůrcem) pod vedením čaroděje, aby napadli pochodující Pekelné vojsko. Peklo je zlá země na západě za Černými vrchy, kde vládne Kruh (obrovský plazmový kruh - ztělesnění všeho zla) a jeho nejvyšší velitel Satan. Jsou zde raraši, pekelní démoni, trojhlaví ohniví psi atd. Peklo už od pradávna bojuje proti lidem a snaží se ovládnout ústřední zemi příběhu, kterou je Eloronie. Tento výňatek zachycuje útok Nebeských tvorů na vojsko vedené Satanem, které bylo v utajení provedeno přes řeku.

 

Ještě bych rád napravil své resty a informoval vás o další povídce, kterou jsme sem dali již před více jak dvěma měsíci od slovenského Autora, která nese název Christian.

 

Dodatečně bychom ještě rádi popřáli všem pravidelným i nepravidelným návštěvníkům hezké prožití zbylých volných dní a úspěšný krok do nového roku, mnoho úspěchů, štěstí a samozřejmě také lásky :-)

Konečně jsme se dočkali - patch 3.1

19. Srpna 2008 | 21:10 | Autor: Jata | Komentáře: 12

Po dlouhých měsících čekání bez jakýchkoliv informací či náznacích jsme se dočkali prvního patche pro Tribes of the East. Ačkoliv to zní neuvěřitelně, opravdu to tak je. Nival ještě neumřel a podle Fabrice Cambouneta se nejedná o poslední patch a snad již brzy se dočkáme dalšího obsahu.

 

Fabrice Cambounet také opustil své místo producenta H5 a nyní se plně věnuje Heroes Kingdoms, webové MMO hře, která zatím nebyla spuštěna. Místo něj je producentem Erwan Le Breton, který vedl již vývoj ToE.

 

Patch opravuje více jak sto různých chyb, od grafiky, přes rozhraní a hratelnost, až po umělou inteligenci. Také přibyla podpora širokoúhlé obrazovky a bylo opraveno zobrazení v okně. Na tyto a další změny se můžete podívat do anglického readme

 

 

Download CZ verze [Heroes Centrum]

Download CZ verze [Ubisoft]

Download EU verze [Ubisoft]

 

Odkazy na další jazykové mutace patche najdete na oficiálním fóru.

Vývoj kampaně pro H5 pokračuje

03. Srpna 2008 | 15:18 | Autor: Activator | Komentáře: 12

Vývoj kampaně Culinan III: Vzestup zla zdárně pokračuje. V současné době jsou první dvě mapy z pěti hotovy. O tom, jak vypadají, si můžete udělat obrázek níže. Třetí a čtvrtá se nacházejí ve stádiu vývoje. Vývoj finální mapy (L nebo XL) ještě nezačal a při této příležitosti hledám spolupracovníky (viz novinka), kteří by byli ochotni a schopni podílet se na designu převážně lávové krajiny mapy.

 

Vzhledem k tomu, že Nival ani Ubisoft neuvolnili žádné informace o vytváření in-game videí, nemám čas ani chuť pouštět se do odhalování tajů editoru v této oblasti. Kdyby měl někdo vážný zájem se touto problematikou zabývat, nechť se ozve! V případě úspěchu bych přehodnotil současnou verzi bez scén. Další podobnou věcí vyžadující patřičné úsilí je „výroba“ speciálního artefaktu spojením několika efektů do jediné věci (nejedná se o pouhé nastavení proměnných či parametrů).

 

 

Výzva CD Projektu ke zkvalitnění překladu Heroes

08. Dubna 2008 | 09:50 | Autor: Jetro | Komentáře: 5
Dnes jsme obdrželi informaci, že lokální distributor firma CD Projekt žádá všechny fanoušky série Heroes, aby do 21.4. posílali veškeré připomínky k české lokalizaci hry Heroes of Might and Magic 5 a jejím datadiskům. Pokud jste tedy našli během hraní nějaké nesrovnalosti, překlepy, gramatické chyby, neváhejte a pošlete tyto informace na emailovou adresu podpora@cdprojekt.cz.

Výzva - první česká kampaň do H5

16. Února 2008 | 20:16 | Autor: Jata | Komentáře: 5

Activator, poměrně známý český tvůrce map do HoMM, hledá spoluautory pro vytvoření nové české kampaně do Heroes 5 Culinan III: Vzestup zla. Jedná se o 3. díl série o temném upířím lordu Culinanovi. Je navržen námět kampaně včetně stručného náhledu na jednotlivé mapy. Především z důvodu nedostatku času pro tvorbu kvalitního díla se obrací na ostatní hráče/fanoušky této hry. Kdo má vážný zájem o následující profese, nechť se ozve. Odměnou za vykonanou práci bude záznam v seznamu autorů a možnost být hrdý na to, že i v Česku může vzniknout kvalitní dílo. Activatorovu úlohou bude především koordinace celého projektu a korekce jednotlivých záležitostí kampaně.

