Heroes 7
Heroes 6
Heroes 5
Heroes 4
Heroes 3
Heroes 2
Heroes 1
Dark Messiah
Fórum

Heroes Centrum - Česká centrála pro sérii HoMM

Heroes Centrum banner

Dvě krátká videa z hraní Heroes VI

30. Srpna 2010 | 11:28 | Autor: Jata | Komentáře: 30

Německý server 4players.de přišel o víkendu s dvěma krátkými videy přímo z hraní hry, jedno je z bojiště, kde proti sobě stojí nemrtví a lidé. Druhé ukazuje pohyb nemrtvého hrdiny po mapě, přeměnu lidského hradu na nekropoli a také cutscénu s oným modrým hadem/drakem.

 

Elrathovi poddaní - popis Azylu

29. Srpna 2010 | 16:01 | Autor: Jata | Komentáře: 3

Poslední ze tří dosud známých hradů je Azyl . Hrad plný rytířů a mnichů, kteří disponují Magií Světla a uctívají Elratha, Draka Světla.

 

„Za čest, řád a povinnost"

 

"Také známi jako: Rytíři světla

 

V souhrnu: Feudální Svatá říše chráněná středověkými rytíři a mnichy, kteří mají přístup k magii Světla a elitním „andělským" vojákům.

 

Inspirace: Středověká západní Evropa (celková atmosféra a vzhled), Imperiální Řím (organizace armády a koncept „Pax Romana"), Řád templářů (smysl pro náboženská poslání), Viktoriánská Anglie (puritánská povaha a striktní třídní společnost)." [ Číst celé ]

Popis nemrtvého hradu - Nekropole

29. Srpna 2010 | 14:32 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Máme pro vás připraven další překlad z řad popisů jednotlivých hradů, s nimiž se budeme moct setkat v Heroes VI - Nekropole.

 

„Život je změna, chaos, hnus a utrpení.
Smrt je klid, řád a nekončící krása."

 

"Také známi jako: Nekromanti, Nemrtví

 

V souhrnu: Ze začátku byli nekromanti malou sektou mezi mágy, ale rozrostli se v mocný národ. Vzývají „Smrt", jeden z mnoha směrů Ashy. Jejich interpretace nejtemnější z Ashiných podob je fanatická, zdůrazňuje smrt samotnou a blahořečí stav neživý, kterého všichni nekromanti chtějí dosáhnout. Nekromanti studují magii Smrti za účelem nabytí věčnosti. Ale na své cestě k neživotu se učí, jak ovládat duše zemřelých (duchy) nebo jak pozvednout mrtvá těla z hrobů (kostlivce)." [ Číst celé ]

 

Pozadí pekelné frakce

27. Srpna 2010 | 18:05 | Autor: Jata | Komentáře: 7

Zatím známe 3 z 5 ras dostupných v šestém díle Might and Magic: Heroes. Na stránkách Ubisoftu určených pro tisk se objevilo několik PDF souborů s pozadím kolem jednotlivých frakcí. Dnes bychom rádi začali s přeloženým (thx DaveJame) Peklem.

 

"Také známi jako: Démoni, Vládci chaosu

 

V souhrnu: Démoni jsou ztělesněním Chaosu. Věří, že jediná smysluplná hodnota je absolutní svoboda jedince, a proto nemají potřebu zdůvodňovat své jednání. Zabíjí jen proto, že můžou nebo chtějí.

 

Proto na ně ostatní rasy nahlíží jako na „Zlé“ a nebezpečné a národy Ashanu dávají přednost tomu, aby byli uvězněni v Sheoghu, věznící dimenzi, kterou pro ně stvořil Sar-Elam..." [ Číst celé ]

Několik upřesnění ohledně nových prvků v Heroes 6

21. Srpna 2010 | 10:34 | Autor: Jata | Komentáře: 10

Během prezentací Heroes VI na GamesComu vzniklo několik omylů, které se rozhodl jeden z hráčů, který byl pozván do vývojářského týmu na konzultace, opravit:

 

- Demoverze na GamesComu byla teprve pre-Alpha verze (některými spekulovaný termín vydání v prvním čtvrtletí je tedy nereálný - pozn. red.), mnoho vizuálních efektů, zvuků i grafického rozhraní chybělo nebo bylo nahrazeno tím z Heroes 5.

- Obrazovka s městem je stále v plánu, bude mít své vlastní hudební motivy, bude ve 2D a animovaná.

- Rozdíl oproti předchozím dílům je ten, že přímo na mapě dobrodružství bude moct hráč vidět, které budovy máte postavené (a to nejen radnici či opevnění).

- Na mapě stále jsou doly. Stále je musíte obsadit, abyste získali suroviny. Novinkou je, že jsou doly v tzv. "kontrolované oblasti". Jakmile tedy vlastníte hrad a máte v jeho oblasti obsazené doly, získává z něj ten konkrétní hrad i suroviny. Jediným způsobem, jak tedy získat cizí důl je, že obsadíte protihráčův hrad.

- Nicméně stále zůstává možnost obsadit nepřátelský důl i bez dobývání hradu, ale jakmile váš hrdina důl opustí, automaticky se vrátí pod hrad, do jehož oblasti spadá.

- Vývojáři se nesnaží o žádnou revoluci, ale nebude to návrat Heroes III.

Dojmy z hraní na GC 2010 a videointerview

19. Srpna 2010 | 12:59 | Autor: Jata | Komentáře: 17

Dnes v noci vydal server GameSpot své první dojmy z hraní krátké demoverze Heroes VI na výstavě GamesComu v Kolíně nad Rýnem. Kromě již známých věcí, jako je příběh, se dozvídáme, že hrdinové budou mít své specifické úkoly, budeme moct bojovat s bossy, nebo také to, že si můžeme vybrat, jaká kouzla chceme mít dostupná a na jakém místě.

 

Přestože bylo Might & Magic Heroes VI oznámeno nedávno, je hra k vidění na GamesComu v Německu ve formě velmi krátkého dema. Ale než se na to vrhneme, dostali jsme i nějaké informace o hře, kterou vyvíjí Black Hole Entertainment. První věc, kterou nám řekli, byl příběh, který se odehrává 400 let před událostmi, jež se staly v Heroes of Might & Magic V. [ Číst celé ]

 

GameSpot také udělal videointerview s producentem Erwanem LeBretonem.

Otázky a odpovědi k oznámení Heroes 6

18. Srpna 2010 | 22:49 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Server Meodia u příležitosti oznámení šestého pokračování vydal článek obsahující 12 otázek, na které odpovídal sám Erwan Le Breton, producent Ubisoftu. Náš redaktor DaveJame je pro vás přeložil.

 

1. M&M Heroes V bylo vydány již před pěti lety. Proč trvalo M&M Heroes VI tak dlouho?

[Erwan]: Je několik důvodů pro toto období dlouhého očekávání. Některé z nich byly účelné, jako vyčkávání na to pravé studio, které by navázalo na Nival. Hlavní důvod se však nachází v dlouhé přípravné fázi. Dlouze jsme diskutovali o možnostech, jak hru obohatit. Některé jsme vyzkoušeli, některé ponechali a jiné zavrhli. Práce na Heroes VI pro nás byla srdeční záležitostí. No a když chcete vytvořit vzácný drahokam, tak vám na čase až tak nezáleží. Vezměte si, že vytvoření Clash of heroes, hry pro DS, nám trvalo 2 roky, a průměrná DS hra je vytvořena za šest až osm měsíců.

 

2. Jen stručně: Zachovali jste tahový rytmus hry? Budeme moct si i nadále užívat možnost „horkého křesla“?

[Erwan]: Heroes VI je stále tahová hra a horké křeslo zůstává jednou ze základních možností hry více hráčů.

 

[ Číst další otázky a odpovědi ]

Tisková zpráva oznamující Heroes 6

17. Srpna 2010 | 23:21 | Autor: Jata | Komentáře: 22

Ubisoft konečně vydal tiskovou zprávu , v níž oficiálně oznamuje Might & Magic Heroes VI. Podle zprávy bychom se měli dostat v ději o 400 let nazpět oproti pátému dílu. Ten se zaměří na příběh Antona a jeho čtyř sourozenců, každá z těchto postav bude představovat jednu kampaň. Mezi další postavy patří například Anastasia (Nekropole) či Kiril (Peklo).