 

Hledá následující profese:
· Designery krajiny
· Designery funkčních záležitostí
· Spisovatele minipříběhů
· Programátory skriptů
· Alfa/beta testery
· Překladatele (ČJ => AJ)
· Popř. dabéry (in-game videa)

Detailní manuál pro Hvozd

28. Ledna 2008 | 22:19 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Již delší dobu probíhají práce na detailním průvodci pro Sylvanskou frakci, ale tvůrce zjistil, že na to sám nestačí a potřebuje pomoc - kontrola, dodatky, oprava chyb, profesionální rady, cenné zkušenosti… to vše je potřeba, aby byla práce dotažena k vítěznému konci. Pokud rozumíte Sylvanu a byli byste ochotni pomoci i přesto, že průvodce je psán anglicky, ozvěte se prosím autorovi na tomto ICQ: 394229653. Předem díky

 

 

Rozhovor s Fabricem Cambounetem

12. Ledna 2008 | 23:32 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Před dvěma dny se na francouzském serveru o H5 objevil rozhovor s producentem Heroes V, Fabricem Cambounetem. Rozhovor byl samozřejmě ve francouzštině, později přeložen do angličtiny a nyní si ho můžete přečíst i vy v češtině.

 

"1. Jsi spokojený s prací udělanou na Tribes of the East (TotE) a obecněji na celém Heroes V projektu? Co se ti na projektu nejvíce líbí a je zde něco, co bys chtěl udělat, ale nemohl jsi?

Ano, s TotE jsem velmi spokojený: Vlastně momentálně hraji TotE kampaně a vysoká kvalita, která byla dosažena tímto posledním datadiskem pro Heroes 5 opravdu vyčnívá. Podařilo se nám dotlačit technologii enginu k jejímu plnému potenciálu a významná péče byla věnována také samotné hratelnosti. Jako vždy bychom mohli ještě více času strávit s dolaďováním map, vylepšováním rovnováhy a dialogových scén, ale pro TotE jsme vyhradili už hodně času." [Více]

Český manuál 3.0

11. Ledna 2007 | 17:27 | Autor: Jata | Komentáře: 9

Už delší dobu mám u sebe snad finální verzi českého manuálu pro Tribes of the East. Jedná se o téměř shodnou verzi s tou, která se nachází ve složce FanDocuments v adresáři se hrou. Byly opraveny nějaké malé chybičky a přidán Skill Wheel v pdf. K dispozici pro vás máme seznam změn oproti verzi 2.1.

 

[ Stáhnout plnou verzi ] - manuál ve vysoké kvalitě, Skill Wheel v EXE (51 MB)

[ Stáhnout light verzi ] - manuál v horší kvalitě (13 MB)

Mapa Temný mesiáš pro ToE

05. Ledna 2008 | 22:48 | Autor: Jata | Komentáře: 35

 O Vánocích jsem usilovně pracoval na překladu mapy Temný mesiáš, která je součástí Heroes Complete jakožto bonusová mapa a pod schválením Ubisoftu se také stala veřejně dostupnou.

 

My vám teda přinášíme její českou verzi. Stáhnout si ji můžete od nás (59,5 MB). Celý instalátor mimochodem obsahuje i angličtinu, francouzštinu a ruštinu, pokud by někdo měl náhodou zájem. Můj český překlad se samozřejmě nemůže rovnat tomu oficiálnímu od CD Projektu, ale myslím, že na zahrátí to stačí. Pokud by měl snad někdo nějaké nápady či připomínky, klidně je napiště. 

 

Při instalaci si můžete vybrat z dvou typů: kompletní a instalace pouhé mapy. Při volbě první možnosti bude vytvořen na ploše zvláštní zástupce pro spuštění mapy, originální hra nebude upravena. Druhá volba nainstaluje mapu jako normální scénář pro jednoho hráče, ale je možné, že v případě, že budete chtít hrát jiné mapy či hrát online, budete muset mapu deaktivovat.

 

Rozhodně doporučuji si mapu zahrát, jelikož doplňuje celý příběh Tribes of the East o nové informace. 

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
 
Copyright © 2005 - 2024 Heroes Centrum