 

Systém samotného hraní zůstává prakticky zachovaný, máme zde pořád klasické bojování rozdělené na kola. Budou se prozkoumávat mapy a budovat města. A také RPG prvky ve formě rozvoje hrdiny. Důležitou změnou ale je snížení počtu surovin. Ze vzácných surovin tak zůstaly jen krystaly. To Erwan Le Breton, vedoucí designového týmu, vysvětluje takto: "Chceme mít boj o vzácnou surovinu vyvážený. Mělo by to umožnit ještě strategičtejší hraní." Le Breton dále tvrdí, že "okolo 50 % všech jednotek je nových". To, co do světa nepatří, bylo jednoduše vyřazeno, jako gremlini, goblini či trollové.

 

Jedná se o zajímavý tah, ale hlavní prvek na prodloužení hratelnosti je jistě multiplayer, o tom se ale zástupce Ubisoft zatím odmítá vyjadřovat: "Naše úsilí momentálně směřuje na něco jiného."

 

Pět nových artworků:

 

 

Trailer a screeny z Heroes of Might and Magic 6!

17. Srpna 2010 | 09:58 | Autor: Jata | Komentáře: 8

Více než po roce spekulací, které začaly záhadným tričkem jednoho z vývojářů, se snad dočkáme oficiálního oznámení již šestého pokračování slavných hrdinů. V souladu s loňskou změnou v pojmenování série zní oficiální název Might and Magic: Heroes VI. Podle dosavadních informací vývoj hry zajišťuje studio Black Hole Entertainment z Maďarska. Tento tým stojí za hrou Warhammer: Mark of Chaos nebo méně známou Armies of Exigo.

 


 

To nejdůležitější je ale oznamovací trailer pro herní výstavu GamesCom, která se koná o tomto víkendu v Kolíně nad Rýně, kde očekáváme oficiální oznámení přímo z úst zástupců společnosti Ubisoft. Trailer dlouhý minutu a půl nás láká na další zvrat ve světě mocných hrdinů. Končí poměrně pozitivním datem vydání v roce 2011.

 

Trailer ke stažení na:

ComputerGames.ro

GamersHell.com

 

První screenshoty:

 

Kampaň Temný svět vydána!

15. Dubna 2010 | 21:21 | Autor: Jata | Komentáře: 10

"Před dávnými časy všichni temní elfové ze země Ranua byly vyvražděni orky a chtěli ukrýt ten největší poklad co měli. Tento poklad byl ukryt do města střeženého kouzly a zaklínadly. Démonský hrdina Seksis se o této legendě dozvěděl a řítí se získat poklad za každou cenu, i za cenu vlastního života..."

 

Takto zní příběh další české kampaně tentokrát od Nivena, Temný svět, o níž jsme vás informovali již v říjnu loňského roku. Temný svět byl po testování konečně uvolněn a vy si tak můžete zahrát nejnovější českou tvorbu. Určena je pro hru bez datadisků.

 

Screenshoty: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]

 

[ Stáhnout kampaň ]

Nové info + obrázky k Heroes Kingdoms

14. Listopadu 2009 | 16:00 | Autor: Jata | Komentáře: 6

Už to budou skoro 2 roky od oznámení webové MMO hry HoMM Kingdoms. Tehdy se mluvilo o jaru 2008 jako o vhodném termínu spuštění. Jaro se s jarem sešly, hra stále nikdy. Nyní to ale vypadá již nadějněji. Pro francouzské hráče byl totiž konečně spuštěn beta testing a Yves Guillemot mimo jiné potvrdil vydání na příští rok. Změnil se také název na Might & Magic Heroes Kingdoms (spolu s ním i logo). Níže je několik nejnovějších obrázků pocházejících z beta verze hry:

 

Might & Magic na Facebooku

04. Listopadu 2009 | 20:56 | Autor: Jata | Komentáře: 0

Sociální sítě se stávají každým dnem populárnější a populárnější. Jinak tomu není ani u nás, co se týká Facebooku, na němž najdeme víc jak milion českých uživatelů.

 

Ubisoft se rozhodl propagovat svoji značku Might & Magic také skrze Facebooku, na němž nyní najdete i tuto sérii. Můžete se stát fanoušky, přidávat vlastní obsah a diskutovat s ostatními:

http://www.facebook.com/pages/Might-Magic/161184829587

 

Aktualizace by měly být podle Xhane, komunitního manažera M&M, alespoň jednou týdně.

Další česká kampaň v přípravě

09. Října 2009 | 16:42 | Autor: Jata | Komentáře: 3

Titulek této novinky toho hodně napovídá. Niven, autor map zejména pro Heroes IV, se opět pustil do práce a momentálně finišují práce na jeho dlouho vyvíjené první kampani pro Heroes 5. Bude se jednat o kampaň čistě pro původní hru s patchem 1.6. Jmenuje se Temný svět a hlavním hrdinou bude démon Seksis.

 

V současné době jsou práce zhruba na 90 % a kampaň je i otestovaná, dolaďuje se hlavně tedy skriptování. Po dodělání bude Temný svět zveřejněn v příloze časopisu LEVEL, poté na autorových stránkách, a samozřejmě i zde. Všechny další protřebné novinky již brzy.

Kampaň pro ToE - Culinan III ke stažení!

11. Září 2009 | 18:12 | Autor: Jata | Komentáře: 20

Po dlouhé a náročné práci jsme se přece jenom dočkali. Activator zdárně dokončil první českou kampaň pro H5: Tribes of the East s názvem Culinan III: Vzestup zla. Kampaň obsahuje 5 scénářů se zajímavými úkoly a kvalitně zpracovaným prostředím a volně navazuje na kampaně pro Heroes 3 a Heroes 4.

 

"Není to tak dlouho, co hrabě Culinan dobyl Valencii, hlavní město lidí a zabil dva vůdce démonů, nesmrtelného Démoniaka a jeho nohsleda Fillara. Nyní má nový cíl: najít artefakt, který dokáže město s koncentrací zla přeměnit v nekropoli. Svoji společnici Rudou kůži pověřil bráněním velkohradu CulinanStein pod městem Valencie tak dlouho, jak jen to bude možné. Okamžitě se vydal na cestu na sever."

 

Instalace:
1. Soubor "Culinan3_v1.1_CZ.h5c" se zkopíruje do složky "UserCampaigns" ve složce s hrou.(Např. C:\Program Files\Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East\UserCampaigns)

2. Spustí se hra, v menu Jeden hráč - Vlastní kampaň se dá položka Načíst kampaň. Po načtení je kampaň k dispozici v menu Jeden hráč - Vlastní kampaň - Culinan III.

 

Malé tipy/upozornění:

Splnění některých úkolů se kontroluje na začátku tahu. Budete-li mít pocit, že jste splnili úkol, ale nic se nestalo, zkuste ukončit tah. Divizi "§" Hostenferg je potřeba porazit až v 5. mapě, ne ve 4. Destrukci Inferna lze zabránit dobytím hradu jiným hrdinou než Culinanem, nebo tím, že nebude mít kompletní set Objetí smrti, nicméně kouzla se do knihy zapíší těsně před zničením města.

 

[ Stáhnout kampaň Culinan III: Vzestup zla ]

 

Akční cena na souhrné edice Heroes 5

25. Srpna 2009 | 17:22 | Autor: Jata | Komentáře: 4

Stále jste si nepořídili svou kopii Heroes of Might and Magic V? Nyní máte šanci ji získat se slevou v rámci akce "Propař zbytek prázdnin", kterou až do 10. září 2009 pořádá herní eshop Xzone.cz. V akci najdete jak Silver edition (obsahuje H5 + H5 HoF), tak Gold edition (H5 + HoF + ToE). Jedná se o jedinečnou příležitost, jak získat hru za skvělé peníze. V rámci akce Xzone nabízí i další hry z produkce CD Projektu.

 

399,- Kč - Koupit599,- Kč - Koupit
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
 
Copyright © 2005 - 2024 Heroes Centrum